• TARİH: 21.08.2019
Ombre Saç Nasıl Yapılır

Ombre Saç Nasıl Yapılır

Saç tasarımcılarına özellikle saç boyama stilleri anlamında ilham veren etkenler, kadın saçlarındaki doğal izler, şekiller, ışık gölge oyunları ve renk tonu farklılıklarından doğan görünümlerdir. Saçlara yapılan gölge, röfle, balyaj ve son dönemde çok tutulan ve adeta bir salgın olup yayılan ombre saçlar, aslında kadınların boyasız, tamamen naturel hallerine bir öykünmedir.

Ombre Nedir?

Gölgeler, röfleler ve ombreler aslında tüm ihamını saçın tabii hallerinden alır, ondan rol çalar. Saçları güneşten yol yol açılmış, ton farklılıklarının gölgeler, ince ve kalın çizgiler, açıklı koyulu yollar oluşturduğu kadın başları, kuaförlere ve saç modasını oluşturan tasarımcılara esin kaynağı olmuştur.

İşte ombre modelleri de böyle bir esinlenmenin sonucu ortaya çıkan ve çok tutulan bir model olmuştur. Bir daha altını çizelim o halde, çok tutulmasının sebebi saçın en doğal halini taklit diyor oluşu, yani bir boyama tekniği olmasına rağmen son derece doğal duruyor oluşudur.

Boyanan saçların zaman içinde uzaması ile dipten gelen orijinal saç rengiyle, gitgide uçlarda kalan boyanın birbiriyle oluşturduğu anlamlı, yumuşak ve ahenkli kontrast son derece güzel bir görünüm arz eder.

Ayrıca sarı saçı çok seven, ama yaşını hayli büyük gösterdiği yahut ten rengine gitmediği için kullanamayanlar, ombre saç boyama tekniği gibi yumuşatılmış bir teknik sayesinde çok açık sarı tonlarını bile rahatlıkla kullanabilmektedir. Zira saça yapaylığı veren ve tenle uyumsuzluğu sağlayan yegane faktör, sarı saç boyasının saç diplerinden başlayarak uygulanmasıdır.

Bazı kadınlarda diplerden başlayan sarı renk yüze solgun, yorgun, hasta, yaşlı bir ifade verebilir. İşte bunun en iyi çaresi saçlara ombre uygulaması yapmak ve sarı rengi saçın orta kısımlarından başlatarak ve diplerdeki saçları yüze daha uyumlu koyu tonlarda seçerek, son derece doğal ve göze hoş görünen bir görünüm yakalanabilir.

Ombre Nasıl Yapılır

Ombre tekniği bu adar yaygınlaştıkça, kadınlar da şu soruyu daha sık soruyorlar: Ombre nasıl yapılırSaça ombre nasıl yapılır sorusuna yanıt veren o kadar çok anlatım ve video var ki, eminiz ki ombre saç nasıl yapılır video anlatımlı açıklamalara bakarak saçlarına evde ombre yapanlar hiç de az değildir. Ombre yapımı temelde kolay gibi gözükse de dikkatli ve nizami yapılmadığında kişiyi istenmeyen neticelerle burun buruna getirebilir.

İster misiniz ombre saç modelleri nasıl yapılır bir göz atalım. Belki cesaretlenir ve bir kutu ombre seti satın alarak evde kendi ombrenizi kendiniz yapabilirsiniz.

Evde Ombre Nasıl Yapılır

Krepe balyaj olarak da bilinen; zira saçı tutam tutam ayırarak krepe tarağıyla tiftikleme temeli üzerine oturtulan, böylelikle saça temas eden boyanın farklı başlangıç noktaları oluşturması sağlanarak yumuşak geçişler elde edilen bir prensibi olan ombreyi, bu prensibe hizmet eden hazır ombre boya setlerinden istifade ederek evde kendiniz de yapabilirsiniz.

Kuaföre gitmekten hoşlanmayanlar, maliyetli olan bu işlem için bütçe ayırmak istemeyenler, saç boyama işleminden keyif alanlar saça ombre nasıl yapılır yazımızı okuyarak omre işlemini evde kendi kendilerine de yapabilirler. Peki evde ombre nasıl yapılır?

Evde Ombre Yapımı

Evde ombre yapımı için, özel hazırlanıp kutulanan ombre setlerini tercih edebilirsiniz. Bu setlerde boyanın yanında açma işlemini yapan peroksit türevi maddeyi de verdiklerinden işiniz daha kolay olacak. Üstelik bazı markalar ombre yapımı için kullanılacak özel tarağı da veriyor. Sözgelimi Loreal markasının ombre setinde bulunan ombre tarağı, işinizi hayli kolaylaştıracaktır.

Kutu içindeki kullanma talimatını dikkatlice okuyarak omre yapımını gerçekleştirebilirsiniz. Ombre yapımındaki püf noktaları; saçların boyanın keskin ve belirgin bir hat oluşturmaması için tutam tutam ayrılarak krepe yapılması, boyanın açıcıyla brleştirilerek saçlara özel ombre tarağı yardımıyla uygulanması ve bekleme süresinin doğru ayarlanmasıdır.

Boya az bekletildiğinde, açma işlemi gerçekleşmeyeceğinden istenilen sonuca ulaşılamayabileceği gibi, çok bekletildiğinde saçlarda yanma ve yıpranma meydana gelebilmektedir. Saçlarınızda daha önceden boya yoksa, işiniz çok daha kolay olacak demektir. Boyasız saçı açmak ve istenilen her rengi sağlıklı ve net bir biçimde elde etmek daha kolaydır.

Ombre saç modelleri nasıl yapılır sorusunun en yalın cevabı böyledir.

Siz boyama işlemlerinde çok hünerli olduğunuzu düşünmüyorsanız, eliniz bu işlere pek yatkın değilse, daha önce evde saç boyama işlemi yapmadıysanız ve kendinize bu konuda pek de güvenemiyorsanız aman işi riske atmayın, kesenin ağzını biraz açmanız gerekse de iyi bir kuaföre giderek saçlarınızı kuaförün tecrübeli ellerine bırakın, o size istediğiniz renk ve tondaki ombreyi yapsın deriz. Ne de olsa ombre nasıl yapılır sorusunun cevabını en iyi bilen kişiler onlardır.

Ombre

Ombre hakkında detaylı bilgi için ilgili başlıklı yazımızı okumanızı öneririz.

Ombre Saç Nedir

Ombre saç nedir hakkında detaylı bilgi için ilgili başlıklı yazımızı okumanızı öneririz.

Ombre Saç Nasıl Yapılır

Ombre saç nasıl yapılır hakkında detaylı bilgi için ilgili başlıklı yazımızı okumanızı öneririz.

Ombre Saç Modelleri

Ombre Saç Modelleri hakkında detaylı bilgi için ilgili başlıklı yazımızı okumanızı öneririz.

Ombre Kısa Saç Modelleri

Ombre kısa saç modelleri hakkında detaylı bilgi için ilgili başlıklı yazımızı okumanızı öneririz.

Ombre Saç Renkleri

Ombre saç renkleri hakkında detaylı bilgi için ilgili başlıklı yazımızı okumanızı öneririz.

En Beğenilen Ombre Saç Renkleri

En beğenilen ombre saç renkleri hakkında detaylı bilgi için ilgili başlıklı yazımızı okumanızı öneririz.

Sarı Ombre Saç Modelleri

Sarı ombre saç modelleri hakkında detaylı bilgi için ilgili başlıklı yazımızı okumanızı öneririz.

Siyah Ombre Saç Modelleri

Siyah ombre saç modelleri hakkında detaylı bilgi için ilgili başlıklı yazımızı okumanızı öneririz.

Siyah Saça Ombre Nasıl Yapılır

Siyah saça ombre nasıl yapılır hakkında detaylı bilgi için ilgili başlıklı yazımızı okumanızı öneririz.

Ombre Fiyatları

Ombre fiyatları hakkında detaylı bilgi için ilgili başlıklı yazımızı okumanızı öneririz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?