Yazj ići reklam
 • TARİH: 14.09.2019
Silvamed Krem

Silvamed Krem

Yazj ići reklam

Silvamed krem , bir çok hastalığa iyi gelen ve doktorlar tarafından reçete dilen bir kremdir. Silvamed kremin etken maddesi gümüş sülfadiazin olarak bilinmektedir. Bu etken maddesine karşı alerjiniz ya da herhangi bir reaksiyon veriyorsa vücudunuzda kullanmamanız gerekmektedir.

Silvamed Krem Nedir?

Silvamed Krem , cilt için olumsuz etkilenebilecek bakterilerin cilt üzerinde gelişip büyümelerini aynı zamanda çoğalmalarını engelleyen bir krem olarak bilinmektedir.

Silvamed krem cilt üzerinde meydana gelen yara ve birinci dereceden yanıklar da iltihaplanmaya ve vücudun enfeksiyon kapmasına sebep olan bakterilerin öldürülmesine karşı yok edici bir etkisi vardır.

Silvamed krem , genellikle yanık ve yara problemlerini tedavi etmek için kullanılan bir kremdir. Bu kremi ( silvamed ) , eczanelerden reçete ile temin edip kullanabilirsiniz.

Silvamed Krem Ne İşe Yarar?

Silvamed krem , yaz aylarının gelmesiyle beraber vücudumuzda oluşan yanıkların tedavisinde kullanılan bir kremdir. Silvamed krem , bir çok yanık ve yara tedavisi için kullanabileceğiniz ve sonuç alabileceğiniz bir kremdir. Aynı zamanda silvamed krem tedavi edilecek bölgeye sürüldükten sonra bu bölge de ki ağrı , sızı ve acıların azaldığını da göreceksiniz.

Silvamed Krem Nasıl Kullanılır?

Silvamed krem , doktor reçetesi dahilinde satılan bir kremdir. Bu nedenle doktorunuz size hangi şekilde kullanmanız gerektiğini ve hangi sıklıkla kullanmanız gerektiğini bildirecektir. Silvamed kremi kullanırken doktorunuzun söylemiş olduğu uygulamaların dışına çıkmamalısınız. Silvamed krem gün içerisinde tedavi durumunuza göre bir yada iki defa kullanabileceğiniz bir kremdir.

Silvamed kremi kullanmadan önce muhakkak uygulayacağınız bölgeyi temizlemelisiniz. Hijyen kurallarına uygun bir şekilde temizlediğiniz bu bölgelere silvamed kremi bir spatula ya da eldiven yardımı ile ince bir tabaka halinde uygulamalısınız. Gereken durumlarda üzerine stabil bez ile kapatabilirsiniz.

Silvamed Krem Yan Etkileri

Her ilaç ve kremde olduğu gibi silvmed kremde de yan etkiler bulunmaktadır. Ancak silvamed kremde biraz daha fazla yan etkiler bulunmaktadır. Bu yan etkilerin genel sebebi doktorunuzun yazmış olduğu doz aşımını aşmış olmanızdan ya da silvamed kremin içerisinde bulunan etken maddesine karşı tepki göstermiş olmanızdan kaynaklanmaktadır.

Yan etkiler ile karşılaştığınız zaman bir doktora başvurmalı ve silvamed kremi kullanmayı bırakmalısınız.

Silvamed kremi kullanırken dikkat etmeniz gereken bazı hususlar vardır. bu hususlar şu şekildedir ;

Vücut metabolizmanızda ilaçtaki etken maddelere karşı alerji durumu varsa bu ilacı kullanmanız tavsiye edilmez.

Yara ve yanık cilt bölgelerinde iltihaplanmanın önlenmesinde ve tedavisinde uygulanır.

Şayet, karaciğer hastalığınız veya böbrek hastalığınız varsa yada glukoz-6-fosfat dehidrojenaz enzimi eksikliğiniz varsa bu ilacı kullanmadan önce durumunuzu hekiminize bildirmelisiniz. Bu ilacın kullanımı sizin için uygun olmayabilir veya ilacı güvenli bir biçimde kullanabilmeniz için doz ayarlamalarına veya özel gözetime ihtiyacınız olabilir.

Tedaviden iyi sonuç alabilmeniz için ilacı düzenli biçimde ve yeterli sürede kullanınız.
İlacın gözünüze kaçmasından sakınınız. Kaza ile gözünüzle teması halinde gözlerinizi bol su ile yıkayınız.

Tedavi sürecinde güneş ışınlarından ve yapay UV ışınlarından (güneş lambaları veya solaryum gibi) kaçınmalısınız. İlacın kullanımı cildinizi güneş ışınlarına karşı hassas hale getirebilir. Cildinizde güneş yanıkları ve cilt lekeleri oluşabilir.

2 aylıktan küçük bebeklerde kullanmak sakıncalıdır.

Gebelik ve emzirme dönemlerinde hekiminize sormadan kullanmak sakıncalıdır.
Sivamed kremi , bu durumlarda kullanmanız size ve sağlığınıza zararlar verebilir bu nedenle kullanmamalısınız.

Silvamed kremin yan etkileri ise şu şekildedir ;

 • Aşırı duyarlılık reaksiyonları ,
  Yanma hissi ,
 • Deride renk değişikliği ,
 • Eritema multiforme (genelde kendiliğinden geçen , el , yüz ve ayakta oluşan kızarıklık ) ,
 • Deri nekrozu (deride içi sıvı dolu kabarcıklarla seyreden hastalık) ,
 • İştahsızlık , aşırı susama , kusma ile seyreden böbrek iltihabı.
 • Böbrek yetmezliği.
 • Agranülositoz (beyaz kan hücreleri sayısında azalma) ,
 • Aplastik anemi (kan hücreleri sayısında ciddi azalma ) ,
 • Glukoz-6-fosfat dehidrogenaz eksikliği anemisi ,
 • Hemolitik anemi (bir tür kansızlık ) ,
 • Gümüş zehirlenmesi , (arjiroz)

Bu yan etkiler ile karşı karşıya kaldığınız zaman silvamed kremi kullanmayı bırakmalı ve bir doktor ile iletişime geçmelisiniz.

Silvamed Krem Kullananlar

Silvamed krem kullananlar yaptıkları yorumlarda kremin çok etkili olduğu ve etkisini kısa sürede gösterdiği söylemişlerdir. Genelde yapılan yorumlarda yara, yanık ile beraber yaz aylarında güneş yanıklarını sorunu yaşandığında bu kremi tercih edenler kremin yan etkisi olduğundan mutlaka doktor tavsiyesi ile kullanılması gerektiğini söylemişlerdir.

Silvamed Krem Soruları

Sizlere silvamed krem hakkında bilinmeyen yada yanlış bilinen sorulara cevap vererek yardımcı olmaya çalışacağım sizlerde aklınıza takılan soruları yorum kısmına yazarak bizlere sorabilirsiniz.

Silvamed ne işe yarar

Silvamed krem yara ve yanık tedavisinde kullanılan bir kremdir.

Silvamed bebeklerde kullanılır mı

Silvamed krem bebeklerde kullanılması için mutlaka doktorunuz bilgisi dahilinde olmalıdır. Kesinlikle 2 aydan küçük çocuklarda kullanılmamalıdır. Silvamed gebelik kategorisi B dir.

Silvamed hamilelikte kullanılır mı

Hamilelikte kesinlikle gerekmedikçe kullanılmamalıdır. Hamileliğin ilk 3 aydan sonra asla kullanılmaz.

Emziren anneler silvamed kullanabilir mi

Anne sütüne geçme olasılığı bulunduğundan emziren annelerin kullanması tavsiye edilmez.

Silvamed sivilce için kullanılır mı

Silvamed krem sivilce tedavisi için kullanılması asla tavsiye edilmez. Eğer sivilce sorunu yaşıyorsanız sizlere sivilce için etkili olan En İyi Sivilce Kremleri adlı makalemizi incelemenizi tavsiye ederim.

Silvamed Krem Prospektüs

Silvamed krem size reçete edildiğinde kesinlikle prospektüs bilgilerini okumayı alışkanlık haline getirmelisiniz. Silvamed reçete kağıdında krem hakkında en doğru ve güncel bilgi bulmanız mümkün. Kesinlikle tavsiye üzerine bu kremi kullanmayın. Yanık yada yara gibi sorunlarda uygun görülmesi halinde doktorunuz size bu kremi reçete edecektir.

Silvamed Krem Fiyatı

SILVAMED 40 gr krem Fiyatları 

Etken MaddeGumus Sulfadiazin6.59 TL
Reçete DurumuReçeteli Satılır6.59 TL

Sizlere bu yazımızda silvamed nedir, silvamed ne için kullanılır hakkında bilgi vermeye çalıştım. Kesinlikle doktorunuza danışmadan bu kremi kullanmayınız.

Yazj ići reklam
Sosyal Medyada Paylaşın:
Önceki Yazı
Sonraki Yazı

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?