Sivilce Nasıl Geçer?

Sivilce Nasıl Geçer?

Sivilce ergenlik dönemiyle birlikte karşımıza çıkan ve yaşantımız boyunca bize varlığını zaman zaman hissettiren görüntü itibariyle hoş olmayan bir cilt problemidir. Bazı kişilerde sivilce sorununa çok az rastlanırken bazılarımızda bu durum can sıkıcı düzeylerdedir. Bu sorundan kurtulmak isteyenler sivilce nasıl geçer, sivilceye kesin çözüm var mı, sivilceye ne iyi gelir gibi sorularla sosyal ortamda çare […]

Sivilce ergenlik dönemiyle birlikte karşımıza çıkan ve yaşantımız boyunca bize varlığını zaman zaman hissettiren görüntü itibariyle hoş olmayan bir cilt problemidir. Bazı kişilerde sivilce sorununa çok az rastlanırken bazılarımızda bu durum can sıkıcı düzeylerdedir. Bu sorundan kurtulmak isteyenler sivilce nasıl geçer, sivilceye kesin çözüm var mı, sivilceye ne iyi gelir gibi sorularla sosyal ortamda çare aramaktalar.

Sivilce tedavisi mutlaka doktor kontrolünde gerçekleşmesi gereken bir cilt sorunudur. Sivilce için ilaç ya da krem kullanmayı düşünüyorsanız hekiminizin size tavsiye ettiği ve nasıl kullanmanızı istediyse o şekilde kullanmalısınız. Olası yan etkilerde doktorunuzu mutlaka bilgilendirmelisiniz.

Sivilce Nasıl Geçer Ne İyi Gelir

Sivilce nasıl geçer ne iyi gelir? Bu sorunun cevabını yazımızda başlıklar altında vermeye çalıştık. Kısaca sivilce nasıl geçer yöntemlerden bahsedelim. En çok kullanılan yöntem sivilce ilacı olarak insanların ilk başvurdukları yöntemdir. Mutlaka doktor gözetiminde yapılmalıdır. İkinci yöntem sivilce kremi kullanılarak gerçekleştirilmektedir. Sivilce kremi yine hekiminizin size reçete ettiği şekilde kullanılmalıdır.

Sivilce için ilaç ve krem kullanmak istemeyenler için sivilce nasıl geçer doğal yöntemleri de yazımızda paylaşıyoruz.

İltihaplı Sivilce Nasıl Geçer

İltihaplı sivilce nasıl geçer etkili yöntemlere baktığımızda karşımıza elma sirkesi, karbonat, limon, zerdeçal, aleo vera ve salatalık çıkıyor.

Limon

Yarım limonun suyunu sıktıktan ve içini boşalttıktan sonra limonun kalanını kare kare keserek o parçalarla iltihaplı sivilcelerinizin üzerine masaj yapmalısınız daha sonra limonun suyu ile bölgeyi yıkayarak işlemi bitirebilirsiniz.

Bunu sabah ve akşam günde 2 defa tekrarlamak yeterli olacaktır.

Elma Sirkesi

Elma sirkesi sivilceye iyi gelir mi?Çeyrek çay bardağı elma sirkesine temiz bir pamuk batırıp pamuğu iyice ıslattıktan sonra iltihaplı sivilcelerinizi silmelisiniz bunu 5-6 pamuk kuruyana kadar tekrarlayabilirsiniz.

İşlemi sabah ve akşam olmak üzere günde 2 defa yapmanız etkili sonuç almanıza yardımcı olacaktır.

Karbonat

Her derde deva karbonat maskesi ile cilt altındaki bakteri birikintilerini temizleyebilir ve böylece iltihaplı çıban tarzı aknelerin oluşumunu engelleyebilirsiniz.

Aloe Vera

Aloe Vera bitkisinden elde edilen Aloe vera jeli doğrudan ya da bu jel ile yapılacak yüz maskeleri aracılığıyla sivilceli yüzün üstüne uygulanması, antibakteriyel özelliği sayesinde sivilcelerin içindeki irinin akmasını sağlayacaktır. Baş vermiş sivilcelerin uç noktalarına yani beyaz kısımlara ufak damlalar şeklinde uygulayacak sivilceleri kurutabileceğiniz gibi, yüzünüze yaygın bir şekilde krem gibi de uygulayabilirsiniz. Bu bitkinin aloe vere yağı ve aloe vera kremi gibi versiyonları da bulunmaktadır.

Zerdeçal

Elma sirkesi, zerdeçal ve balı karıştırarak elde edeceğiniz zerdeçal maskesi ile sivilce tedavisi de iltihaplı sivilcelerin geçirilmesinde üstün etkili ev yapımı maskelerdendir.

Sivilce Nasıl Geçer Doğal Yöntemler

Sivilce için evde uygulanabilecek yöntemler neler kısaca aktaralım.

Sivilce Nasıl Geçer Evde Limon

Sivilce nasıl geçer evde limon kullanarak uygulayabileceğiniz yöntem hem basit hem pratik. Maden suyu ve limon haftada bir kaç kere uygulandığında sivilceye iyi geldiği gözlemlenmiştir.

Maden Suyu ve Limon: Bir bardak doğal maden suyuna yarım limon sıkın. Ardından bir parça pamukla yüzünüze sürün. Bu uygulama ciltteki gözenekleri temizler ve lekeleri de hafifletir.

Sivilce Nasıl Geçer Gül Suyu

Yüzünüzün gün boyunca biriktirdiği kirlerden kurtulması için yüz temizleyici olarak gül suyu kullanabilirsiniz. Her gece yatmadan önce yüzünüzü saf gül suyu ile yıkarsanız gün içinde hücrelere dolan kir temizlenecek ve sivilce oluşumu böylece engellenmiş olacaktır. Ayrıca yüzünüzü yıkarken kullanacağınız gül suyunu öncesinde dolapta bekletirseniz soğuk etkisiyle yüzünüzdeki kan dolaşımı hızlanacak, yüzünüz daha canlı bir görünüme kavuşacaktır.

Sivilce Nasıl Geçer Diş Macunu

“Doğru” diş macununu bulduysanız ve cildinizin diş macununa uygun olduğunu düşünüyorsanız, gece yatmadan önce yüzünüzü yıkayıp sivilcelerin üzerine az miktarda diş macunu sürebilirsiniz. Sabah kalkınca yüzünüzü ılık suyla tekrar yıkayın. Tahriş, kızarıklık veya aşırı kuruluk hissederseniz diş macunu kullanmayı bırakın ve uygun tedavi için bir cilt doktoruna danışın.

Sivilce Nasıl Geçer Tarçın Limon

Malzemeler: 1 tatlı kaşığı tarçın ve 3-4 damla limon suyu

Tarçın Limon Maskesi Hazırlanışı ve Uygulanışı: Limon ile tarçını bir kabın içerisinde karıştıralım Kıvamı ne çok katı ne de çok cıvık bir macun kıvamında olmalıdır. Hazırlamış olduğunuz bu karışımı yalnızca sivilceli bölgelerinize uygulayın.

Sivilce Nasıl Geçer Elma Sirkesi

Elma sirkesini saf haliyle ciltte kullanmak cildinizde kızarıklık ve tahriş, kaşıntı, kabarma gibi şikayetlere neden olabilir. Bu şikayetler geçici olup kısa sürede cildiniz normale dönecektir. Ancak elma sirkesi yüze sürülecek ise su ile 1/5 veya 1/10 oranında seyreltilerek uygulanır ise yüzde kızarma ve kaşınma gibi yan etkiler oluşturmayacaktır. Sabah ve akşam günde 2 kez yüze sürülen elma sirkesi kürünü 3*4 günden daha fazla yapacaksanız 3 er günlük aralar vererek uygulayınız.

  • Sivilce Nasıl Geçer Yoğurt
  • Sivilce Nasıl Geçer Yumurta
  • Sivilce Nasıl Geçer Aspirin

Sivilce Nasıl Geçer İlaç

Sivilce nasıl geçer ilaç tedavisiyle mümkün olmaktadır. Sivilceye kesin çözüm için ilaç kullanımı doktorlar tarafından tavsiye edilmektedir. En çok kullanılan sivilce ilaçları ise şu şekilde.

Sivilce İlaçları

Roaccutane

Monodox Kapsül

Zoratenin

Aknetrent

Sivilce Nasıl Geçer Krem

Sivilce nasıl geçer krem arayanlar için etkili sivilce kremleri neler paylaşmak istiyorum. Yüzdeki sivilceler nasıl geçer, sivilceye kesin çözüm nedir, sivilce kremleri işe yarıyor mu yazılarımızın içeriğinde detaylı olarak anlatılmıştır.

Sivilce kremleri

Sivilce Nasıl Geçer Maske

Sivilce nasıl geçer maske tarifleri arasında en etkili olanları sizler için yazımıza taşıdık. Sivilce için doğal yöntemleri tercih eden bayanların işine yarayacak 5 doğal sivilce maskesini sizler için yayınlıyoruz.

Sivilce İçin Maske Tarifleri

Sivilce için etkisi kanıtlanmış doğal maskeler sıklıkla kullanılmaktadır. Özellikle sivilce için doğal yöntemleri tercih edenler evde uyguladıkları sivilce maskeleri sayesinde çözüm bulmuşlardır. Sizlerde sivilceye ne iyi gelir doğal yöntemler arayışındaysanız vermiş olduğumuz sivilce maskesi tariflerini uygulayabilirsiniz.

Salatalık Maskesi

1 orta boy salatalık, 2 yemek kaşığı yağsız yoğurt. Salatalığı soyduktan sonra yoğurtla birlikte miksere atın ve püre kıvamına gelinceye kadar karıştırın.

Maskeyi yüzünüze sürüp 15 dakika beklettikten sonra soğuk suyla temizleyebilirsiniz. Gözeneklerin daha da küçülmesi için maskeyi temizledikten sonra yüzünüze buz kompresi uygulayabilirsiniz.

Bal ve Elma Maskesi  

Bir tane elmayı rendeledikten sonra 3 yada 4 yemek kaşığı bal ilave ederek karıştırın. Ardından yüzünüze sürerek 15-20 dakika bekletin. Süre bitiminde yüzünüzü yıkayın.

Havuç Maskesi

En iyi tarafı ise her cilt türünde kullanılabilir olmasıdır. Havuç maskesi yapmak için taze havuçlar gereklidir. Yarım kilo havucu yıkayıp ve ezerek macun kıvamına getirin, biraz un ekleyin. Havuç maskını temizlenmiş cilde uygulayın. On dakika bekleyin. Yıkayın ve cildinizi kurulayın.

Yulaf ezmesi ve Yoğurt Maskesi

Bir yemek kaşığı yoğurt ve bir yemek kaşığı yulaf ezmesini karıştırdıktan sonra birkaç damla limon suyu ekleyin. Ardından yüzünüze uygulayarak 10-15 dakika bekleyin. Sürenin bitiminde yüzünüzü yıkayın.

Kivi Suyu ve Kil Maskesi

Bu maske yağlı ve sivilceli ciltler için faydalı olur. Kivi suyuna biraz kil eklendikten sonra temiz ve küçük bir tahta kaşıkla krem kıvamına getirilir. Maske şeklinde yüze sürülerek on dakika bekletilir.

Domates Maskesi

Yağlı ciltler için domates maskesi uygun bir seçimdir. Siyah noktalar ve akneleri gidermeye yardımcı olur. Domates yağ salgısını dengeler ve hafif bir peeling etkisi sağlar.

Domatesi ortadan kesip yüzünüze sürebilirsiniz veya domates püresi de kullanabilirsiniz. Domatesin özü cilde iyice nüfuz etmesi için on-onbeş dakika bekleyin. Sonra bir dilim domatesle yüzünüzü hafifçe ovun. Ardından ılık suyla yüzünüzü hafifçe yıkayın.

Bazı kişilerin domatese karşı alerjisi vardır. Domates maskesini uygularken yanma hissederseniz hemen yüzünüzü yıkayın.

Sivilce Maskeleri

Bunların dışında piyasada bulabileceğiniz diğer ürünler de aşağıdaki gibidir;

Bu yazımızda sivilce nasıl geçer, sivilceye ne iyi gelir, sivilce nasıl geçer doğal yöntemler ve bitkisel yöntemler hakkında bilgi vermeye çalıştık. Sivilce nasıl geçer evde maske tarifleri de yazımızın içerisinde yer almaktadır. Sivilceye kesin çözüm için yazımız içeriğindeki doğal tarifleri deneyerek uygun çözüm üretebilirsiniz.

Ayrıca sivilce kremleri ve sivilce ilaçları hakkında bilgi için yazı linklerini tıklayarak daha detaylı bilgiler edinebilir siniz. En çok sorulan soru ise sivilce nasıl geçer evde çözüm, iltihaplı sivilce nasıl geçer ve sivilce izleri nasıl geçer tarzında olmaktadır. Verdiğimiz maske tarifleri sivilcelerin etkisini önemli oranda azaltacaktır.

Sosyal Medyada Paylaşın:
Sonraki Yazı

BİRDE BUNLARA BAKIN

1 Yorum

  1. Sivilce nasıl geçer nette dolaşırken bu siteye rastladım. Fazla laf kalabalığı yapmadan amaca yönelik bir yazı olmuş. Uygun yöntemleri deneyeceğim. İnş. Sivilce sorunum geöer.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?