• TARİH: 23.08.2019
Sarı Kantaron Yağı

Sarı Kantaron Yağı

Sarı kantaron bitkisi, doğada oldukça fazla sayıda bulunan ve hemen herkes tarafından büyük bir gönül rahatlığı ile kullanabilinen bir yağ çeşididir. Bebeklerde dahi herhangi bir yan etkiye sahip olmamasının yanı sıra oldukça büyük faydaları da söz konusudur. Bu gibi sebeplerden dolayı da çok sayıda kişi tarafından kullanılmaya devam etmektedir.

Kantaron çiçeğinin toplanması ve birtakım basit işlemlerden geçirilerek elde edilmesinin yanı sıra, ufak bir damlası dahi oldukça büyük faydalara sahiptir. Cilt üzerinde yaşanan çok sayıda problemde kullanılabilmektedir. Hücre yenileyici özelliği ile yaraların iyileşmesine, güneş yanıklarının yok olmasına ve sivilce gibi önemli cilt problemlerinin tedavisinde de kullanılmaktadır.

Sarı kantaron yağı nasıl yapılır? Sorusuna karşılık olarak, toplanan çiçekler bir kavanoz içerisine koyularak üzerine 1 su bardağı doğal zeytinyağı eklenerek hazırlanmaktadır. 1 ay gibi bir süre sonrasında hazır hale gelen sarı kantaron yağı, kişiler tarafından oldukça büyük bir sıklıkla kullanılmaya devam etmektedir.

Sarı Kantaron Yağı Nasıl Kullanılır?

Birbirinden farklı yöntemler ile hazırlanan doğal yağ çeşitleri, kesinlikle direkt olarak yutulmamalıdır. Sarı kantaron yağı da, kişilerin vücutlarının üzerine bir pamuk yöntemi ile uygulayabilecekleri gibi, sarı kantaron çiçeğinin demlenmesi ile vücutlarına dâhili bir şekilde de alabilmektedir.

Son zamanlarda büyük bir ilgi gören sarı kantaron yağı, kullanan kişiler tarafından oldukça beğenilmeye devam etmektedir. Bu yağ ile henüz tanışmamış olan kişiler için ise, sarı kantaron yağı ne işe yarar? Sorusunun cevapları son derece büyük bir öneme sahip olmaktadır. Bu soruya karşılık olarak birbirinden farklı cevaplar verilebilecektedir. Cilt problemlerinde, mide ağrılarında, stres ve depresyon gibi durumlarda ve daha birçok alanda büyük bir gönül rahatlığı ile kullanılabilmektedir.

Sarı Kantaron Yağı Faydaları

Her geçen gün çok daha fazla sayıda kişi tarafından büyük bir merak unsuru haline gelen sarı kantaron, doktorlar tarafından da önerilmektedir. 

Sarı kantaron neye iyi gelir? Sorusuna cevap olarak ise;

Sarı kantaron faydaları

  • Sedef hastalarının maruz kaldığı cilt problemlerinde kullanılır. Haricen uygulanması önerilen sarı kantaron yağının, ilk günlerde kaşıntı ve kuruma gibi etkileri görülse de daha sonrasında hızlı bir şekilde tedavi etmektedir.
  • Romatizma ağrılarında kullanılması gereken masaj yağları yerine sarı kantaron yağı kullanılabilmektedir.
  • İshali kesmesinin yanı sıra hazmı da kolaylaştırmakta ve vücudun direncini de arttırmaktadır.
  • Hücrelerin başarılı ve etkili bir şekilde yenilenmesini de sağlayan sarı kantaron yağı, saç hücrelerinin de yenilenmesini sağlamaktadır. Böylelikle saç derisi sağlıklı bir görünüme sahip olurken saçlar daha hızlı ve kuvvetli bir şekilde uzayabilme imkânına da sahip olabilmektedir.
  • Gün içerisinde en fazla iki defa olcak şekilde uygulanması halinde, et beni gibi problemlerde de son derece etkili olabilmektedir.
  • Sarı kantaron çayı olarak kullanıldığında da birbirinden farklı etkileri gösterebilmektedir. Balgam sökücü bir özelliğe de sahip olan sarı kantaron çayı, kan şekerinin düşmesini de sağlamaktadır. Aynı zamanda menopoz döneminde olan kadınların kullanması halinde de, dinlendirici ve rahatlatıcı etkileri göstermektedir.

Sarı kantaron yağı, bu gibi birbirinden farklı faydalara sahip olmasından dolayı kişiler tarafından oldukça yoğun bir ilgi görmeye devam etmektedir. Piyasada oldukça fazla sayıda aktar ve eczane tarafından sarı kantaron yağı satışı yapılmaktadır. Birbirinden farklı boyut ve kaliteye sahip olması, sarı kantaron yağının fiyatında değişkenliğe de sebep olmaktadır.

Piyasada sarı kantaron yağı fiyatı genel olarak 18 ile 40 TL arasında değişmektedir. Böylelikle kişiler kendi ihtiyaçlarına göre en uygun sarı kantaron yağını bulabilme imkânına sahip olabilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?