• TARİH: 18.07.2019
Saç Nasıl Uzar?

Saç Nasıl Uzar?

Saç nasıl uzar, saçlarımız kafatasımızı örten ve onu dış etkenlerden koruyan bir örtü vazifesi görmesinin dışında, dış görünüşümüzü tamamlayan, yani estetik bir tarafı da olan özelliği ile hayatımızda önemli bir yere sahiptir. Özellikle kadınların saçların bakımı ve güzelliği haricinde bir de hızlı uzaması konusunda hassasiyetleri vardır.

Uzun saçı seven kadınlar saçlarının bir an evvel uzamasını ister, kısaltmaya yanaşmaz ve saç nasıl daha hızlı uzar konusunda araştırma yapıp durur. Nasıl saç uzar sorusunun çarpıcı yanıtları yok değil elbet. Normal şartlarda bir saç ayda 1-2 santim uzar. Ama saç nasıl çabuk uzarderseniz birtakım destek ürünlerle bunu gerçekleştirmek bir nebze mümkün.

Saç derisine ve saç köklerine düzenli şekilde yapılacak bakımla saçlar daha hızlı ve sağlıklı uzayacaktır. Hem bu tür bir bakımla saç uçları daha az yıpranacak ve kırılacaktır.

Saç En Hızlı Nasıl Uzar?

Saç en hızlı nasıl uzar kısmına gelmeden önce saç uzama aşamalarına bir göz atalım. Saç kökleri 2 ila 6 yıl devam eden “anajen” aşamasında aktif şekilde çalışır ve saç derisini altında kalan saçları dışarı doğru ittirir. Uzama bu şekilde gerçekleşir. Diğer bir aşama olan “katajen” aşamasında uzama durur ve son aşama olarak bilinen “telojen” aşamasında yeni saçların gelmesi için onlara yer açabilmek için dökülür.  Saç uzamasındaki 3 aşama böyledir.

E ve C vitaminleri, biotin ve keratin gibi maddeler saç sağlığı için elzemdir. Bu vitamin, mineral ve bileşenler saçları içten besler ve saç tellerinin daha kuvvetli ve sağlıklı olmasını sağlar.

Bir takım ürünler saçların hızlı uzamasına hizmet edebilir ama çok büyük farklılıklar ve mucizeler beklemeye de gerek yok. Ayda ortalama 1-2 santim uzayabilen saçları ayda 4-5 katı hızla uzatmanın mümkün olduğunu söylemek zor. Ama saçlara gereken bakım sağlanır, gereken ihtimam gösterilirse saçlardaki yıpranma ve kırılma azalacağından hatta ortadan kalkacağından saçları kestirmeye gerek kalmaz ve saç uzama süresi kesintiye uğramadan uzamış olur.

Hızlı Saç Uzatan Yağlar

Evde badem yağı, zeytin yağı, Hint yağı, argan yağı ve saç beslenmesinde katkısı olan yağlarla yapılacak bakım, saçların sağlıklı olmasını ve dolayısıyla kolay uzamasını sağlar.

Saç Nasıl Hızlı Uzar?

Saç uzatma yöntemleri özellikle kadınların dünyasında son derece mühim bir mevzudur. Bunun için güzellik uzmanları tarafından da sık sık sık tekrarlanan reçeteler var. Size hızlı saç uzatma yöntemleri hakkında birkaç formül verebiliriz.

Hızlı ve Sağlıklı Saç Uzatma Yöntemleri-1

 • 1’er yemek kaşığı susam
 • çörek otu yağını
 • 1 adet yumurta sarısı ile birleştirip saçlarınıza sürün.
 • 15 dakika boyunca bu şekilde bekletin ve sonra saçlarınızı ılık su ile durulayın.
 • Bu kürü haftada 1 sefer uygulayabilirsiniz.

Hızlı ve Sağlıklı Saç Uzatma Yöntemleri-2

 • 1 adet turpu rendeleyerek yarım saat boyunca suda pişirin ve süzün.
 • Bu turp suyuna yumurta sarısını ilave edin ve çırpın.
 • Elde ettiğinizi yumurta maskesi saçlarınıza sürün ve ovarak yıkayın.

Hızlı ve Sağlıklı Saç Uzatma Yöntemleri-3

 • Yarım olgun avokado çatal yardımıyla ezin ve içine 1 çorba kaşığı üzüm çekirdeği yağı ile 1 çorba kaşığı soya yağı ilave edin.
 • Karışımı saç diplerinize yedirerek sürün ve saçlarınızı streç filmle sararak 1 saat bekleyin.
 • Streç filmin üzerine ılık havlu da sararsanız, karışımın saçlara daha iyi nüfuz edilmesini sağlamış olursunuz.

Kısa saç nasıl uzar diyenler için bu son derece etkili olacak reçetelerden birini seçerek, yahut sırayla hepsini deneyerek hızlı saç uzatma konusunda mucizevi olmasa da eskiye göre daha belirgin neticeler alabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?