• TARİH: 11.08.2019
Nasıl Kilo Verilir

Nasıl Kilo Verilir

İlkbahar ve yaz ayları yaklaşırken pek çok kişi için önemli problemlerin başında fazla kilolar gelmektedir. Fazla kilolarınızdan kurtulmak ve yaza fit bir vücut ile girmek için pratik bilgileri sizler için derledik. Bu kapsamda kilo nasıl verilir diye merak edenler için önemli detaylar yazımızın devamında yer alacaktır. Kilo vermek disiplin ve irade işidir.

Bilinçli olmak, ne yediğini bilmek, spor alışkanlığını kazanmak ve fit bir vücuda sahip olmayı hayel edebilmek ile alakalı bir durumdur. Bu bileşenleri bir araya getiremeyenler ne yazık ki fazla kilolarla yaşamaya mahkum olmak durumundadır.

Çok fazla kilolu olanlar nasıl hızlı kilo verilir sorusunun peşine düşmelidir. Onun için yanıtlar aramalı, bilinçlenmeli ve hemen uygulamaya geçmelidir. Aksi halde fazla kilolardan kurtulamayacak ve bunun üstüne daha fazla kilo alıyor olacaksınız.

Nasıl Kilo Verilir?

Kilo almak ne kadar kolay ise kilo vermek de bir o kadar kolaydır. Ancak, kolay lafımıza aldanmayın. Kilo vermeyi isteyenler için kilo vermek kolaydır. Bu iradeyi kendinde göremeyenler için hızlı kilo nasıl verilir sorusunun cevabı her zaman dört bilinmeyenli denklem gibidir.

Kilo vermek için ilk şartınız beslenme alışkanlığıdır. Ne yediğinizi bilecek ve ona göre besleneceksiniz. Düzenli beslenme çok önemlidir. Öğün atlamama, az ve sık yemek kilo vermek için gereklidir. Yediğiniz besinlerin değerlerini çok iyi bilmelisiniz. Aşırı kalorili, yağlı, karbonhidratlı besinlerden her zaman uzak durmalısınız. Çok basit yöntemlerle evde nasıl kilo verilir sorusuna yanıt bulabilirsiniz. Kilo vermek için bir diğer önemli gereksinim spor yapmaktır.

Spor sağlıklı bir yaşam, fit bir vücut ve yaşam boyu zinde kalmak için gereklidir. Spor yapmak için illede spor salonlarına gitmeniz gerekmiyor. Bunun için her gün düzenli yürüyüş yapabilirsiniz. Evinizde basit hareketlerle egzersizler yaparak spor ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz. Bir diğer önemli gereksinim düzenli uykudur. Gecenin bir yarısına kadar uyumamak, sabah öğle saatlerine kadar yatmak kilo almaya davetiye çıkarmak anlamına gelmektedir. Bu durum beslenme düzeninizi de bozacak ve bu şekilde kilolardan kurtulmanıza engel olacaktır.

Bu kapsamda bakıldığında kilo vermek hem çok kolay, hem de çok zordur. Kolayı zora çevirmek veya zoru kolaya çevirmek tamamen sizin elinizdedir. Her zaman belirttiğimiz gibi kilo vermek için yapılacaklar bellidir. Tek yapmanız gereken yapılması gerekenleri bilmek ve uygulamaktır.

Kilo Vermenizi Kolaylaştıracak Öneriler

Yazımızın son bölümünde kilo vermenizi kolaylaştıracak bazı önerileri maddeler halinde sıralamak istiyoruz. Bu önerilerimizle sağlıklı kilo verme sürecine girmiş olacaksınız.

 • Güne erken başlayın. Haftanın 7 günü bir saat belirleyin ve bu saatte kalmaya özen gösterin. Kalktığınızda elinizi yüzünüzü yıkayın ve ılık 1 bardak su için.
 • Daha sonra en uygun bir yerde yürüyüş yapın. Yürüyüşünüz tempolu ve en az yarım saat olacak şekilde ayarlayın.
 • Özellikle ramazanda nasıl kilo verilir gibi sorular aklınıza gelebilir. Bunun pek fazla önemi yoktur. Bu öneriler her zaman geçerlidir.
 • Yürüyüş sonrası teriniz soğumadan eve dönün ve duşunuzu alın.
 • Duş sonrası çok hafif bir kahvaltı yapın.
 • Beyaz ekmek kesinlikle tüketmeyin.
 • Yağlı yemeklerden uzak durun.
 • Karbonhidratı yüksek besinler kesinlikle öğünlerinizde yer almasın.
 • Ağa öğünlerde mevsim meyveleri tüketin.
 • Öğle ve akşam yemeklerinde mevsim salataları, sebze yemekleri ve ızgaralar yiyin.
 • Akşam 19:00’dan sonra kesinlikle yemek yemeyin.
 • Her gün en az 3 litreye yakın su için.
 • Evde her zaman spor egzersizleri yapın. Basit mekik, şınav gibi hareketlerle egzersiz yapabilirsiniz.

Evde Kendi Kendime Nasıl Zayıflarım?

En hızlı nasıl zayıflarım dediğinizi duyar gibi oluyoruz. Yok, hızlı zayıflama diye bir masal var ama gerçekte böyle bir şey yok. Sakın yalan diyetlere inanmayın, bünyenize yazık edersiniz ve hızla verdiğiniz kilolarınızı yine aynı hızla geri alırsınız.

Evde kendi kendinize zayıflamanız mümkün ancak bunu bilinçli beslenme ve hareketle yapabilirsiniz. Dediğimiz gibi sağlıklı bir kahvaltıyla güne başladıktan sonra öğlen yemeğinden önce hafif bir ara öğün yapabilirsiniz. Bu ara öğünde kuru meyve ya da diyet bisküvi tercihiniz olabilir. Öğlen ve kahvaltı arası çok yakın olduğu için biraz dişinizi sıkın.

 • Öğlen ve akşam öğününde karbonhidratı az protein yönünden zengin bir öğün planlayın.
 • Akşam öğününden önce acıkma durumunuza göre tam tahıllı bir ekmek arası beyaz peynirli sandviç yiyebilirsiniz, hatta yanında bitki çayı mükemmel olur. 
 • Akşam yemeklerini çok gece bırakmazsanız vücudunuz artık yavaş yavaş uyku moduna geçerken ona yardımcı olursunuz.
 • Yatmadan önce yiyeceğiniz iki üç kaşık yoğurt zayıflamanız için çok faydalıdır.

Gördüğünüz gibi nasıl zayıflarım sorusunun yanıtı çok zor değil. Ama unutmadan ekleyelim yürüyüş de bu süreçte şart. Eğer farklı sporlar yapıyorsanız devam edin ama öyle bir şansınız yoksa açık havada yapacağınız yarım saatlik yürüyüşler hızla kilo vermenize yardımcı olacaktır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?