• TARİH: 18.06.2019
Sivex Losyon Yüze Sürülür Mü? Yüzde Ne Kadar Kalmalı?

Sivex Losyon Yüze Sürülür Mü? Yüzde Ne Kadar Kalmalı?

Sivex losyon sivilce tedavisinde etkili kremlerden bir tanesidir. Bu yazımızda sivex losyon nedir? Sivex losyon yüze sürülür mü, sivex losyon yüzde ne kadar kalmalı ve nasıl kullanılir bu konular hakkında paylaşımda bulunacağız.

Özellikle sivex losyon yüze sürülürmü ve sivex losyon yüzde ne kadar kalmalı en çok merak edilen konulardandır.

Sivex Losyon Nedir?

Sivex losyon bakteri öldürücü bir losyondur. Sivex losyon sivilce bakterilerinin öldürülmesi için sivilce tedavisi için kullanılan bir losyon olarak bilinmektedir ve etken maddesi sodyum sülfasetamittir. Çoğu doktorun bir numarılı önerisi olan sivex losyon sivilce problemi ya da sivilce izleri gibi sorunlarınız için doktora başvurduğunuzda tavsiye edeceği losyonların başında gelen isimlerdendir.

Sivex losyon sıklıkla sivile tedavilerinde kullanılmıştır. Sivex losyon kullananların ya da sivek losyon yorumlarına bakıldığında sivilce tedavisi için kullanılan bu losyon , kremin oldukça etkili olduğunu ve işe yaradığını görmüş olacaksınız.

Sivex losyon yüzde ne kadar kalmalı? Sivex losyon yüze sürülür mü? Sivex losyon siyah noktalara iyi gelir mi? Sivex losyon sürdükten sonra yıkanır mı? Sivex losyon krem fiyatı nedir gibi sorularla sık sık karşılaşıyoruz bu soruları şimdi hep beraber cevaplayalım.

Sivex Losyon Ne İşe Yarar?

Sivex losyon eczanelerde reçeteyle satılan bir ilaçtır reçete fiyatı yaklaşık olarak 22 Türk lirasıdır. Sivex losyon krem kullananlar oldukça memnun kaldıklarını ve sivilce izlerini ve sivilce iltihaplarını yok ederek cilde çok iyi gelmektedir.

Sivilce izlerinden oldukça rahatsız olan bir çok insan vardır. bu krem , losyonu kullanarak sivilcelerine ve sivilce izlerine veda ettiğini açıkça söylüyor sivex losyonu kullananlar.

Sivex losyon eğer giysilerinize temas ederse giysi üzerinde sarı lekeler bırakabilmektedir. Bu nedenle bu kremi kullanırken üzerinize bulaşmamasına dikkat etmelisiniz.

Sivex Losyon Nasıl Kullanılır?

Sivex krem doktor reçetesi ile satılan ve doktor reçetesi dışında almamanız gereken bir kremdir. Herhangi bir alerji ya da bünyenizde verebileceği olumsuz tepkilere karşılık sivex krem almadan önce sivex kremi doktorunuzun size yazmış olması gerekmektedir.

Sivex kremi kullanırken günde iki kez sabah ve akşam olmak üzere yüzünüze sürmeniz gerekmektedir. Sivex krem cilde sürülürken ince bir tabaka halinde sürülmeli ve cildi tahriş etmeden uygulanmalıdır. Sivex kremi cilde uygulamadan önce ellerinizi iyice yıkamalısınız sivex kremi cildinize uygulamadan önce cildinizi bitkisel ve tahriş etmeyen bir sabun ile iyice temizlemeli ve ardından sivex kremi cildinize veya sivilcelerinize uygulamalısınız.

Günde iki defa uygulayacağınız bu sivex krem düzenli olarak kullandığınız takdirde yaklaşık bir ay gibi bir süre içerisinde sivilce ve sivilce izlerinizden kurtulmanızı sağlayacaktır. Sivex losyon yüzde ne kadar kalmalı diye soranlar da oldukça fazladır.

Sivex losyon yüzde en az bir saat kalmalıdır. Sivex losyonu eğer gece sürüyorsanız sürüp uyuyabilirsiniz. Ancak eğer yüzünüze sürüp uyuyacaksanız yastık kılıfınızı eski bir yastık kılıfı olmasına dikkat etmeniz iyi olacaktır. Çünkü sivex losyon , krem kumaşa temas ettiğinde sarı lekeler bırakmaktadır.

Sivex Losyon Yan Etkileri

Sivex kreminde diğer ilaç ve kremler gibi yan etkileri vardır. Ancak sivex krem diğer ilaçlara veya kremlere nazaran yan etkilerinin az görüldüğü bir losyondur. Sivex losyon , krem kullanıcılarına ve sivex krem yorumlarına bakarak da bu bilgiye ulaşabilirsiniz. Sivex losyon kullanırken eğer ki yan etkilerinden biriyle karşılaşıyorsanız hemen doktora başvurmanız gerekmektedir.

Sivex losyon , krem kullanırken karın ağrısı , mide bulantısı , kızarıklık , boğaz da ve yüzde şişme gibi durumlar gözleniyorsa ve cilt kuruluğu , cilt de yanma hissi , ilacın yani sivex kremin kullanıldığı bölgelerde sararma gibi durumlar görülüyorsa ve yine aynı şekilde ilacın kullanıldığı yerlerde kuruma varsa hemen bir doktora başvurmanız ve sivex losyonu kullanmayı bırakmanız sağlığınız açısından gerekmektedir.

Sivex losyon yüze sürülür mü?

Sivex losyon yüze sürülür mü? Sivex losyon yüz bölgesinde kullanılmaktadır. Yüzünüzü temizleyip kurulama işleminden sonra akneli yere ince bir tabaka halinde uygulama yapınız.

Uygulama yaparken hafif şekilde cildinize yediriniz. Günde 2 defa sabah ve akşam uygulama yapınız. Sivex losyon düzenli kullanıldığı zaman cilt üzerinde bulunan gözenekleri temizleyerek sivilce çıkmasını engeller.

Sivex losyon yüzde ne kadar kalmalı?

Sivex losyon yüzde ne kadar kalmalı? Sabah ve akşam günde 2 defa uygulandığı zaman sivex losyon yüzde 30 veya 60 dakikaya kadar bekletilir.

Sivex losyon sürüldükten sonra yıkanır mı?

Sivex losyon kullananlar sıkça Sivex losyon sürüldükten sonra yıkanır mı merak etmektedir. Sivex losyon kullanımı 25-30 dakika bekleme yapıldıktan sonra yıkanması gerekir. Doktorunuzun başka bir tavsiyesi yok ise günde 2 defa uygulamak yeterli olacaktır.

Sivex losyon çok etkili gözenek temizleyici olmasının yanında sivilce tedavisinde uygulanmaktadır. Genel olarak antibiyotik ile beraber alınır. Özellikle folikülit ve akne vulgaris tedavilerinde etkili olmaktadır. Yurdumuzda genç nüfusun fazla olması nedeniyle sivilce tedavisi oldukça fazla yapılmaktadır.

Sivilce tedavisi için sivex losyon kullanımı çok etkili olmaktadır. Sivex losyon deri üzerine uygulama yapılmaktadır.

Sivex losyon siyah nokta

Sivex losyon sivilceleri yok ettiği gibi siyah noktalar nasıl geçer diyenler için, siyah noktaların yok olması içinde etkilidir.

Sivex losyon yüzde ne kadar kalmalı

Sivex losyon temiz yüze sürüldükten sonra yüzde beklemelidir. Eğe akşam sürerseniz sabaha kadar beklemedir.

Sivex losyon sürdükten sonra yüz yıkanır mı

Kesinlikle losyonu sürdükten sonra yüzünüzü yıkamayın. Daha iyi etki göstermesi için temiz yüze sürüldükten sonra bekletilmelidir.

Sivex losyon sivilce izlerini geçirir mi

Sivex losyon sivilceler üzerinde gösterdiği etkiyi maalesef sivilce izleri için göstermemektedir. Sivex losyon ile sivilce izleri nasıl geçer sorusu için kullanılması tavsiye edilmez.

Sivex losyon kükürt

Bazı doktorlar sivex losyon ile kükürt bir arada kullanmalarını önerebilir.

Sivex losyon etkisi ne zaman gösterir

Sivex losyon etkilerini düzenli kullanıma bağlı olarak 4 ile 8 hafta içerisinde göstermektedir.

Sivex losyon fiyatı

Sivex losyon reçete ile satılan kremlerden biridir. Eczaneden almanız mümkün, sivex satış fiyatı ise 25 liradır.

Sivex Losyon Prospektüs

Sivex losyon size reçete edildiğinde kesinlikle reçete kağıdını okumayı alışkanlık haline getirmelisiniz. Krem hakkında en doğru ve güncel bilgilere reçete kağıdından ulaşmanız mümkün.

Krem size reçete edildiğinde mutlaka prospektüs bilgilerini okuyarak sivex losyon kullanım şekli, kullanım dozu ve yan etkilerini öğrenebilirsiniz.

Sivex losyon yüze sürülür mü? Sivex losyon yuzde ne kadar kalmalı yazımızda paylaştık.

Sosyal Medyada Paylaşın:
Önceki Yazı
Sonraki Yazı

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?