• TARİH: 18.08.2019
Silverdin Krem

Silverdin Krem

Silverdin krem , bir çok cilt problemine iyi gelen bir kremdir. Silverdin kremin içersinde bulunan etken maddesi Gümüş sülfadiazin olduğu bilinmektedir. Bu etken maddesine alerjisi olan ya da vücudunda bu etken maddesine karşı oluşabilecek olumsuz bir tepkime varsa bu kremi ( silverdin ) kullanmanız sakınca teşkil edebilmektedir.

Yazımızın içeriģinde silverdin krem nedir, ne işe yarar ve silverdin nasıl kullanılır bilgi a

Silverdin Krem Nedir?

Silverdin Krem , bakterilerin ölmesine ve cilt üzerinde büyümelerini , gelişmelerini aynı zamanda çoğalmalarını engelleyen bir krem olarak bilinmektedir. Silverdin krem , vücut üzerinde oluşan yara ve yanıklarda tedavi amacı ile kullanılan ve doktorlar tarafından reçete edilen bir kremdir.

Silverdin krem , vücut üzerinde iltihaplanmaya ve enfeksiyona sebep olan ve olabilecek bakterilerin ölmesinde ve yok edilmesinde etkilidir. Silverdin krem , cilt üzernde ki yara ve yanık gibi acı ve ağrı hissettirecek rahatsızlıkların tedavi sürecinde iltihaplanmasını önlemek amacı ile de kullanılmaktadır.

Silverdin Krem Ne İşe Yarar?

Silverdin krem , doktor reçetesi ile eczanelerden alabileceğiniz bir krem olarak bilinmektedir. Silverdin kremin asıl tedavi amacı yanıklar olarak bilinmektedir. Güneş yanığı , ateş yanığı gibi bir çok yanığa ve yanık derecelerine iyi gelmektedir. Yanık oldukça acılı ve tedavi süreci uzun olan bir rahatsızlıtır. Silverdin krem bu uzun sürede oldukça etkili bir şekilde yanığı tedavi etmektedir.

Silverdin krem aynı zamanda yaralar için de kullanılmaktadır. Yara ve yanığı tedavi eden silverdin krem bunları yaparken yara ve yanık etrafında bakteriler tarafından oluşabilecek enfeksiyonları ve iltihapları da önleyerek tedavi sürecinin hızlanmasına yardımcı olmaktadır. Aynı zamanda silverdin krem kullandığınız zaman yanan bölge ya da yaralı olan bölgede ağrı ve sızıların azaldığını fark etmek mümkündür.

Silverdin kremi kullanmadan önce bu krem hakkında önemli olan birkaç hususu bilmenizde ve bu kremi ( silverdin ) kullanmaya karar verirken ona göre hareket etmeniz oldukça önemlidir.

1 – Eğer, ciddi karaciğer veya böbrek yetmezliğiniz, solunum yetmezliğiniz yada glukoz-6-fosfat dehidrojenaz enzimi eksikliğiniz, varsa Silverdin‘i kullanmadan önce durumunuzu doktorunuza söyleyiniz.

2- Tedaviden iyi sonuç alabilmeniz için Silverdin‘i düzenli şekilde ve yeterli sürede kullanınız. Olabildiğince az dozlarda kullanınız.

3- Silverdin‘i göze ve göz çevresine uygulamayınız. Kaza ile gözünüzle teması halinde gözlerinizi bol su ile yıkayınız.

4- Silverdin‘i yanık tedavisi için kullanıyorsanız, yanıklar vücudun geniş bölümlerini kaplıyorsa; dikkatli kullanınız. En az dozu kullanmaya özen gösteriniz.

5- Yara tedavisi için kullanıyorsanız, düzenli kullanmanıza rağmen yara kabuğunun ayrılmasında gecikme olursa Silverdin‘i dikkatli kullanınız.

6 – Tedavi süresince güneş ışınlarından ve yapay UV ışınlarından (güneş lambaları veya solaryum gibi) kaçınınız. İlacın kullanımı cildinizi güneş ışınlarına karşı hassas hale getirebilir. Cildinizde güneş yanıkları ve lekeler oluşabilir.

7- Silverdin‘i 2 aylıktan küçük bebeklerde kullanmayınız.

8- Gebelik ve emzirme dönemlerinde doktorunuza danışmadan kullanmayınız.

Silverdin akrem Nasıl Kullanılır?

Silverdin kremi kullanmadan önce krem hakkında bilmeniz gereken hususları dikkatlice okumalı ve dikkate almalısınız. Silverdin kremi eğer doktorunuz önerdiyse , doktorunuzun talimatlarına uyarak bu kremi kullanmalısınız.

Gün içerisinde bir ya da iki defa kullanabileceğiniz bir kremdir. Bu kremi kullanırken üstünü gazlı bez ya da stabil bez kullanabilirsiniz ( duruma göre ) silverdin kremi kullanırken herhangi bir yan etki ya da yara veya yanığın durumda ilerleme göremiyorsanız bir doktor ile iletişime geçmelisiniz.

Silverdin Krem Yan Etkileri

Her krem ve ilaçta olduğu gibi silverdin kremde de belli başlı yan etkiler bulunmaktadır bu yan etkiler ile karşılaştığınız zaman bir doktora başvurup , silverdin kremi kullanmayı bırakmalısınız. Silverdin kremi kullanırken karşılaşacağınız yan etkiler şu şekildedir ;

  • Sürüldüğü bölgede kaşıntı
  • Deri döküntü, isilik
  • Tahriş ve yanma hissi
  • Deride renk değişikliği
  • Böbrek sorunları
  • Kusma
  • Nefes almakta güçlük çekme

Gibi yan etkiler ile karşı karşıya kaldığınız durumda silverdin kremi kullanmayı bırakmalı ve bir hekim ile iletişime geçmelisiniz.

Silverdin Krem Soruları

Silverdin krem hakkında bilinmeyen sorulara cevap vererek sizlere yardımcı olmaya çalışacağım. Sizlerde aklınıza takılan sorulara yorum kısmına yazarak bizlere sorabilirsiniz.

Silverdin yanık kremi iz bırakır mı

Silverdim krem yanık tedavisinde gösterdiği başarıyı yanık izlerini yok etmede göstermemektedir. Yanık izin Contractubex krem adlı yazımızı inceleyebilirsiniz.

Silverdin krem yanık izini geçir mi sorusu sıklıkla sorulmasına karşın yanık izini geçirmek için kullanılmaz.

Silverdin günde kaç defa sürülür

Silverdim krem yanık olan bölgeye günde 1 defa yada ihtiyaca göre 2 defa sürülmesi yeterlidir.

Silverdin krem bebeklerde kullanılır mı

Silverdin krem bebeklerde yanık tedavisi için kullanılacaksa mutlaka doktorunuz bilgisi dahilinde kullanılmalıdır. Yan etkiler çocuklarda ve bebeklerde daha sık görülmektedir.

Silverdin pişik için kullanılır mı

Silverdin krem yanıklarda gösterdiği etkiyi pişiklerde göstermemektedir. Pişik sorununu önlemek için pişik kremi kullanmanız gereklidir. Bakınız sebamed pişik kremi

Silverdin gebelik kategorisi

Silverdin krem gebelik kategorisi B dir.

Silverdin krem reçetesiz alınır mı

Silverdin krem eczanelerde reçeteli olarak almak mümkün olmasına karşın kesinlikle doktorunuza danışmadan bu kremi kullanmayınız.

Silverdin güneş lekesi için etkili mi

Silverdin krem güneş yanığı için gösterdiği etkiyi maalesef güneş lekelerini yok etmede göstermemektir.

Silverdin krem sivilce 

İltihaplı sivilcelerin tedavisi için çok nadir olarak doktorlar tarafından önerilmektedir.

Sivilce nasıl geçer adlı yazımızı okumalısınız.

Silverdin krem sivilce lekelerine iyi gelir mi

Silverdin kremle sivilce lekeleri nasıl geçer bundan ziyade daha çok yanık ve yaraların tedavisinde daha etkilidir.

Yüzdeki sivilce lekeleri nasıl geçer gibi bir dorunuz varsa alternatif yöntemler bulunmaktadır. Aynı başlıklı yazımızı öneririz.

Silverdin krem muadili

Silverdin krem muadili olan kremler aynı etken maddeye sahiptir. Aslında bütün yanık kremlerinin için aynı etken madde bulunmaktadır. Silverdib krem muadili silvadiazin krem dir.

Silverdin Krem Kullananlar

Silverdin krem kullanalar genelde krem hakkında hem olumlu hemde olumsuz yaptıkları görülmüştür. Kimi kullanalar silverdin leke bırakıyor diye paylaşım yaparken kimi ise kremin gerçekten çok etkili olduğunu ve işe yaradığını söylemiştir.

Silverdine Krem Prospektüs

Yanık ve yara tedavisi için krem size reçete edildiğinde mutlaka prospektüs bilgilerini okumayı alışkanlık haline getirmelisiniz. Silverdin krem reçete kağıdında etkileri, yan etkileri ve kullanım şekli hakkında en doğru ve güncel bilgiye ulaşmanız mümkün.

Silverdin Krem Fiyat

Silverdin krem reçete ile satılmaktadır ve devlet tarafından karşılanmaktadır. Krem eczane satış fiyatı ise 6,50 liradır.

Sizlere bu yazımızda silverdin krem nedir, silverdin krem ne işe yarar hakkında bilgi vermeye çalıştım. Kesinlikle sitemizde yazılanlar doktor tavsiyesi değildir. Kesinlikle tavsiye üzerine bu kremi kullanmayın. Aklınıza takılan soruları yorum kısmına yazarak bizlere sorabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın:
Önceki Yazı
Sonraki Yazı

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?