• TARİH: 20.07.2019
Sararmış Dişlere Ne İyi Gelir?

Sararmış Dişlere Ne İyi Gelir?

Sararmış dişlere ne iyi gelir sorusu sıklıkla dile getirilmektedir. Dişler doğal olarak nasıl beyazlatılır yazımızın devamında detaylı verilecektir. Doğal yollarla diş beyazlatma işlemi sağlıklı ve genelde zararsızdır.

Sararmış Dişler Nasıl Beyazlatılır?

Sararan dişler hepimizi rahatsız eden bir sorundur. Özellikle sigara, çay ve kahve gibi maddeleri çok içiyorsanız, dişlerinizin sararması kaçınılmaz bir son olacaktır.

Peki, sararan dişler nasıl beyazlatılır? Eminim bu soru hemen hemen hepinizin akıllarında bir soru işareti oluşturmaktadır.

Bu yazımızda sararan dişlere ne iyi gelir ve sararan dişler nasıl beyazlatılır sorularının cevaplarını siz değerli ziyaretçilerimize sunacağız.

Diş Beyazlatma Yöntemleri

İşte maddeler halinde diş beyazlatma yöntemleri:

Sararan Dişleri Beyazlatan Tuz

Az miktarda tuzu ıslattığımız diş fırçasının üzerine dökelim. Daha sonra nazik hamleler yaparak tuz ile dişlerimizi fırçalayalım. Burada dikkat etmemiz gereken en önemli nokta, fırçalama işlemini nazik hareketlerle yapmaktır. Sert hareketler yaparak, diş minesine tuz ile zarar verebilirsiniz.

Ayrıca biraz tuz ile diş macununu karıştırarak da bu işlemi yapabilirsiniz.

Dişlerimi Nasıl Beyazlatırım?

Portakal kabuğu ile diş beyazlatma

Tam mevsimi gelmişken portakal kabuklarımızı atmayalım. Çünkü portakal kabuklarının nefesimizi tazeleyici bir etkisinin olmasının yanında diş beyazlatıcı bir etkisi de vardır.

Gece uyumadan önce dişlerimizi portakal kabuğuyla ovabiliriz. Ardından dişlerimizi fırçalayıp yatabiliriz. Bu işlem hem dişleri beyazlatacak hem de ağız içindeki bakterilerin yok edilmesine yardımcı olacaktır.

Karbonat Dişleri Beyazlatır mı?

Yıllardır karbonatın diş beyazlattığı halk arasında söylenmektedir. Doğrudur. Karbonat dişleri beyazlatır.

Özellikle karbonat ile tuzu karıştırdığınızda dişlerinizin daha çok temizlendiğini göreceksiniz.

Karbonat ve tuzu karıştırmak istemiyorsanız, diş macunu ile karbonatı karıştırıp o şekilde dişlerinizi fırçalayabilirsiniz.

Ancak bu işlemi her gün yapmayın. Haftada en fazla 2-3 kez karbonat ve tuz ile dişlerinizi fırçalayın ve dişlerinizi sert hamleler yaparak fırçalamayın.

Limon Kabuğu Dişleri Beyazlatır

Bir limonu tertemiz yıkadıktan sonra kabuklarını rendeleyin. Rendelediğiniz kabukları diş fırçasına sürün bu şekilde dişlerinizi fırçalayın. Limon kabukları dişlerinizdeki sigara, çay ve kahve lekelerini zamanla yok edecektir.

Ayrıca akşamları yatmadan önce, limon ve suyu eşit oranda karıştırıp ağız bakım suyu yapabilirsiniz. Limon ve suyu karıştırıp gargara yapın. Limonun suyu da ağız içindeki bakterilerin yok olmasına yardımcı olacaktır.

Çilek Doğal bir diş beyazlatıcı

Çileği püre haline getirin. Diş macunu kıvamına getirdiğiniz çileği az miktarda karbonat ile karıştırıp dişlerinizi fırçalayın.

Çilek içeriğindeki malik asit sayesinde dişlerin beyazlamasını sağlamaktadır.

Muz kabuğu diş beyazlatır mı?

Muz kabuğunun da dişleri beyazlattığını söyleyebiliriz. Hatta halk arasında en sık kullanılan doğal diş beyazlatma yöntemlerinden biri de muz kabuğudur. Muz kabuğu dişlerinizi iyice ovun ve yaklaşık olarak 15 dakika bekledikten sonra ağzınızı limonlu su ile çalkalayın.

Zamanla dişlerinizin beyazladığına tanık olabilirsiniz.

Havuç Dişleri Beyazlatır mı?

Havucun da dişleri beyazlatan bir yiyecek olduğu bilinmektedir. Lifli yapısı sayesinde diş minesi üzerindeki tartarlara iyi gelen havuç evde diş beyazlatmak için kullanabilecek bir besin maddesidir.

Havucu güzelce rendeleyin, dişlerinizi macun kıvamına getirdiğiniz havuç ile fırçalayarak dişlerinizi beyazlatabilirsiniz.

Doğal bir diş beyazlatıcı

Fesleğen

Fesleğen yapraklarını güneşte iyice kurutun. Daha sonra kuruttuğunuz fesleğen yapraklarını toz haline getirip, diş macunu ile karıştırın. Bu karışım ile dişlerinizi gece yatmadan önce fırçalayın.

Fesleğen diş minesini güçlendirecek aynı zamanda dişlerinizin beyaz bir görünüm kazanmasına katkıda bulunacak bir bitkidir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?