• TARİH: 20.06.2019
Ombre Saç Modelleri

Ombre Saç Modelleri

Ombre Saç Nedir? Son yıllarda saçlarda hayli moda bir renk uygulaması olan ombre, Fransızcada “gölge”anlamına gelen; ünlü, ünsüz, yerli, yabancı pek çok kadının tercih ettiği son derece kullanışlı ve doğal görünüme sahip bir uygulama. Her ne kadar anlamı gölge olsa da, yaygın olan ombre modellerde koyudan açığa doğru keskinleşen hatlar daha fazla tercih edilmektedir.

Ombre Saç Modeli Ne Demek?

2018 yılı saç modelleri içinde çok büyük bir şöhrete sahip olan ve hayli şık duruşu ile dikkat çeken ombre saç, her yaştan kadının da rahatlıkla kullanabileceği bir özelliğe sahip. Krepe balyaj adıyla da bilinen bu şık ve doğal tınıyı siz de yakalamak istiyorsanız, dikkat etmeniz gereken en önemli nokta, saçlarınızı işinin ehli ve uzman bir kuaföre emanet etmek.

Zor ve uzmanlık isteyen bir model olduğu için ödeyeceğiniz fiyat da biraz yüksek olacaktır. Daha düşük bir fiyata ombre yaptırayım diye düşünürseniz, sonuç hüsran olabilir. Bu yüzden iyi yapılmış bir ombre için belli bir ücreti gözden çıkarmalısınız. Sonuç elbette tam da istediğiniz gibi olacak.

Ombre saç, en ana hatlarıyla saç diplerinin koyu tonlarda, saç uçlarının ise birkaç ton daha açık renklerde, yahut tam tersi şekilde, birbirine kontras renklerde boyanmasıyla elde edilen geçişli bir modeldir. Saçlar uzun süre boyanmamış ve saçlar uzadıkça boyalı kısımlar uçlarda kalmış gibi bir izlenim yaratan ombre saç, doğal görünen tabiatını da buradan alır.

Ombre Saç Renkleri

En çok tercih edilen ombre rekler;

  • Kızıl ombre
  • Sarı ombre
  • Karamel ombre

Siyah saça ombre ve akla gelebilecek her tür ombre saç rengi ister koyudan açığa, ister açıktan koyuya doğru yapılsın, son derece doğal görünür ve hemen her yaştan kadına yakışır. Ombre saç renkleri sizin hayal gücünüze, kuaförünüzün ise tecrübesine bağlı olarak ortaya değişik ve çekici sonuçlar çıkmasını sağlayacaktır.

Ombre Saç Modelleri 2018

Ombre Modelleri Sarı

Ombre dendiğinde aklınıza sarı ombre denilen sadece uç kısımları sapsarı modeller gelmesin. Dipler siyah, uçlar kızıl; dipler koyu kestane, uçlar karamel; dipler koyu kumral, uçlar bakır kızılı ve aklı hayali zorlayacak daha pek çok alternatif renk kontrastıyla ombre saç renkleri kombine edilebilir.

Siyah Saça Ombre Modelleri

Saçlarınız siyahsa siyah saça ombre modellerinden birini tercih edebilirsiniz.

Beyaz tenliyseniz kızıl ombre ile bir efsane olabilirsiniz.

Ten renginiz koyu buğday yahut esmer ise ve uçları sarı modellerin size gitmeyeceğini düşünüyorsanız, karamel ombre gibi daha koyu bir alternatifi tercih edebilirsiniz.

Ten renginiz ne olursa olsun size yakışacak bir ombre saç boyası muhakkak vardır.

Kumral Ombre Modelleri

Kumral tenliler için dipleri koyu kumral, uçları bakır veya tarçın kızılı ombre renkleri oldukça hoş bir görünüm sağlar. Daha radikal, daha uçlarda ombre renkleri de farklı ve sıra dışı bir çizgisi olanlar için ideal seçimler olabilir.

Siyahtan maviye geçen ombreler, siyahtan ateş kırmızısına geçen ombreler, sarıdan siyaha, yahut siyahtan sarıya geçen ombre saç renkleri de cesur saç renkleri ve modellerinden hoşlanan kadınların seçeneği olabilmektedir.

Ombre saç renklerinin en büyük özelliği budur; ne kadar cüretkar ve keskin geçişler tercih edilirse edilsin doğal gözükecektir. Ombre saçın bu kadar çok tercih edilmesinin en önemli sebebi de budur.

Ombre saç modelleri sadece uzun saçlarda değil kısa saçlarda da uygulanıyor ve son derece başarılı sonuçlar ortaya çıkıyor. Küt kesilmiş, yahut uzun bon olarak bilinen lob model kısa saçlarda da çok havalı ve modern duran kısa saç ombre modelleri yüze hem enerji hem de hareket kazandırıyor.

Bazı ombre saç modelleri, uçlarla dipler arasında keskin bir hat oluşturacak tarzda değil de, diplerden itibaren çok ince gölgeler atılmasıyla da aşağı doğru açılan renk akışının yumuşatılarak yapılıyor. Ombre saçrenginin ve geçişlerinin hangi tonlarda ve ne keskinlikte olacağı tamamen sizin tercihinize ve kuaförünüzün maharetine kalmış.

Ombre Saç Yapımı

Ombre modelleri deneyimli bir kuaför tarafından yapıldığında en profesyonel sonucu verecektir. Ama becerinize güveniyorsanız ve eliniz de yatkınsa kendiniz de evde ombre saç boyası yapabilirsiniz.

Evde Ombre Yapımı

  • Bunun için önce istediğiniz renkteki boyayı sadece saç uçlarınıza yetecek miktarda hazırlayın.
  • Hazırladığınız karışımı saçlarınızın istediğiniz uzunluktaki uç kısımlarına fırçayla yedirerek sürün.
  • İstediğiniz renk ortaya çıkana kadar boyayı saç uçlarınızda bekletin. Açık renkler 25-35 dakika, koyu renkler ise 35-40 dakika bekletilebilir.
  • Boya sürdüğünüz bölümleri sık sık kontrol ederek, eğer istediğiniz tona ulaşmışsa yıkayabilirsiniz.

Kuaförler elbette daha profesyonel ürün ve araçların yardımıyla ve daha farklı tekniklerle ombre modelleri elde ediyorlar. Diğer adı krepe balyaj olan ombreyi, kuaförler saç uçlarını krepe tarağıyla tiftikleyerek ve tiftiklenen alana açık yahut koyu rengi uygulayarak elde ediyorlar. Ombre modelleri ile ilgili videolardan da ombre saç yapılışı ile ilgili bir fikir edinebilirsiniz.

Ombre Fiyatları

Yazının başında da belirttiğimiz gibi iyi bir omre saç istiyorsanız deneyimli bir kuaförle çalışmanız gerekecek. Bu iş de biraz maliyetlidir açıkçası. Ama işin ucuzuna kaçmadan, profesyonel bir sonuç ortaya çıksın istiyorsanız belli bir miktarı gözden çıkarmanız gerekecek.

Ombre saç fiyatı, saçın uzunluk ve kısalığına, kullanılan boyaya, gittiğiniz kuaför veya güzellik salonunun bulunduğu mevkiye ve semte, hatta bulunduğunuz şehre göre farklılık gösterir. Ancak genel bir fiyat aralığı vermek gerekirse ombre saç fiyatları 150 TL ile 600 TL arasındadır.

Ombre

Ombre hakkında detaylı bilgi için ilgili başlıklı yazımızı okumanızı öneririz.

Ombre Saç Nedir

Ombre saç nedir hakkında detaylı bilgi için ilgili başlıklı yazımızı okumanızı öneririz.

Ombre Saç Nasıl Yapılır

Ombre saç nasıl yapılır hakkında detaylı bilgi için ilgili başlıklı yazımızı okumanızı öneririz.

Ombre Saç Modelleri

Ombre Saç Modelleri hakkında detaylı bilgi için ilgili başlıklı yazımızı okumanızı öneririz.

Ombre Kısa Saç Modelleri

Ombre kısa saç modelleri hakkında detaylı bilgi için ilgili başlıklı yazımızı okumanızı öneririz.

Ombre Saç Renkleri

Ombre saç renkleri hakkında detaylı bilgi için ilgili başlıklı yazımızı okumanızı öneririz.

En Beğenilen Ombre Saç Renkleri

En beğenilen ombre saç renkleri hakkında detaylı bilgi için ilgili başlıklı yazımızı okumanızı öneririz.

Sarı Ombre Saç Modelleri

Sarı ombre saç modelleri hakkında detaylı bilgi için ilgili başlıklı yazımızı okumanızı öneririz.

Siyah Ombre Saç Modelleri

Siyah ombre saç modelleri hakkında detaylı bilgi için ilgili başlıklı yazımızı okumanızı öneririz.

Siyah Saça Ombre Nasıl Yapılır

Siyah saça ombre nasıl yapılır hakkında detaylı bilgi için ilgili başlıklı yazımızı okumanızı öneririz.

Ombre Fiyatları

Ombre fiyatları hakkında detaylı bilgi için ilgili başlıklı yazımızı okumanızı öneririz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?