• TARİH: 21.08.2019
Profesyonel Makyaj Nasıl Yapılır?

Profesyonel Makyaj Nasıl Yapılır?

Profesyonel makyaj nasıl yapılır ; Profesyonel makyaj, özel günler için tercih edilen makyaj türüdür. Bu makyajın uzman olan kişiler tarafından, profesyonel olarak uygulanması gerekir. Genellikle özel davetler, düğün, nişan ve kına gibi günlerde tercih edilen bu makyajın yapımını kolaylaştırmak için profesyonel makyaj videoları yayınlanmaya başlandı.

Artık bu videolar ile siz de profesyonel olarak makyaj yapabilirsiniz. Bu makyaj tekniği uygulanırken genellikle isim yapmış markaların kaliteli olan malzemeleri kullanılır. Profesyonel makyaj yapımı için gerekli olan tekniklerin en başında pürüzsüz ve gergin bir cilt oluşturmak gelir.

Profesyonel Makyaj Nasıl Yapılır?

Cildiniz ne kadar gergin ve pürüzsüz görünürse makyajınız o kadar kusursuz görünecektir. Profesyonel makyaj teknikleri uygulanırken oldukça titiz davranılmalıdır. Bu iş için özel eğitimler verilmektedir. Bu nedenle eğitim almış olan uzmanlar tarafından, güzellik merkezlerinde yapılması tavsiye edilir.

Profesyonel Makyaj Nasıl Olur ?

  • Profesyonel makyaj yapmadan veya yaptırmadan önce ilk olarak nasıl bir makyaj istediğinizi, renk tonlarını ve diğer ayrıntıları tam olarak belirlemeniz gerekir. Kusursuz ve güzel bir görünüm için bunu yapmanız önem taşır.
  • Bu makyaja başlamadan önce cildinizi iyice temizlemeli ve nemlendirici sürmelisiniz. Makyajınızın kalıcı olması için nemlendirici sürmeniz ve cildinize iyice yedirmeniz çok nemlidir.

Profesyonel Makyaj Nasıl Olur ?
  • Bu işlemden sonra yapmanız gereken ise kaliteli bir kapatıcı ile cildinizdeki kusurları kapatmak olacaktır. Makyaj bazını cildinize eşit dağılacak şekilde yaymanız gerekir. Bu makyaj bazları cildinizdeki kusurlar ile birlikte gözeneklerin de kapanmasını sağlar.

Bu işlemlerin ardından makyaj yapımına başlayabilirsiniz. Bu işlemlerin nasıl yapıldığı profesyonel makyaj teknikleri ile detaylı şekilde gösterilmektedir. Makyajınızı kendiniz yapmak istiyorsanız bu videolardan yardım alabilirsiniz.

Adım Adım Profesyonel Makyaj Teknikleri

  • Cildinizi temizleme, nemlendirme ve kapatıcı yardımıyla kusurlarını kapatma işleminin ardından fondöten ile kapatmanız gerekir. Kusursuz bir makyaj için fondöten oldukça önemlidir. Fondöteni cildinizin renk tonuna göre bir açık veya bir koyu renkte uygulamanız gerekir. Sünger yardımıyla uyguladığınız fondöteni cildinizin tamamına yedirin. Bu işlemin ardında bir süre fondötenin kurumasını bekleyin.
  • Fondötenin cildinizde kalıcı olmasını sağlamak amacıyla ise pudra kullanılmalıdır. Pudranın rengini de cilt tonunuza uygun olan bir renkte seçmeniz gerekir. Profesyonel makyaj yapabilmek için pudranın fırça yardımı ile ve hafif bir tabaka halinde sürülmesi önemlidir.

Adım Adım Profesyonel Makyaj Teknikleri
  • Profesyonel makyaj yapımı için üçüncü adım allık kullanmaktır. Allık makyajınızı ve cildinizi daha canlı ve renkli göstermek amacıyla uygulanır. Allık seçiminde renk çok önemlidir. Eğer beyaz tenliyseniz pembe tonlarında esmer tenliyseniz de şeftali tonlarında allık tercih etmeniz gerekir. Fırçaya sürdüğünüz allığı üfleyin ve fazlalıklarını alın. Elmacık kemiklerinizden yukarı doğru olacak şekilde hafifçe sürün. Makyajınızın kusursuz görünmesini istiyorsanız allığınızı rujunuz ile aynı renkte tercih edin.
  • Profesyonel makyaj yapımında en önemli adım rimel uygulamasıdır. Rimeli düzgün sürebilmek için fırçasını bir kez batırın ve kirpiklerinizin üst kısmından aşağıya doğru uygulayın. Alt kirpikleriniz için de diplerinden uçlarına doğru uygulayın ve sağa ve sola da hafifçe sürün. Kirpiklerinizi sabitleştirmek için ise kirpik kıvırıcıları kullanabilirsiniz.
  • Göz yapınıza göre far rengini seçtikten ve uyguladıktan sonra ise son adım olan ruj uygulamasına geçebilirsiniz. Önce, rujunuzla aynı olan bir dudak kalemi ile çevresini kalınlaştırın. Ardından rujunuzu uygulayın.

Profesyonel Makyaj Malzemeleri

Profesyonel makyaj teknikleri uygulanırken, en iyi makyaj malzemelerinin kullanılmasına özen gösterilir. Bu malzemeler alerji yapmayan, isim yapmış markaların kaliteli ürünlerinden seçilmelidir.


Profesyonel Makyaj Malzemeleri

Profesyonel makyajınızı bir güzellik merkezinde yaptırıyorsanız, zaten kaliteli malzemeler kullanılacaktır. Ancak bu makyajı siz uygulamak istiyorsanız, biraz daha fazla ücret ödeyip daha kaliteli ürünler tercih etmelisiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?