• TARİH: 21.08.2019
Sarı Ombre Saç Modelleri

Sarı Ombre Saç Modelleri

Sarı ombre saç modelleri, son zamanların en popüler saç stillerinden biri olan ombre modelinde belki de en çok tercih edilen seçenek. Diplerin daha koyu tutulduğu, uçlara doğru yumuşayan ve belli belirsiz bir hattın altından başlayan sarının değişik tonlarına boyanmış saçlar, sarı ombre saç modelinin ana hatlarıdır.

Sarı ombre modelleri o kadar tutuldu, öylesine sevildi ve benimsendi ki, dünya kadınlarının adeta saç ikonu haline geldi. Saça gölge verme işlemine farklı bir boyut ve yeni bir ruh kazandıran ombre modelleri içinde, hanımların kuaförlerinden istediği belki de ilk sıradaki model sarı ombre saçdiyebiliriz. Aslında ombre öylesine bir üslup ki, hangi renk kullanılırsa kullanılsın, boyama tekniğinden dolayı son derece doğal gözüküyor.

Sarı Ombre Modelleri

Sarı ombre modellerinde de, isterse saç uçlarında kullanılan renk fildişi sarısı olsun, geçişler ustaca yapıldığında ve saç dipleri daha koyu tonda tutulduğu için olabildiğince naturel bir görünüm ortaya çıkıyor. Uzman bir kuaför tarafından yapılmış bebek sarısı ombre bile hemen her kadında hoş durabilmektedir.

Küllü sarı ombre de hem naturel hem de klas görünümüyle kadınların ombre tercihlerinde ilk sıralardaki yerini koruyor.

Sarı ombre loreal seti ile kendi kendinize uygulama imkanı da olan sarı ombre saç modelleri, saçlarda en uçuk tonlarda bil olsa son derece doğal bir tablo oluşturuyor.

Sarı Ombre Nasıl Yapılır

Eğer saçlarınız kendi doğal rengindeyse evde kendi kendinize ombre işlemi yapmanız hayli kolay. Bunun için ilk olarak bilinen ve güvenilir boya markalarını hazır ombre setlerinden satın almalısınız. Loreal’in ombre saç boya seti, bu konuda size yardım edebilir. Hazır ombre kitinin içinde gerekli tüm malzemeler mevcuttur. Size düşen sadece talimatı iyi okumak ve uygulamayı dikkatlice yapmak.

  • Önce talimatı iyice okuyun ve saç uçlarına yetecek kadar boyayı yine talimata göre hazırlayın.
  • Hazırladığınız karışımı saç diplerinden yaklaşık 20 cm aşağıdan başlayacak şekilde saç uçlarınıza uygulayın. Bunu yaparken setin içinde çıkan özel taraklı fırçayı kullanacaksınız ve bu, işinizi oldukça kolaylaştıracak.
  • Boyanın saç uçlarında bekleme süresini, saçlarınızdaki açılma tonu belirleyecek. İstediğiniz açılmayı sağlayana kadar boyayı saçlarınızda bekletmelisiniz. Bu süre genellikle açık renk saçlarda 25-35 dakika, koyu renk saçlarda ise 35-40 dakika civarında olmalıdır.
  • Boyayı saç uçlarınıza uyguladıktan sonra bekleme süresi içinde saçlarınızı sık sık kontrol ederek, gerekli açılmanın meydana geldiğini gördüğünüzde yıkama işlemine geçebilirsiniz.

Saçlarınızda koyu renk boya varsa ve sarı ombre saç uygulaması yapacaksanız, açılmanın ne derece sağlıklı ve istediğiniz ölçüde olacağını kestirmek zor olabilir. Bu yüzden saçlarınız koyu kahve, koyu kestane tonlarında boya varsa, sarı ombre saç, özellikle de bebek sarısı ombre tonlarını elde etmek için saçları riske atmadan işinde uzman bir kuaförün kapısını çalmakta fayda var deriz.

Ombre

Ombre hakkında detaylı bilgi için ilgili başlıklı yazımızı okumanızı öneririz.

Ombre Saç Nedir

Ombre saç nedir hakkında detaylı bilgi için ilgili başlıklı yazımızı okumanızı öneririz.

Ombre Saç Nasıl Yapılır

Ombre saç nasıl yapılır hakkında detaylı bilgi için ilgili başlıklı yazımızı okumanızı öneririz.

Ombre Saç Modelleri

Ombre Saç Modelleri hakkında detaylı bilgi için ilgili başlıklı yazımızı okumanızı öneririz.

Ombre Kısa Saç Modelleri

Ombre kısa saç modelleri hakkında detaylı bilgi için ilgili başlıklı yazımızı okumanızı öneririz.

Ombre Saç Renkleri

Ombre saç renkleri hakkında detaylı bilgi için ilgili başlıklı yazımızı okumanızı öneririz.

En Beğenilen Ombre Saç Renkleri

En beğenilen ombre saç renkleri hakkında detaylı bilgi için ilgili başlıklı yazımızı okumanızı öneririz.

Sarı Ombre Saç Modelleri

Sarı ombre saç modelleri hakkında detaylı bilgi için ilgili başlıklı yazımızı okumanızı öneririz.

Siyah Ombre Saç Modelleri

Siyah ombre saç modelleri hakkında detaylı bilgi için ilgili başlıklı yazımızı okumanızı öneririz.

Siyah Saça Ombre Nasıl Yapılır

Siyah saça ombre nasıl yapılır hakkında detaylı bilgi için ilgili başlıklı yazımızı okumanızı öneririz.

Ombre Fiyatları

Ombre fiyatları hakkında detaylı bilgi için ilgili başlıklı yazımızı okumanızı öneririz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?