Nasıl Hamile Kalınır

Nasıl Hamile Kalınır

Makalede Neler Var Nasıl Hamile KalınırHamile Kalmanın YollarıNe Zaman Hamile KalınırHamile Kalma Pozisyonları Nasıl Hamile Kalınır Hamile kalmak özellikle çocuk sahibi olmayı çok isteyen kadınların en büyük hayallerinden biridir. Hamile kalma girişimleri başarısız olmuş ya da bu konuda sabırsız olan kadınların en çok araştırdığı konudur nasıl hamile kalınır konusu. Bazen bu çok kolay bir şekilde gerçekleşirken bazen de […]

Nasıl Hamile Kalınır

Hamile kalmak özellikle çocuk sahibi olmayı çok isteyen kadınların en büyük hayallerinden biridir. Hamile kalma girişimleri başarısız olmuş ya da bu konuda sabırsız olan kadınların en çok araştırdığı konudur nasıl hamile kalınır konusu.

Bazen bu çok kolay bir şekilde gerçekleşirken bazen de biraz zaman alabiliyor. Hamile kalmaya çalışan kadınların öncelikle bilmesi gereken şu ki bunun ilişkiye girme sıklığınızla bir alakası yoktur. Yani ne kadar çok ilişkiye girerseniz o kadar hızlı hamile kalırsınız gibi bir düşünceye kapılmamanız gerekir. Unutmayın ki bu durum kişiden kişiye göre değişir. Zira bir kadın ilk denemesinde hamile kalabileceği gibi diğer bir kadının birden fazla deneme yapması gerekebiliyor.

Dolayısı ile hamile kalmak için önce zihin olarak sonra da bedenen hazır olmanız gerekir. Yani psikolojinizin de yerinde olması amacınıza ulaşmanız için son derece önemlidir. Bunların yanı sıra bir de uygun şartları yaratmanız gerekir. Nasıl mı? Mesela uygun cinsel ilişki pozisyonlarını tercih etmelisiniz. Yani uygun hamile kalma pozisyonu ne ise onları denemelisiniz.

Nasıl hamile kalınır

Hamile Kalmanın Yolları

Hamile kalmak için ne yapmalı ya da nasıl hamile kalınır ?  sorularının cevabı aslında hangi sıklıkla cinsel ilişkiye girdiğinizle değil daha çok hangi zaman aralığında ilişkiye girdiğinizle ilgilidir. Bunun için de elbette ki en uygun tarih yumurtlama döneminizdir.

Yumurtlama tarihinizi nasıl hesaplayacağınızı bilmiyorsanız doktorunuz size bu konuda yardımcı olacak ve uygun zaman aralığını size belirtecektir. Adet kanamanızın başladığı tarihten sonraki iki hafta yani 12. Ve 19. Günler arası yumurtlama döneminizdir ve hamile kalmak için en uygun tarihtir.

Tabi diğer taraftan erkeğin sperm kalitesinde de bir sıkıntı yoksa nasıl hamile kalırım diye daha fazla düşünmenize gerek yoktur. Burada önemli olan kişiden kişiye değişkenlik gösteren birkaç önemli tarih aralığını atlamamaktır.

hamile kalma yolları

Ne Zaman Hamile Kalınır

  • Ne zaman hamile kalabilirim diye düşünen kadınların öncelikle bilmesi gereken yumurtlama tarihleridir. Adetlerinin başladığı günden sonraki ikinci hafta onların yumurtlama dönemidir.
  • Eğer hamile kalmak istiyorum diyorsanız bu tarih aralığını doğru ayarlamalı ve özellikle bu süreç içerisinde günaşırı cinsel ilişkiye girmeye özen göstermelisiniz.
  • Böylece şansınızı daha da arttırmış olursunuz.
  • Bir de yumurtlama dönemi ile ilgili olarak bilmeniz gereken bir diğer ayrıntı ise,  muhtemel tarihinizin 5 gün kadar öncesinde ilişkiye girmemenizdir.
  • Diğer taraftan yumurtlama gününüzün başlaması ile birlikte 1 gün önceden ilişkiye girmeye başlayabilir ve erkeğin sperm kalitesine bağlı olarak peşinden gelen 6 gün boyunca iki günde bir olmak üzere ilişkiye girebilirsiniz.

Hamile Kalma Pozisyonları

Nasıl hamile kalınır diye düşünüyorsanız adetinizin başladığı tarih, yumurtlama tarihi derken bir yandan da hamile kalmak için yapılması gerekenler nelerdir onları bilmelisiniz. Mesela hamile kalmak için pozisyonlar nelerdir onları mutlaka bilmelisiniz ki, şansınızı daha da arttırabilesiniz.

Bu sayede kadın nasıl hamile kalır sorusu yerine doğru hamile kalma pozisyonu nedir onu düşünebilirsiniz. Örneğin erkeğin üstte olduğu ve misyoner diye ifade edilen pozisyonda ilişki sonrasında da sırt üstü uzanmaya devam etmelisiniz. Hatta yaklaşık bir saate yakın bir süre böyle uzanırken belinizin altın çok fazla kalın olmayan bir yastık koymanız spermlerin daha uzun üzere rahimde kalmasını sağlayacaktır.

En çok kullanılan gebe kalma pozisyonlarından biridir. Bu pozisyonda kadın dizleri ile erkeğin omuzlarına dayanır. Daha çok kilolu bayanların kullanması gerektiği bir yöntemdir bu yöntem sayesinde erkekten gelen spermlerin rahim ağzında birikmesi sağlanmış olur böylelikle gebe kalma olasılığı artar.

Arka yolla yapılan bu birleşmede rahim tamamen arkaya dönük olmalıdır. Kadın diz çöker pozisyondadır. Bu birleşmede erkekten gelen spermler tamda rahim kanalına ulaşır. Gebe kalma olasılığı çok yüksek bir pozisyondur.

En çok kullanılan ve en alışagelmiş pozisyondur. Erkek üsttedir kadınla yüz yüzedir. Kadınlar bu pozisyonu severler. Çiftler genelde cinsel ilişkiye bu pozisyonla başlar. Erkek orgazmı geciktirmek için ilişki sırasında pozisyonlar deneyebilir ama en son orgazm olurken bu pozisyona dönerek ilişkiye son vermek iki tarafı da çok mutlu eder. Diğer adı misyoner pozisyonudur.

En sık kullanılan hamile kalma pozisyonlarındandır. Misyoner, hamile kalma pozisyonu denir. Bu pozisyon çiftler için daha elverişli bir pozisyondur. Çiftler daha uyumlu olurlar. Çiftleri gevşeterek rahatlamalarına olanak sağlar.

Misyoner pozisyon çiftleri özellikle kadını gevşeterek rahatlamasını sağlar. Birleşmeyi kolaylaştırır, atılan spermler rahim kanalına kadar ulaşır bu durum gebe kalma olasılığını çok arttırır. Erkeğin alt karın darbeleri ilişkiye ayrı bir boyut ve haz katar.

Misyoner pozisyon aynı zamanda çiftlerin birbirlerini okşamasına ve öpüşmelerine de olanak sağlar. Bu pozisyonun sağladığı derin birleşme sayesinde kadınların gebe kalma olasılığı çok yüksektir. Sık pozisyon değişikliği ve hareket özgürlüğünden hoşlanan bayanları biraz rahatsız edebilir.

Bu pozisyon misyoner pozisyona çok benzer tek farkı kadın üstte erkek alttadır. Çiftler yüz yüze dönüktürler. Kadın erkeğin üstünde ata biner pozisyondadır.

Yukarıdaki pozisyonun devamı olarak kadın cinsel ilişkinin şiddetini ve süresini elinde tutma olanağı sağlayarak bu ilişkide gücün kendinde olduğunu ve denetiminde olduğunu gösterir. Bu pozisyonun devamında diz çökmüş olarak başlayıp pozisyonda değişebilir.

Örneğin bu pozisyonda yine yukarıdaki pozisyonun devamı olarak çiftler ayrılmadan birbirlerine sarılarak cinsel birlikteliğe devam edebilirler. Birçok uzmana göre bu pozisyon çiftlere çok haz veren bir pozisyondur.

Bu pozisyonda en sık kullanılan hamile kalma pozisyonlarındandır. Burada kadın erkeğin ağırlığından kurtulduğu için pelvis darbeler yaparak cinsel birlikteliğin derinliğine ulaşabilir. Bu durumda erkek Partnerini okşayarak orgazmın gecikmesini sağlayabilir. Çiftler için son derece haz veren bir pozisyondur.

Bu pozisyonda erkek ve kadın ayakta cinsel ilişkide bulunmaktadır. Bu da çiftler arasındaki cinsel birleşmeyi iki taraf içinde doyurucu yapar. Pozisyonda da görüldüğü gibi tam birleşme sağlandığı için erkekten gelen spermler hiç zorlanmadan rahim ağzına ulaşmaktadır. Ama pozisyon uzun süreli olmadığından spermler tutunamazlar.

Kaşık pozisyonu denilen bu pozisyonda fazla kilosu olan ya da sırt rahatsızlığı olanlar için daha uygun olabilir. Bunu yüz yüze yapabileceğiniz gibi “kaşık” pozisyonunda da yapabilirsiniz. Kaşık pozisyonunda erkek, vajinaya kadının arkasından ulaşır. Bu pozisyon, spermin rahim boynuna yakın yerde birikmesine izin verir. Bu cinsel birliktelikte hamile kalma ihtimali çok yüksek pozisyonlar arasındadır.

Misyoner pozisyonu ve bu pozisyonun çeşitli varyasyonlarını kullanarak hamile kalmak mümkündür. Çünkü çok rahattır ve vücut temasının iyi bir şekilde kurulmasına müsaade eder. Eşler yüz yüzedir, öpüşebilirler ve ilişki esnasında birbirlerini kavrayabilirler.

Hamile kalmak için ne yapmalıyım diye düşünen kadınların kulağına küpe olacak türden püf noktalarıdır bunlar. Diz dirsek olarak tabir edilen pozisyonlar da hamile kalma yöntemleri arasında son derece uygun görülmektedir. Fakat bunların yanı sıra bir de özellikle kaçınılması gereken pozisyonlar da yok değil.

Mesela amacınız hamile kalmak ise, sizin üstte olduğunuz ayakta ya da oturarak girdiğiniz ilişkilerle bu pek mümkün olmayabilir. Zira spermler bu pozisyonlarda çok daha kolay şekle vajina dışına akabilir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?