• TARİH: 21.08.2019
Sarı Kantaron

Sarı Kantaron

Sarı kantaron, son yıllarda hemen herkes tarafından büyük bir beğeni ile kullanılan doğal yağ çeşididir. Yara izlerine, cilt problemlerine, mide ağrılarına ve daha birçok soruna oldukça büyük etkileri bulunan sarı kantaron yağı, kantaron bitkisinden elde edilmektedir. İçeriğinin tamamen doğal olması ile birlik belirlenen herhangi bir yan etkisi söz konusu değildir. Birçok farklı uzmanlık dalına sahip olan doktor tarafından da, kantaron yağının kullanımı önerilmeye devam etmektedir.

Kantaron yağının kişilere herhangi bir zararı bulunmamasına karşın, kişilerin her türlü ihtimale karşı ölçülü bir şekilde kullanmaları gerekmektedir. Dâhili ya da harici olarak kullanılabilinen kantaron yağı, sarı ve kırmızı kantaron yağı olarak farklı çeşitlere de sahiptir. Böylelikle kişiler kendileri için en uygun kullanma yöntemi ile en üst düzeyde etki görebilme imkânına da sahip olabilmektedir.

Sarı Kantaron Faydaları

Hemen her bölgede uygulanabilen ve her yaştan kişi tarafından büyük bir gönül rahatlığı ile kullanabilinen sarı kantaron, birbirinden farklı faydalara da sahiptir. Her geçen gün daha fazla sayıda kişi tarafından kullanılmaya devam eden sarı kantaron yağı faydaları şöyledir;

 • Sırt, bel ve kas ağrıları gibi romatizmal ağrıların denmesinde yardımcı olur.
 • Ameliyat sonrasında oluşan yara ve izlerin üzerine uygulanarak, yaraların daha kısa sürede kapanmasını sağlar. Aynı zamanda yine bu gibi izlerin tamamen yok olmasını sağlayarak, yara izi gibi problemlerin de önüne geçer.
 • El ya da ayak burkulması gibi durumlarda, oldukça etkilidir.
 • Vücudun herhangi bir bölgesinde çıkan çıkanların üzerine sürülerek, çobanların kısa sürede tedavi edilerek yok olmasını sağlar.
 • Vücuttaki hücrelerin yenilenmesine sebep olur. Bu sebeple de sivilce gibi problemlerin üzerine sürülerek, sivilcelerin geçmesine ön ayak olur. Bütün bunların yanı sıra pürüzlere sahip olan ciltlerde, tonik görevini de görür.

Sarı Kantaron Yağı

Sarı kantaron yağısarı kantaron çiçeği tarafından elde edilmektedir. Çiçeklerin kurutulması ile elde edilen bu yağ, birbirinden farklı alanda sıklıkla kullanılmaya devam etmektedir.

 • Hafif bir şekilde ezilen bu çiçek, orta boy cam bir kavanozun içerisine eklenir.
 • 1 su bardağı hakiki zeytinyağı da eklenerek beklemeye bırakılır.
 • Ağzı açık bir şekilde 5 gün boyunca güneş alan bir yerde bekletilen bu yağ, daha sonra ağzı kapatılarak 1 ay daha bekletilir.
 • 1 ayın sonunda ağzı açılan bu yağ, bir süzgeç ya da tülbent yardımı ile süzülerek kapalı ortamda şaklamak koşulu ile kullanılmaya başlanabilir.

Sarı Kantaron Çayı

Sarı kantaron, vücuda haricen uygulanabileceği gibi farklı yöntemler ile dâhilen de alınabilmektedir. Bunun için kullanılan en yaygın yöntem ise, sarı kantaron çayı olmaktadır.

 • Elde edilen taze sarı kantaron çiçeği, kaynamış olan 1 litre suyun içerisine eklenir.
 • 5-6 dakika boyunca demlenmesi beklenen sarı kantaron çayı, içerisine bal ya da limon eklenerek tüketilebilmektedir.
 • Bu kapsamda kişilerin muhakkak sarı kantaron çiçeğini kullanmaları ve kesinlikle sarı kantaron yağını içmemeleri gerekmektedir.

Kantaron Yağı Fiyatı

Piyasada oldukça fazla sayıda doğal yağ çeşidi bulunmaktadır. Kişiler kendi yöntemleri ile de bu gibi yağları elde edebileceği gibi, aynı zamanda hazır olarak satılan yağlara da yönelmektedir. Bu kapsamda kişilerin dikkat etmeleri gereken husus, satın alınacak olan yağın kaliteli ve doğal olması gerektiğidir. Sarı kantaron yağı fiyatları da, yağın kalitesine bağlı olarak değişkenlik göstermektedir.

Boyutuna ve kalitesine göre değişen sarı kantaron yağı fiyatları genellikle 15 ile 30 TL arasında değişkenlik göstermektedir. Böylelikle kişiler kendi istek ve ihtiyaçlarına göre dilediği yağı alabilme imkânına sahip olabilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?