Masaj Yaparken Kullanılan Yağlar Hangileridir? Masaj İçin En Uygun Yağlar Hangileridir?

Masaj Yaparken Kullanılan Yağlar Hangileridir? Masaj İçin En Uygun Yağlar Hangileridir?

Eski vakitlerde çok moda olan hamam sefaları kadınlar arasında tekrar moda olmuş durumda. Pek çok kadın arkadaşları, ya da akrabaları ile günlerini hamamlarda derli topluyor. Özellikle otellerin Sauna seksiyonuna giden kadınlar, hamam keyfinin sonucunda bir de masaj uygulamasından yararlanıyorlar. Masajda Hangi Yağlar Kullanılır? Masajda hangi yağlar kullanılır detaylı bir yazı hazırladık. Masaj yaparken kullanılan aromatik […]

Eski vakitlerde çok moda olan hamam sefaları kadınlar arasında tekrar moda olmuş durumda. Pek çok kadın arkadaşları, ya da akrabaları ile günlerini hamamlarda derli topluyor. Özellikle otellerin Sauna seksiyonuna giden kadınlar, hamam keyfinin sonucunda bir de masaj uygulamasından yararlanıyorlar.

Masajda Hangi Yağlar Kullanılır?

Masajda hangi yağlar kullanılır detaylı bir yazı hazırladık. Masaj yaparken kullanılan aromatik yağlar ve masaj için bitkisel yağlar nelerdir işte detaylar.

Bergamot Yağı

Masajların için kullanımı çok yaygındır. Bunun dışında pek çok değişik faydası daha bulunmaktadır: Uykusuzluk sorununun giderilmesinden, böbrek ve böbrek üstü bezlerinin görevlerini derli toplu bir şekilde yapmalarını gerçekleştiren bergamot yağı aynı vakitte mikropları ve bakterileri öldürücü özelliği ile de bilinmektedir.

Biberiye Yağı

Tam olarak romatizmal bir rahatsızlığı olan için bulunmaz bir nimettir. Masaj yağları arasında yer almasının yanı sıra, ayak mantarları ve tırnak mantarlarında da sarf edilen biberiye yağının antiseptik özelliği de mevcuttur.

Defne Yağı

Kas ağrılarına iyi gelir; gövdenin daha zinde olmasını sağlar, ama tesiri yalnızca bunlarla sınırlı değildir: Bebeklerde gaz sancısının giderilmesi adına karın, sırt ve ayaklara masaj yapılarak uygulanabilir. Baş ağrısı, grip, soğuk algınlığı ve soluk alma zorluklarında da kullanılabilen defne yağı aynı vakitte, konsantrasyon gücünü arttırma tesirine de sahiptir.

Buğday Yağı

Hamilelik çatlaklarını gidermeye büyük katkısı tespit edilen buğday yağı, cilt doğrulusunda süratli bir şekilde emilir ve hücre yenilemeye olan katkısı dolayısı ile cilt eksikliklerini giderme adına mühim masaj yağları arasında yer almaktadır. Gıda değerinin çok yüksek olduğunu da belirtmeden geçmemek gerekir.

Kekik Yağı

Kan dolaşımını hızlandırma özelliği bulunmaktadır. Aynı vakitte gövde gücünü de arttırır. Soğuk algınlığı sorunlarında tedaviye destek olarak kullanılabilir, açılmasını sağlar. Gaz giderici tesiri bulunmaktadır. Sakinleştirme tesiri ile beraber spazm çözme özelliği de bulunmaktadır.

Tatlı Badem Yağı

Cilt bakımında ve saç bakımında sık sarf edilen tatlı badem yağının, saçları besleme, cildi nemlendirme, yenileme ve canlandırma özellikleri bulunmaktadır.

Susam Yağı

Güneşe karşı çok yüksek koruma tesiri tespit edilen susam yağının, cildi güçlendirme, yaşlanmaya bağlı sorunları azaltma özelliği bulunmaktadır. Bunların yanı sıra mantar enfeksiyonlarını azaltır ve tırnak deformasyonlarının giderilmesine yardımcı olur.

Keten Tohumu Yağı

Menopoza bağlı sorunların azaltılmasına yardımcı olması amacıyla sarf edilen keten tohumu yağı, mide ve bağırsakları rahatlatarak, bağışıklık düzeneğinin güçlenmesine katkıda bulunur. Gıda değerinin gerektiğince yüksek olduğunu da belirtmeden geçmemek gerekir.

Kakao Yağı

Bronzlaştırıcı yağlar arasında yer alan kakao yağının bir başka özelliği de cilt çatlaklarının giderilmesine katkıda bulunmasıdır.

Jojoba Yağı

Saç için son derece yararlı olan bir yağdır. Besleyici etkisi sayesinde saçlarınızda fark yaratacaktır. Masaj için kullanılması ise cilt için yararlı olmasından kaynaklıdır. Akneleri giderme, çatlakları ortadan kaldırma, cildin daha esnek olmasını sağlama özelliğine sahip olan jojoba yağı, nemsiz cilde nem sağlarken, yağlı cildin ise çok yağını azaltmaya yönelik tesir göstermektedir.

Lavanta Yağı

Baş ağrısı için son derece süper bir sonuç gören bir yağdır. Koklamanızla psikolojik bazı durumlardan bile pozitif etki yaratmaktadır. Depresyonu önleme, sakinleştirip rahatlatma, sevinç verme, uykusuzluğu ve kızgınlık durumunu giderme… gibi pek çok tesiri bulunmaktadır.

Adaçayı Yağı

Vücut yorgunluğunu ve adet sancılarını gideren adaçayı yağının aynı vakitte, cilt bakımı ve temizliğine de katkısı bulunmaktadır. Adaçayı yağı kullanarak daha gergin bir cilde sahip olabilirsiniz.

Çam Yağı

Kas ağrıları ve Romatizmalı şikayetleri giderici tesiri ile tanınan çam yağının, cilt amacıyla peeling tesiri bulunmaktadır. Aynı vakitte zihin açma özelliği vardır.

Masajda en uygun yağlar hangileri sizler için paylaştık.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?