Saç Uzatan Yağlar

Saç Uzatan Yağlar

Saç uzaması için aslında pek çok yöntem olmaktadır. Ancak saç uzatmak içinne uygulanırsa uygulansın, saçlar öyle hemen bir anda uzayamamaktadır. Saç uzaması kimi insanda kısa sürede olmakta, kimi insan da çok uzun bir süreye yayılmaktadır. Bu durum kişilerin genetik ve saç yapılarına göre değişiklik göstermektedir. Makalede Neler Var Saç Uzatan Bitkisel YağlarSaç Uzatan Yağlar ve KullanımlarıDoğal Saç Uzatma Yöntemleri […]

Saç uzaması için aslında pek çok yöntem olmaktadır. Ancak saç uzatmak içinne uygulanırsa uygulansın, saçlar öyle hemen bir anda uzayamamaktadır. Saç uzaması kimi insanda kısa sürede olmakta, kimi insan da çok uzun bir süreye yayılmaktadır. Bu durum kişilerin genetik ve saç yapılarına göre değişiklik göstermektedir.

Makalede Neler Var

Saç Uzatan Bitkisel Yağlar

Ancak saç uzatan bitkisel yağlar ile birlikte saçların uzama süresi daha farklı olmaktadır. Saç uzamasının yanı sıra kullanılan bu doğal ve bitkisel yağlar saçların bakımlı ve daha sağlıklı olmasına da yardımcı olmaktadır.

  • Kişilerin saçlarını uzatmaları için kullanılacak saç bakım ürünleri de piyasada fazlası ile yer almaktadır.
  • Ancak kullanılan bu ürünlerin içerisinde az ya da çok oranda kimyasal bileşenler bulunmaktadır.
  • Bu kimyasal bileşenlerden dolayı da saçların yapısı bozulmakta ve buna bağlı olarak da saçların sağlığı bozulmaktadır.
  • Saçın uzaması için bunların yanı sıra, saçların temiz ve bakımlı olması, saç köklerinin yeterince oksijen alması ve gözeneklerinde temizlenmiş ve açılması gerekmektedir.
  • Özellikle saç derisinde yer alan gözeneklerin kapalı kalması ve kirli olması saçların belirli bir zaman sonra koparak dökülmesine ve kırılmasına neden olmaktadır.
  • Bu da hem saç dökülmesine hem de saçların uzamasını engellemeye yönelik bir durum olmaktadır.
  • Saç uzatmak için kullanılan doğal yağlar ise saçı besleyerek, saçın ihtiyacı olan gerekli vitamin ve mineralleri karşılamaktadır.
  • Böylelikle saçlar da kendisini yenilemekte ve uzamaya başlamaktadır.

Saç Uzatan Yağlar ve Kullanımları

Saç uzatan yağlar genel olarak aktarlarda yer almaktadır. İçerisinde pek çok bitkinin özü ya da yağı alınmış olup, belirli karışımlar ile hazırlanmaktadır.

Hint Yağı

Bu yağlardan ilki Hint yağı olmaktadır. İçerisinde yer alan E vitamini, protein ve mineraller bakımında oldukça zengin olan Hint yağı doğal yollarla saç uzatma da ilk sırada yer almaktadır.

Zeytin Yağı

Saç derisinin nemlendirilmesin de ve saç ile ilgili pek çok konuda etkili olan bir diğer doğal yağ da zeytinyağı olmaktadır. Hem bulunması kolay hem de etkisi büyük olan zeytinyağı, saçın uzamasında etkili olan E vitamini bakımından aynı Hint yağı gibi zengin olmaktadır. Ayrıca saç derisinde oluşabilecek; kepek, saç derisinin kuruması gibi saç sorunlarına da çözüm olabilmektedir.

Susam Yağı

Saç derisinde oluşan iltihaplanma ya da mantar sorunlarının çözülmesinde kullanılan doğal yağlardan biri olan susam yağı, saç derisini koruduğundan dolayı saçların daha sağlıklı uzamasında da etkili bir rol oynamaktadır.

Argan Yağı

Son yıllarda özellikle saç bakımında adından söz ettiren argan yağı da saçın uzamasında etkili olmaktadır. Uzamanın yanı sıra, saç derisi kuruması, saçların koparak dökülmesi, saç köklerinin güçsüzleşmesi sorunlarına da çözüm niteliğinde bir doğal yağ olmaktadır.

Jojoba Yağı

Hem cilt hem de saç derisi için etkili olan jojoba yağı da saçların daha sağlıklı bir şekilde uzamasında görev almaktadır.

Hindistan Cevizi Yağı

Kokusu bakımından ve içerisinde yer alan vitaminler ile şampuan markalarının da kullandıkları Hindistan cevizi yağı, saç bakımında vazgeçilmeyen bir yağ çeşididir.

Diğer Saç Uzatan Yağlar

Bu yağların yanı sıra biberiye yağı, yılan yağı, nane yağı, lavanta yağı gibi birçok doğal yağ bulunmaktadır.

Doğal Saç Uzatma Yöntemleri

Saçların doğal bir şekilde uzayabilmesi için bu doğal yağların yanı sıra bazı bitkiler de yer almaktadır.

  • Bu bitkilerden en önemlisi ve etkilisi de sinameki otu olmaktadır. Bu yağlar ve bitkiler ile evde basit şekillerde saç maskeleri ve kürleri hazırlanmaktadır.
  • Ancak bu maskeleri uygulamadan önce herhangi bir malzemeye alerji durumu olup olmadığını kontrol etmeli ve eğer yok ise ondan sonra uygulanması gerekmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?