Pire Nasıl Yok Edilir

Pire Nasıl Yok Edilir

Pire evlerimizde en akıl almaz yerlerde yer edinen canlılar olabilir. Pireler insan sağlığına zarar vermeselerde yaşam alanlarımızda rahatsız edici şekilde durabiliyorlar. Pire yaşam alanlarımızı istila eden canlı türlerindendir. Bundan dolayı evlerde istenmeyen pireler ilaçlı ve ilaçsız yöntemlerle yok etmekteyiz. Özellikle yazın kavurucu sıcaklarda çok fazla pire olur. Aşağıdaki maddeler evde pire nasıl yok edilir sorusuna cevap verecektir. […]

Pire evlerimizde en akıl almaz yerlerde yer edinen canlılar olabilir. Pireler insan sağlığına zarar vermeselerde yaşam alanlarımızda rahatsız edici şekilde durabiliyorlar. Pire yaşam alanlarımızı istila eden canlı türlerindendir. Bundan dolayı evlerde istenmeyen pireler ilaçlı ve ilaçsız yöntemlerle yok etmekteyiz. Özellikle yazın kavurucu sıcaklarda çok fazla pire olur.

Aşağıdaki maddeler evde pire nasıl yok edilir sorusuna cevap verecektir.

Evlerde derin yerlere yer edinen pireleri ilaçlamak zor değildir. Birçok yöntem dışında periyodik ilaçlama sistemlerini evlerinize uygulayarak bu sorundan kısa sürede kurtuluruz. Evdeki pireleri ufak müdahaleler bile anında yok edebilir. Bu tarz hayvanları yok etmek için işi illaki bilen kişiden destek alarak yaptırmanıza zaten gerek yoktur.

ilgili yazı dizisi pire nasıl yok edilir bitkisel konusu içinde aydınlatıcı olacak nitleliktedir.

 • Pire İlaçlama: Birçok firma müşteri memnuniyetini sağlama adına pirelere ve küçük canlı hayvanlara ilaçlama yapıyor. Evlerde veya ofiste daha huzurlu ortamda yaşamak adına pireleri firmalara ilaçlatınız.
 • Mevsiminde İlaçlama: Pireler her mevsim şartlarında oluşacak canlıdır. Ortam koşullarına uygun olan ilaçlamayı öncesinden yapmak pirenin yaşamasını engeller. Kış aylarıda veya ilk baharda mutlaka önlem alınız.
 • Aletli ilaçlama: Sizler dışarıdan alet alarak ilaçlama yapabilirsiniz. Pire ilaçlama aletleri gelişen son teknolojik yapıda üretildiğinden dolayı kullanımı kolaydır. Sinekleri öldürmek kadar kolay kullanım sunar.
 • Sıvı İlaçlama: Köy evlerinde olan pire sorunlarına kısa sürede çare bulabiliriz. Sıvı akıtan bir sprey ile bu işi gerçekleşir. Sıvılı ilaçlama yöntemi bir bölgede yuva yapan bu tarz hayvanaları yok etmek için çok idealdir.
 • Jel ile İlaçlama: pireleri yok etmek için en etkili yöntemdir.

Köpekte Pire Nasıl Yok Edilir?

Büyük arazilerde ve otluk bölgelerde çok olan pireli köpekler için aşağıdaki yöntemleri uygulayarak pireleri yok ederiz.

Aşağıdaki maddelerde ise,  köpeklerde pire nasıl yok edilir, sorusu aydınlatılacaktır. ayrıca köpekte pire nasıl yok edilir diye merak edenler ilgili veriler sayesinde cevap alacaktır.

 • Spreyleme: Köpeklerin tüylerini yıka ve sonrasında çok iyi derecede spreyli olan ilaçlar ile ilaçlamak gerekir.
 • Sarımsak ve Limonlu su : Sarımsak ve Limonlu su köpekteki pireyi yok eder.
 • Kokulu sabun: Köpeklerin tüylerini kokulu sabun ile yıkamak gerekir. Silikon içerikli olan sıvı sabun ile köpekte olan tüm tüyleri yıkayınız.
 • Kulube değişimi: Köpeklerin kirli ve kullanılmaz olan pis kulubesini değiştiriniz.
 • Tüylerini taramak : Köpeklerin tüylerini taramak pireyi yok eder. Her türlü zararlı hayvanları yok etmek amacıyla kullanılan sprey ilacı taradıktan sonra kullanınız.

Pire Nasıl Yok Edilir Bitkisel?

Bitkiler en büyük destekçimiz olabiliyor. Bitkilerden ilham alarak birçok sorundan kurtulabiliriz. Bitkilerden yardım alarak da pireleri yok edebiliriz. Özellikle Isırgan Otu pireleri yok etmek için bitkisel çözüm arayanlara özel birebir tavsiye edilen üründür.

 • Çıvanperçemi Otu: Çıvanperçemi Otu kaynatarak suyunu köpeklerin üstüne sürmek pireleri yok
 • Elma suyu: Elma suyu hayvanda olan pireyi yok eder. Elma suyu pireyi yok eden bir içecektir. Özellikle hayvanın alın bölgelerinde olan pirelerin oluşumunu yok eder. Çok fazla pire üreten bir köpek için elma ve sirke karışımı su etki eder.
 • Sirkeli Su: Kimyasal kaynaklı olan ilaçtan de çok daha fazla etkilidir. Sirke bir yerde pire oluşumunu engeller. Açık ve kapalı alanda olan pireleri yok etmek oldukça kolay olacaktır. Sirkeli su fırın ve pastanelerde olan pireleri de yok eder.
 • Maydonoz suyu: Solunum yapan canlılar için etkili olan maydanoz suyu kapalı alanda olan pireleri yok etmek için son derece idealdir.
 • Soda: Köpeklerde soda olması onların pire sorununa çare bulmasına yardımcı olur köpeklerin üstüne soda sürmek onları temizler.
 • Isırgan Otu Kaynatmak : Isırgan sağlık için de çok faydalıdır. Isırgan Otu Kaynatmak ortamda oluşan pireleri yok etmeye yardımcı olur. Isırgan Otu ve Isırgan yaprakları pireleri kısa sürede öldürür. Köpeklerde pireleri kısa zamanda yok ederek, yumuşak ve bebeksi doku oluşmasını sağlar.

Pire İlaçlama

Pirelerden kurtulmanın en kolay ve etkili yolu pire ilaçlamadır. Eczanelerde ya da başka böcek ilaçları satan yerlerde bulunan pire ilaçları, kısmen pireler için etkili olsa da tamamen yok olmalarını sağlamaz. Bu nedenle daha profesyonel yardım alınması gerekir. Profesyonel yardım için hizmet veren pire ilaçlama şirketleri  bu konuda her ev ve işyerinin imdadında koşmaktadır.

Evinizde ya da evcil hayvanınızda ortaya çıkan pireler için profesyonel pire ilaçlama şirketlerinden yardım alabilirsiniz.

Bu şirketler, özel ilaçları ile pirelerin yer aldığı bölgeler başta olmak üzere tüm oda, ev ya da işyerinin ilaçlanmasını yapar. İlaçlama öncesi ve sonrasında gerekli tüm önlemleri alan ekip daha sonra ilaçtan etkilenmemek için dikkat edilmesi gerekenler varsa mutlaka aileye konu hakkında bilgi vermelidir. Küçük çocuk olan ya da hamile bayanların olduğu ev ve işyerleri için de aynı şekilde pire ilaçlaması yapılabilir.

Pire ilaçlama fiyatları kullanılan ilacın kalitesine ve uygulanan ortamın genişliğine göre değişiklik gösterir. Bu nedenle sabit bir fiyat vermek doğru olmaz. Fiyat konusunda en doğru ve geçerli bilgiyi hizmet almak istediğiniz ilaçlama firması ile irtibata geçerek alabilirsiniz. Pire ilaçlama fiyat konusuna değindikten sonra şimdi de kısaca pire ilaçlama nasıl yapılır konusunu ele almak istiyoruz.

 • Evde ya da iş yerlerinde var olan pireler için ilaçlama, sıvı ilaçlar ile yapılır.
 • Katı ya da jel ilaçlar bu canlılara karşı etkili değildir.
 • Detaylı şekilde yapılması gereken sıvı ilaçların uygulaması, uzman firmalar aracılığı ile gerçekleştirilir.
 • Pire ilaçlaması için en fazla kullanılan teknik buharlama tekniğidir. 
 • Buhar yöntemi ile yapılan uygulamalarda alanın en az iki saat kapalı tutulması gereklidir.
 • Ayrıca ilaçlama yapılacak olan ortamda yer alan gıda maddeleri paketlenerek kaldırılmalı ve ortam havalandırılmadan kullanılmamalıdır.
 • Mümkünse ortamda hiç gıda maddesi bırakılmaması daha uygundur.
 • İlaçlama sonrasında evin rutin temizliği yapılıp güzelce havalandırılması gerekir.
 • Daha sonra temiz ve piresiz evinizi ya da iş yerinizi güvenle kullanmaya başlayabilirsiniz.
Pire İlaçlama 1

Pire ilaçlaması için sıvı ilaçtan sonra toz olarak pire ilaçları da kullanılabilir. Sıvı ilaçlara göre daha az tercih edilen bu uygulama için de yine ilacın kalitesi ve firmanın güvenilirliği önemlidir.

Evinizde bu canlıların var olmaması için ilaçlama sonrasında dikkatli olmanız gerekir.

Pire ilaçlama işleminin sonrasında pirelerin yeniden ortaya çıkmaması için neden ortaya çıkmış olabileceklerini düşünün. Evinizde bir canlı hayvan besliyorsanız büyük ihtimalle bu şekilde sizin evinize gelmiş olabilir. Hayvanınızı pirelerden korumak için pire tasması kullanabilirsiniz.

Ya da dışarıdan her geldiğince sevimli dostunuzu yıkayıp pire tarağı ile tarayarak temizliğin sağlayabilirsiniz. Evcil hayvan üzerinde pire olması durumunda ona ait tüm eşyaları da temizlemeniz gerekir. Sadece tek bir pirenin ortamda var olması, kısa sürede üreyip çoğalmasına neden olur. Bu nedenle az sayıda da olsa ilaçlama yaptırmanızı öneririz.

Pire İlaçlama 2

Pireler hayvanlardan insanlara bulaşabildiği için tehlikeli canlılardır. Bu tehlikelerden uzak durmak için pireleri evinizden ve evcil hayvanınızdan uzak tutun. Pirelerin evlere gelmemesi ilaçlama firmalarından destek isteyebilirsiniz. Bu konuda en doğru bilgiyi yine işin uzmanlarından almak etkili olacaktır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?