Pürüzsüz Bacaklar İçin Ne Yapmalı

Pürüzsüz Bacaklar İçin Ne Yapmalı

Pürüzsüz bacaklar için ne yapmalı, bacaklar nasıl pürüzsüz olur? Tüylerinden tam arındırılmamış, tıraş sebebiyle tahriş olmuş, selülitli, varisli, kırmızı lekelerle dolu, pürüzlü, pütürlü, mor, batık problemi, ve buna benzer cilt hatalarıyla dolu olan bacaklar kötü bir görüntü arz eder ve can sıkar. Güzellik genel bir bütündür ve bedenin her bölgesi itinalı ve kapsamlı bakım ister. Bacaklarınızdaki […]

Pürüzsüz bacaklar için ne yapmalı, bacaklar nasıl pürüzsüz olur? Tüylerinden tam arındırılmamış, tıraş sebebiyle tahriş olmuş, selülitli, varisli, kırmızı lekelerle dolu, pürüzlü, pütürlü, mor, batık problemi, ve buna benzer cilt hatalarıyla dolu olan bacaklar kötü bir görüntü arz eder ve can sıkar.

Güzellik genel bir bütündür ve bedenin her bölgesi itinalı ve kapsamlı bakım ister. Bacaklarınızdaki pürüzlü ve hatalı görüntüden rahatsızsanız yazımızı okumakla işe başlayabilirsiniz.

Pürüzsüz bacaklar için ne yapmalı, bacaklar nasıl pürüzsüz olur gibi sorularınıza cevap verelim dilerseniz ve ilkin pürüzsüz bacaklar için ne yapmak gerektiğine değinelim…

Pürüzsüz Bacaklar İçin Peeling

Pürüzsüz bacaklar için bir yöntem de peelingtir. Bacaklara peeling uygulamak, ölü deriyi soyup alacak ve bacaklarınızdaki üzeri örtülmüş olan doğal ışıltıyı yeniden gün ışığına kavuşturacaktır.

Bacak Peeling Ürünleri

 • The Body Shop’un Chocomania
 • Caudalie’nin Divine Scrub
 • Bath & Body Works’ün Rome Honeysuckle Amore

Hoş kokulu ve etkili formülleriyle bacaklarınıza yumuşak ve pürüzsüz bir peeling dokunuşu yapacaktır.

Pürüzsüz Bacaklar İçin Ne Yapmalı Doğal

Ayrıca geleneksel bir yöntem olan kese de yine cilt yüzeyindeki ölü deri tabakasını sıyırıp atacağından bacaklarınızda pürüzsüz bir doku sağlamanıza yardımcı olur. Ayda 1 kez muhakkak hamama giderek keselenmek, sadece bacaklarınızda değil, tüm vücudunuzda pürüzsüz bir görünüm oluşturur.

Pürüzsüz Bacaklar İçin Öneriler

 • Pürüzsüz Bacaklar İçin Lazer Epilasyon: 

İstenmeyen tüylerin bacaklardan arındırılması işlemi çoğu kez problemli olur. Hele ki bu işlemi tıraş bıçağıyla yapıyorsanız, ciltte oluşacak isilik benzeri kırmızı kabarcıklar ve pütürler kötü bir görüntü oluşturur. Teniniz de beyazsa durum daha da vahimleşir. Bu sebeple istenmeyen tüylerinizden kalıcı şekilde arınmanızı sağlayacak neredeyse tek yöntem olan epilasyonu tercih ederek, tüylerin alınırken oluşturduğu kırmızı lekeciklere de elveda demiş olursunuz.

Ancak epilasyon sonrası güneşe çıkmamanız gerekeceğinden, bu işlemi kış aylarında yaptırmanız daha doğru olacaktır.

 • Pürüzsüz Bacaklar İçin İğneli Epilasyon

Aslında lazer epilasyondan daha da eski olan iğneli epilasyon, sizi pürüzsüz bacaklara kavuşturur. Ancak iğneli epilasyon biraz ağrılı ve acılı bir işlem olduğu için çok fazla tercih edilmez. Şöyle yapabilirsiniz. Kalın tüyleri lazer epilasyonla, daha ince ve minik tüyleri ise iğneli epilasyonla aldırarak daha etkili ve başarılı neticeler elde edebilirsiniz.

 • Pürüzsüz Bacaklar İçin Ağda

Kozmetik teknolojisi ne denli gelişirse gelişsin kadınların en eski ve en klasik tüylerden arınma yöntemi kesinlikle ağdadır. Acılı ve biraz zahmetli olsa da kıl köklerini zayıflattığı ve uzunca bir süre pürüzsüz bacaklar sağladığını da kimse inkar edemez.

Ayrıca ağdanın, istenmeyen tüyleri alırken, ölü deri tabakasını da söküp aldığı bir gerçek. Evde kendinizin de kolaylıkla yapacağı bir tüy arıtma yöntemi olan ağda, geçerliliğini asla yitirmeyecek yöntemlerden birisi…

 •  Pürüzsüz Bacaklar İçin Nemlendirici

Düzenli olarak nemlendirici sürülen bacaklar elbette daha pürüzsüz görünecektir. Ama nemlendirme işlemini ağdadan önce yapmayın. Ağdadan önce nemlendirici sürdüğünüz bacaklarınızın, ağdayı kavraması zorlaşır.

Nemlendiricinizi her duş sonrası su kaybeden cildinize tatbik etmeli ve her gece yatmadan evvel yine nemlendirici kullanmalısınız.

 • Pürüzsüz Bacaklar İçin Tıraş

Pürüzsüz bacaklara kavuşmanın en sağlıklı yollarından biri değil elbette ama çok mecbur kaldığınızda eğer doğru teknikle uygularsanız tıraş bıçağıyla da pürüzsüz bacaklara sahip olabilirsiniz ama son çare olarak!

Tıraştan önce bacaklarınıza mutlaka jel, köpük, sabun tarzı kayganlaştırıcı malzeme sürün ve tıraş bıçağınızı, kılları çıkış yönünün aksi yönde hareket ettirin.

Tıraş işlemini yaparken hızlı davranmayın, acele etmeyin ki, bacaklarınızı pürüzsüzleştirmek isterken tam tersi, kesiklerle pürüzlü hale gelmesinler. Steril bir tıraş bıçağı kullanmanız gerektiğini söylememize gerek yok sanırız.

 • Pürüzsüz Bacaklar İçin Ilık Su 

Bacaklarınızı tıraş ediyorken kullanacağınız su sıcak olmasın. Sıcak su cildin tahriş olmasını hızlandırabilir ve cilde çok fazla nem kaybettirerek kurutabilir. En doğru tercih soğuk su kullanmak olacaktır. Ama eğer dayanamam, üşürüm diyorsanız ılık su da kullanabilirsiniz.

 • Pürüzsüz Bacaklar İçin Zeytinyağı

Zeytinyağının ne kadar faydalı ve mucizevi bir yağ olduğunu bilmeyen yoktur. Sadece gıda olarak dahili yolla tüketmenin yanında, cilt bakımında nemlendirici etkisinden faydalanmak üzere sıkça kullanmak da vazgeçilmeziniz olmalı.

Bacaklarınıza tıraştan sonra ve yatmadan evvel zeytinyağı ile yapacağınız bir masaj, onları hem şımartacak, hem de bebek teni gibi yumuşacık ve masum bir dokuya kavuşturacaktır.

Pürüzsüz bacaklar için zeytinyağı mükemmel bir seçim olabilir. Zeytinyağının doğal olması gerektiğini de hatırlamamıza gerek yok sanırız.

 • Pürüzsüz Bacaklar İçin Tüy Dökücü Yöntemler

Epilatörler ve tüy döken kremler de yine pürüzsüz bacaklar için bir tercih olabilir. Ama kesin çözüm vadetmezler. Zor ve sıkışık anlarda imdadınıza koşarlar. Siz yine de imkanınız varsa epilasyon gibi kalıcı yöntemleri kullanarak ve düzenli olarak nemlendirerek, bacaklarınızda ipeksi yumuşaklık ve pürüzsüz görünümü elde edebilirsiniz.

Pürüzsüz Bacaklar İçin Krem

Pürüzsüz bacaklar için krem kullanmak bacaklarınızın daha güzel görünmesine yardımcı olacaktır. Piyasada bulabileceğiniz kalite bacak kremleri banyodan sonra kullannanı öneririz. İste pürüzsüz bacaklar için ucuz krem önerilerimiz;

Özellikle madecassol ve bepanthol krem bacaklardaki batık ve yaraların çabuk iyilesmesinde çok etkilidir. Bu kremleri her banyodan sonra bacaklarınıza surdüğünuzde kısa sürede etkileyici ve pürüzsüz bacaklara sahip olabilirsiniz.

Pürüzsüz Bacaklar İçin Maske

Kadınların yüz güzelliğinin yanında bacak güzelliği ve estetiği de çok önemlidir. Peki pürüzsüz ve güzel bacaklar için ne yampalı? Kolay ve pürüzsüz bacak maskesi var mı? İşte bu sorularınızı yanıtlayacak önerilerimiz var.

Pürüzsüz bacaklar için maske tarifleri;

Kolay Bacak Maskesi

 • 4 yemek kaşığı karbonat
 • 1 çay bardağı sıcak su

Hazırlanması ve Uygulanması

Karbonatı uygun bir kap içine ekleyin ve üzerine sıcak su ilave yaparak iyice karıştırın. Hazır hale getirdiğimiz karışımı bacaklarınıza masaj yaparak iyice yedirin. Yaklaşık 30 dakika bekletin sonra ılık su ile durulayın ve ayaklarınızı iyice kurutun.

Verdiğimiz kolay bacak maskesi batık ve kıl dönmesini önlediği gibi bacaklarınızın pürüzsüz ve sağlıklı görünmesinde çok etkilidir.

Pürüzsüz Bacak Maskesi

 • Susam yağı
 • Limon

Hazırlanması ve Uygulanması

Üstte saydığımız tüm malzemeleri bir kabın içerisinde karıştırın ve bacaklarınızın her tarafına sürerek ortalama 20 dakika kadar bekletin. Bu işlemi bitirmek için ılık su ile durulamanız gerekecek. Haftada 2 defa uygulamanız yeterli olur. Mutlaka en son islem olarak nemlendirici krem sürmeyi ihmal etmeyin.

Pürüzsüz Bacaklar İçin Sprey

Pürüzsüz bacaklar için sprey kullanarak etkileyici ve güzel görünüm saglamak mümkün. En iyi bacak spreyi markaları kullanmanızı öneririz. Kadınların en çok tercih ettiği bacak spreyleri şu şekilde.

 • flormar bacak spreyi
 • bebak bacak spreyi

Pürüzsüz Bacaklar İçin Bitkisel Çözüm

Pürüzsüz bacaklar için ne yapmalı sorusuna onerilerimizle yanıt vermeye çalıştık. Bunların yanında pürüzsüz ve daha sıkı bacaklar için bitkisel yontemleri sizlerle paylaşmak istiyorum.

Pürüzsüz Bacaklar İçin Bitkisel Yağlar

Pürüzsüz bacaklar için bitkisel yağlar düzenli ve aynı periyotlarda kullanıldığında bacaklarınıza yumuşak ve canlı bir görünüm sağlayacaktır.

Bacaklara Tuz Peelingi

Bacaklar için tuzla yapılan  pürüzsüzleştirici peeling tariflerini sizler için araştırdık işte en etkili bacak peeling tarifleri.

Bacak Peeling Tarifi-1

Malzemeler:

2 kase deniz tuzu
1 yumurta akı
1 limon kabuğu rendesi
1 çorba kaşığı susam yağı

Yapılışı ve Uygulanışı:

Malzemeleri karıştırıp, bacaklarınıza masaj yaparak uygulayın. Yıkadıktan sonra bebek pudrası sürün.

Bacak Peeling Tarifi-2

Malzemeler:

1 kahve fincanı taze sıkılmış elma suyu
3 çorba kaşığı öğütülmüş yulaf
1 tatlı kaşığı deniz tuzu
1 limon kabuğu rendesi
1 çay kaşığı gül yağı
2 çorba kaşığı nemlendirici krem

Yapılışı ve Uygulanışı:

Tüm malzemeleri karıştırıp, bacaklarınızı keseledikten sonra uygulayın. 10 dakika beklettikten sonra çıkarın.

Bacaklara Kahve Peelingi

Bacaklar için kahve peelingi nasıl yapılır merak edenler için uygulaması kolay tarifler.

Kahve maskesi nasıl yapılır yazımızı okumanızı öneririz.

Ayrıca kahve tekvesinin cilde faydaları hakkında bilgi edinmek ićin ilgili yazımızı tavsiye ederiz.

Bacaklara Kahve Peelingi Nasıl Yapılır?

Türk kahvesi keyif verici ozelliğinin yanı sıra telveside kadınların bacak güzelliği için bulunmaz bir nimettir.

Kahve telvesini bacaklarınıza yumuşak dokunuşlarla masaj yaparak yedirdiğinizde etkili bir peeling oluşmaktadır. Düzenli tekrarlarda pürüzsüz bacaklara kavuşmak hiç zor değil.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?