• TARİH: 20.06.2019
Ombre Saç Nedir?

Ombre Saç Nedir?

Ombre saç nedir, ombre nedir sorusu özellikle bugünlerde çok sık sorulur oldu; zira ünlü ünsüz pek çok kadında ombre saçgörmek mümkün. Ombre saç tanımı ana hatlarıyla dipten başlayarak üst kısımların koyu, uçlara doğru ise açık renklerin kullanıldığı ve bu işlemin, kullanılan özel bir teknik sayesinde son derece doğal bir görünüm verilerek yapıldığı saç boyama stilidir.

Diplerde ve uçlarda kullanılacak renkler genellikle kontrast renklerdir. Yerli, yabancı pek çok ünlü film yıldızı, şarkıcı ve oyuncunun da kullandığı ve bu sayede de oldukça popüler hale getirdiği bir model olan ombrenin en önemli özelliği, saç uçları sanki güneşten kendi kendine açılmış izlenimi vermesidir. Ya da saçlar boyanmadan doğal haliyle bırakılmış da, boyalı kısımlar uçlarda kalmışçasına naturel bir ifade de algılamak mümkündür.

Ombre Nedir?

Ombre kelimesi Fransızca’dan Türkçe’ye gölge olarak çevirilebilir ve fakat bu gölgeler yalnızca saç uçlarına uygulanır. Ombre saçın gölgeli saçlardan farkı budur.

Saç uçlarını boyama işlemi de diyebileceğimiz ombre balyaj ilk başlarsa çoğunlukla sarı tonlarında yapılsa da şimdilerde kendine güvenen, iddialı, farklılığı seven ve yenilikler karşısında cesur adımlar atabilen modern kadının zevk ve seçimleri ışığında mavi, yeşil, mor, pembe, gümüş ve gri tonlarda da yapılmaktadır.

Bu renkler her ne kadar marijinal olsa da ombreli saçların en temel özelliği olan yumuşak geçişler sayesinde doğal görünüm yakalamak mümkün olabiliyor.

Her saç ombre modeli kaldırır mı, ombreli saçlar her kadına yakışır mı, ombre saç her yaştan kadına uygulanabilir mi sorularının yanıtı çok merak edilir ve çok sorulur.

Her rengin her yüze gitmeyeceği ve her tende doğal durmayacağı bir gerçek. Ama ombre saçın o en büyük teknik özelliği sayesinde her renk saçı her tene uydurmak mümkün. Zira diplerden gelen saçların doğal ve tene yakışacak tonlarda boyanması işi kolaylaştırıyor. Bundan sonrası kolay. Saç uçlarını boyama işlemini ister şeker pembesi yaptırın, ister gümüşi, ister mor…

İkinci önemli husus olan renk farklılıklarının başladığı hattın, belirgin olmayan dokunuşlarla birbirinin içinde eritilmesi. Yani bakıldığında koyu saçlar nerede bitiyor, açık tonlar nerede başlıyor net olarak anlaşılmaması lazım.

Evde de yapılabilecek bir model olan ombrede, geçiş hattının asimetrik ve yumuşak olması çok mühim olduğundan, boya işlerinde çok da hünerli olmayan hanımlara  önerimiz tecrübeli bir kuaföre giderek omre saç yaptırmaları…

Ombre

Ombre hakkında detaylı bilgi için ilgili başlıklı yazımızı okumanızı öneririz.

Ombre Saç Nedir

Ombre saç nedir hakkında detaylı bilgi için ilgili başlıklı yazımızı okumanızı öneririz.

Ombre Saç Nasıl Yapılır

Ombre saç nasıl yapılır hakkında detaylı bilgi için ilgili başlıklı yazımızı okumanızı öneririz.

Ombre Saç Modelleri

Ombre Saç Modelleri hakkında detaylı bilgi için ilgili başlıklı yazımızı okumanızı öneririz.

Ombre Kısa Saç Modelleri

Ombre kısa saç modelleri hakkında detaylı bilgi için ilgili başlıklı yazımızı okumanızı öneririz.

Ombre Saç Renkleri

Ombre saç renkleri hakkında detaylı bilgi için ilgili başlıklı yazımızı okumanızı öneririz.

En Beğenilen Ombre Saç Renkleri

En beğenilen ombre saç renkleri hakkında detaylı bilgi için ilgili başlıklı yazımızı okumanızı öneririz.

Sarı Ombre Saç Modelleri

Sarı ombre saç modelleri hakkında detaylı bilgi için ilgili başlıklı yazımızı okumanızı öneririz.

Siyah Ombre Saç Modelleri

Siyah ombre saç modelleri hakkında detaylı bilgi için ilgili başlıklı yazımızı okumanızı öneririz.

Siyah Saça Ombre Nasıl Yapılır

Siyah saça ombre nasıl yapılır hakkında detaylı bilgi için ilgili başlıklı yazımızı okumanızı öneririz.

Ombre Fiyatları

Ombre fiyatları hakkında detaylı bilgi için ilgili başlıklı yazımızı okumanızı öneririz.

Sosyal Medyada Paylaşın:
Önceki Yazı

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?