Primolut Fiyatı

Primolut Fiyatı

Genel olarak regl erteleme özelliğinin haricinde doktorlar tarafınca farklı tedaviler içinde kullanılabilir. Yapmış olduğu uygulama regl tarihini ileri bir tarihe ertelemek ve istenilen dönemler içinde olmamasını sağlamak olacaktır. Regl geciktirici ve regl söktürücü olarak da bilinmektedir. Eğer âdetinizi ertelemek istiyorsanız ne olursa olsun fakat ne olursa olsun 2 ya da 3 gün öncesinde başlamanız gerekiyor. […]

Genel olarak regl erteleme özelliğinin haricinde doktorlar tarafınca farklı tedaviler içinde kullanılabilir. Yapmış olduğu uygulama regl tarihini ileri bir tarihe ertelemek ve istenilen dönemler içinde olmamasını sağlamak olacaktır. Regl geciktirici ve regl söktürücü olarak da bilinmektedir. Eğer âdetinizi ertelemek istiyorsanız ne olursa olsun fakat ne olursa olsun 2 ya da 3 gün öncesinde başlamanız gerekiyor.

Regl olduktan derhal sonra veya bir gün öncesinden pek etki etmez ve boş yere ilaç içilmiş olunur. İlacı kullandığınız ehemmiyet süresince regl olmaz fakat regl olmanın tüm emarelerini yaşayabilirsiniz. Özellikle göğüsleriniz büyür ve kırılganlık adım atar. Vücutlarda ödem ve şişkinlik olabilir. Primolut fiyatı da, kadınlar için son derece büyük bir öneme sahip olmaktadır. Primolut n fiyatı, son derece uygun olmakta ve hemen herkesin bütçesine de uygundur.

Primolut N Fiyatı

Primolut n tablet fiyatı, geçtiğimiz yıllarda 14.02 TL olmakta olup, fiyatı bakımından da son derece uygun bulunmaktadır. Primolut N kanamalarda bir düzensizlik yapabilir şeklinde bir konum söz mevzusu olması olanaksız fakat bu ferdin tamamen bünyesi ile ilgilidir.

Bu ilacın tek negatif tarafı, kadınların regl düzenlerini bozması olmaktadır.  bu gibi ilaçlardan meydana gelen riskleri göze almak istemeyen kişilerin ise muhakkak ki bu ilaca hiç başlamamaları ya da   Averaj 2 ay içinde regl döngüsü gene düzeliyor ve eski haline geliyor. Bu ilaçları mecburi kalmış olduğunuz dönemlerde içmeniz ve asla davranış haline getirmemeniz gerekmektedir.

Primolut Kullanım Amacı

Primolut kullanım amacı, beklenen reglin ötelenmesidir. Hanımlarda her ay yumurta olgunlaşırken östrojen, olgunlaştıktan derhal sonrasında da progesteron üretilir. Hanım vücudunun gebeliğe hazırlık safhasındaki bu hormonlar yardımıyla oluşan yumurtalar çatlar. Eğer döllenme eğer olmazsa iki hormon birden azalmaya başladığı için buna bağlı bir regl süreci doğar. Her hanımefendin her ay yaşadığı regl döngüsünün sistemi bu şekilde işlemektedir.

Dışarıdan yapılacak olan bir müdahale ile birlikte kişilerdeki hormonlarda bir değişiklik yapılabilir ve regl düzenlerini değiştirilebilir. Bu erteleme işlemi çok uzun soluklu değil, en oldukça 10 güne kadar uygulanmalıdır. Daha çok yapılırsa bazı yan tesirinde bırakır görülebilir. Göğüslerde şişmeyle beraber, vücutta ödem hissi doğar. Regl gününde uzama ya da kanama artışı olabilir.

Bunlar haricinde çok belirgin yan tesirleri görülmemektedir. Primolut-n fiyatı ve kullanıcı yorumları, son derece olumlu olmakta olup kadınlar tarafından da en çok tercih edilen adet geciktirici olmaktadır.

Primolut Kullanım Şekli

Beklenen regl döneminden 2 gün önce kullanılmaya başlanabilir.  Bu gibi regl ilaçlarının birbirinden farklı formları da bulunmaktadır. Kullanım süresini de maksimum 10 güne kadar verilir. Eğer daha uzun süre verilmesi gerekirse tabip denetimi altında alınmalıdır. Çok fazla bir değişim olmaz. Göğüslerde hafif dolgunluk (regl devri öncesinde hissedilen dolgunluk şeklinde), vücutta bir gerginlik hissi, bu ilaçların etkisiyle birazcık daha çok olabilir.

Kanama olmaması, ilacın tesirini gösterdiği anlamına gelir. Süre anlamında literatürde bir engelleme bulunmamaktadır. Sadece çok sık kullanılması önerilmemektedir. Bu gibi regl düzenleyici ilaçlarının muhakkak doktor kontrolünde kullanılması gerekmektedir. çünkü doktorların genelleri, bu gibi ilaçların kullanımından önce rahim içerisine ultrason görüntüsü ile görüntülemektedir.

Rahim içi yapısına nazaran östrojen ya da progesteron içeriğini değerlendirilir. Çoğu süre bu tür regl geciktirici ilaçlar yalnızca progestin ihtiva ederler fakat her progestinin hafif östrojenik aktivitesi de vardır. Daha çok östrojenik aktivitesi fazla olanları tercih edilir. Sadece kişinin rahim içi, şu demek oluyor ki endometriyum dediğimiz dokunun kalınlığı ve yapısı kullanacağımız ilaç için yol gösterici olmaktadır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?