Sivilce Lekeleri Nasıl Geçer?

Sivilce Lekeleri Nasıl Geçer?

Sivilceler genelde ergenlik dönemi ile birlikte ortaya çıkan, önlem alınmazsa yağlı ciltlerde ilerleyen cilt problemleridir. Cilt tipine göre yerleşimi ve büyümesi değişen sivilceler genelde kuru ciltlerde ortaya çıkmaz. Yağlı ve karma ciltlerin ortak sorunu olan bu sivilceler, yoğun olduklarında zaman içinde kendileri geçse de izleri kalır. Bu yazımızda sivilce lekeleri için farklı tedavi yöntemlerinden bahsedeceğiz. […]

Sivilceler genelde ergenlik dönemi ile birlikte ortaya çıkan, önlem alınmazsa yağlı ciltlerde ilerleyen cilt problemleridir. Cilt tipine göre yerleşimi ve büyümesi değişen sivilceler genelde kuru ciltlerde ortaya çıkmaz. Yağlı ve karma ciltlerin ortak sorunu olan bu sivilceler, yoğun olduklarında zaman içinde kendileri geçse de izleri kalır. Bu yazımızda sivilce lekeleri için farklı tedavi yöntemlerinden bahsedeceğiz.

Sivilce lekeleri hem kadınlarda hem erkeklerde olabilecek cilt sorunlarındandır. Kırmızı leke ve çukur şeklinde ortaya çıkan bu lekeler genel cilt güzelliğini bozan kusurların başında gelir. Özellikle gençlik dönemlerinde çok sorun çıkaran bu lekelerden kurtulmak mümkün. Eğer sizin de bu tür bir sorununuz varsa lekenin boyutu ve yapısına göre farklı tedavi yöntemleri uygulayarak lekelerden kurtulabilirsiniz.

Sivilce Lekeleri Tedavisi

Sivilce lekelerinden kurtulmak için uygulanan tedavi yöntemleri, lazer, krem, maske ya da losyon uygulamalarıdır. Çok özel durumlarda ise nadiren plastik cerrahi uygulamaları ile estetik yapılabiliyor. Bu plastik cerrahi uygulamaları genelde büyük, iltihaplı sivilcelerin neden olduğu derin çukurların kapatılmasına yönelik çalışmalar olmaktadır. Kişinin rahatsızlık derecesine göre değişik şekillerde uygulanan bu yöntemin kesinlikle uzmanlar tarafından yapılması gerekir.

Sivilce Lekelerine Kesin Çözüm

Sivilce lekelerine kesin çözüm olarak da nitelendirilen lazer uygulaması da tıpkı cerrahi müdahale gibi uzmanlar eşliğinde yapılmalıdır. Uygulamanın yapılacağı ortamın hijyenik olması ve merkezin gerekli sertifikaları bulundurması da diğer dikkat edilmesi gerekenler arasında sayılabilir.

Sivilce Lekeleri Lazer

Sivilce lekeleri için lazerle tedavi yöntemleri lekenin büyüklüğü ve alanın genişliğine göre değişik seans sürelerine bağlıdır. Bu seans süreleri ve seans sayılarının sonunda yüz bölgesindeki sivilcelerinin tamamından ya da büyük bir kısmından kurtulabilirsiniz.

Sivilce Leke Tedavisi

Sivilce leke tedavisi evde ya da klinik ortamında uygulanabilir. Uygulanacak yönteme göre yeri değişen bu tedavilere başlamadan önce cildin sivilcelerden tamamen arındırılmış olması gerekir. Aksi halde leke tedavisi yapılırken bir yandan da yeni sivilceler ve bu sivilcelere bağlı yeni lekeler çıkarak yapılan tedaviyi olumsuz etkiler.

Bir yandan tedavi edip bir yandan yeni lekeler oluşmasını önledikten sonra ilk iş olarak cildin temizlenmesi gerekir. Bu temizlenme aşamasında doğal ya da kozmetik ürünlerden yararlanılabilir. Her iki tür üründe de benzer sonuçlar elde edildiğinden istediğinizi kullanabilirsiniz. Cildin temizliğini sağladıktan sonra asıl leke tedavisini uygulayabilirsiniz.

Evde Sivilce Leke Tedavisi

Evde sivilce lekesi tedavisi yapmak için hazır kremlerden maskelerden ya da doğal maddeler ile elde edilen maske ve kremlerden yararlanabilirsiniz. Hazır ürünleri eczanelerden ve kozmetik ürün satışı yapan yerlerden temin edebilirsiniz. Bu ürünlerin satın alım ve kullanım aşamasında mutlaka üzerini okumanızı öneririz. Önceden kullanmış olsanız ya da tavsiye üzerine almış olsanız bile bu bilgilerden yararlanarak kullanmalısınız.

Cildinizin yapısına uygun bir ürün seçip düzenli olarak belirtilen şekilde uyguladığınızda kısa sürede pürüzsüz ve hoş bir cilde sahip olabilirsiniz.

Sivilce Kremleri

Hazır krem ve maskelerin uygulanması sırasında uygulanma şekli kadar ürünün ciltte kalma süresine de dikkat etmeniz gerekir. Kullanma talimatlarında belirtilen süre sonunda yine kağıtta yazdığı şekilde cildinizi bu ürünlerden tamamen arındırıp temizlemeniz gerekir. Sivilce lekeleri için tedavi sırasında genelde cildin soyulma uygulaması yapılır. Bunun için zaman zaman bu kremlerin yanında nemlendirici ürünlerin de kullanılması önerilir.

En İyi Sivilce Kremleri

Ciltte tahriş ve kızarıklığın önlenmesinde etkili olan nemlendiricileri doktor tavsiyesi ile ürününüze ek olarak kullanabilir ya da kremi satın alırken set halinde bu ürünleri de temin edebilirsiniz. Hazır ürünlerin kullanımı sırasında her hangi bir yan etki olduğunda mutlaka doktorunuza durum ile ilgili bilgi vermeyi unutmayın.

Sivilce Lekelerine Ne İyi Gelir?

Sivilce Lekeleri Nasıl Geçer ? Sivilce, insanlar için her dönemin problemi sayılır. Güzel bir görüntü sergilemek için cildin pürüzsüz olmasını önemseriz. Fakat bu pürüzsüz cilt her insan için geçerli değildir. Yağlı bir cilde sahipseniz sivilcesiz bir cilt için biraz çaba sarf etmeniz gerekebilir. Sivilce nasıl geçer, yüzdeki sivilce izleri nasıl geçer ve vücuttaki sivilce lekeleri nasıl geçer veya sivilcelere ne iyi gelir diye soruyorsanız burada işinize yarayacak birkaç bilgi bulabilirsiniz.

Yüzdeki Sivilce Lekeleri Nasıl Geçer?

Bunun için öncelikle cilt temizliğine önem vermelisiniz. Gözeneklerin açılması ve bakterilerden temizlenmesi için bitkisel sabunlar kullanabilirsiniz.

Sivilceye iyi gelen sabunlar deyince aklınıza gelmesi gereken sabunlar;

  • kükürt sabunu
  • kayısı sabunu
  • limon sabunu
  • tarçın sabunu
  • lavanta sabunu
  • menekşe sabunu

Bu sabunları temin edebileceğiniz en güvenilir yer ise aktarlardır. Sabun haricinde kullanabileceğiniz eczanelerden veya alışveriş merkezlerinden temin edebileceğiniz cilt bakım ürünleri de mevcut.

Temizlik dışında, beslenme düzenine ve yenilen yiyeceklere de dikkat edilmesi önemlidir. Yedikleriniz yağ oranlarına dikkat etmenizde tavsiye var. Eğer ki yağlı bir cilde sahipseniz bu duruma daha çok özen göstermelisiniz.

Sivilce İlaçları

Uygulanan işlemlere karşı hala bir düzelme gerçekleşmediyse ilaçlara başvurmak isteyebilirsiniz. Sivilcelere iyi gelen ilaçlara da pek çok yerde karşılaşabilirsiniz. Bu ilaçların güvenilirliğini ve içeriğini kontrol etmeden asla kullanmayın. Sivilce ilaçları için mümkünse uzman bir kişiden yardım alın.

Roaccutane

Monodox Kapsül

Zoratenin

Aknetrent

Sivilce izleri

Sivilce izleri, sivilce daha tam oluşmadan sıktığımızda ya da sivilcelerle hep oynadığımızdan dolayı oluşmaktadır. Sivilceler geçtikten sonra bile yüz temizliğini aksatmadan devam ettirmeliyiz. Bu sayede yenilenme süreci hızlanacaktır.

Sivilce lekeleri nasıl geçer doğal çözüm ?

Sivilce lekeleri nasıl geçer doğal çözüm için evinizde bulunan malzemelerle sivilce maskeleri ve sivilceye iyi gelen peelingler uygulayabilirsiniz.

Sivilce lekeleri nasıl geçer sorusunun yanıtı aslında çok da zor değil.İşte liste;

Elma sirkesi

Cildin temizlenmesinde ve lekelerin yok olması için elma sirkesi en önemli ürünlerden biridir. Elma sirkesini gece yatmadan önce pamukla yüzünüze uygulamalısınız.

Toz şeker

Cildinize peelingi toz şekerle yapabilirsiniz. Nemlendirdiğiniz toz şekeri temizlenmiş cildinize sürüp 10 dakika bekletin ve süre bitiminden sonra sabunla narince yıkayın.

Bal

Vitamin ve nem takviyesini bal ile sağlayabilirsiniz. Doğal haliyle balı yüzünüze sürün ve biraz bekletin. Ardından yıkayıp cildinizin tadını çıkarın.

Marul

3 bardak suya bir tutam marul doğrayıp kaynatın. Kaynatılan su ile sabah-akşam cildinizi temizleyin.

Ceviz yaprağı 

Kaynayan 1 bardak suyun içine taze veya kuru ceviz yaprağını atıp kaynatın. Ve suyuyla yüzünüzü silin.

Sabun otu

Bu otun kökünü suda kaynatın ve yüzünüzü silin.

Sinir otu

Ezilmiş sinir otunun suyu lekeler için kullanılır.

Sivilce Maskesi Önerileri

Sivilce tedavisine evde mutfaktaki malzemelerden başlayabilirsinizSivilceye yatkın ciltler için evde hazırlayabileceğiniz bazı maskeler aşağıdaki gibidir:

Bunların dışında piyasada bulabileceğiniz diğer ürünler de aşağıdaki gibidir;

Sizlere bu yazımızda sivilce lekeleri nasıl geçer, sivilce lekelerine kesin çözüm, sivilce lekeleri nasıl geçer doğal yöntemler nelerdir bilgi vermeye çalıştık. Ayrıca sivilce kremleri ve sivilce maskeleri nelerdir bunları da paylaştık.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?