• TARİH: 20.07.2019
Siyah Noktalar İçin Maske

Siyah Noktalar İçin Maske

Yağlı ciltlerde ortaya çıkan, cilt yüzeyinde toplanan fazla yağların birikmesi sonucu meydana gelen ve gözeneklerin tamamen dolması sonucu siyah nokta halini alan yağ kalıntılarına siyah nokta denir. Düzenli bir bakımla vücudunuz da bulunan bu siyah noktalardan kurtulmak oldukça kolay bir şekilde gerçekleştirilir. Siyah noktalardan kurtulmak için evde kendi başınıza yapabileceğiniz maskeler sizin bakımınıza katkı sağlayacaktır.

Siyah noktalar için doğal maske tarifleri vererek evde kendi başınıza uygulamanıza yardımcı olacağız. Siyah noktalar için kil maskesi nasıl yapılır.

 • İlk olarak pembe kil, yeşil kil ve beyaz kil renkte isteğiniz doğrultusunda alacağınız kille yapacağınız oldukça kolay bir maske elde edeceksiniz. ( kil maskesinin faydaları başlıklı yazımızı okumanızı öneririz.)
 • Aldığınız kilden 1 kaşık kili bir kaba koyup üzerine yavaş yavaş su ekleyip kremsi bir kıvam alana kadar su ekleyin.
 • Elde edeceğiniz kremsi maskeyi yüzünüzde dudağınız ve göz çevreniz dışında her yere sürün.
 • 10 dakika beklettikten sonra soğuk su ile yüzünüzü yıkayıp kurulama işlemini gerçekleştirdikten sonra yüzünüze nemlendirici bir krem sürmeyi ihmal etmeyin.

Uzun süre maskeyi yüzünüzde tutmanız cildinizin kurumasına neden olacağı için kısa süre bekletip temizledikten sonra kremle kurumuş cildinizi yumuşatmanız tavsiye edilir.

Siyah noktalar için evde maske uygulaması bir süre kullanımından sonra faydalı sonuçlar verebilir. Bu sebeple kullandığınız maskenin size faydası olup olmadığına dikkat etmeniz gerekir. Faydalı maske tercihi sizi istemediğiniz siyah noktalardan arındırarak ferah, pürüzsüz ve hoş görüntülere ulaştırarak cildinizi sevmenizi sağlar.

Yüzdeki Siyah Noktalar İçin Maske

Siyah noktalardan kurtulmak isteyen kişiler kendi başlarının çaresine bakabilmek için evde çeşitli malzemelerden oluşturdukları maskeleri yüzlerine uygulayarak siyah noktalara son bulmaya çalışır. Bu maskelerden bir tanesini kullanabilmeniz için size tarifini vereceğiz. Sadece bal ve sütü kullanarak yüzünüz için en uygun maskeyi kendiniz hazırlayabilirsiniz.

Siyah noktalar için doğal maske arayanlar bu tarifi uygulamalıdır. Bal ve sütle yapılan maskeyi tüm yüzünüzde kullanmanıza gerek yok. Siyah noktaların yoğun bir şekilde olduğu yerlere süreceğiniz bu maske siyah nokta bandı işlevini yerine getirir.

 • 1 tatlı kaşığı balı 1 çay kaşığı sütle karıştırarak kısık ateşte ısıtıp siyah noktaların bulunduğu yere ince bir katman olacak şekilde sürün.
 • Sürdüğünüz bu karışımın üzerine temiz bir pamuk parçasını kapatınız.
 • 20 dakika boyunca bekledikten sonra kuruyan karışımın üzerinden pamuğu kaldırın.
 • Daha sonra soğuk su ile yüzünüzü yıkayıp ardından da nemlendirici bir kremi yüzünüze sürün.
 • Bu maske yoğun siyah noktaya sahip bireylerde temizleyici maske görevi üstlenecektir.

Burundaki Siyah Noktalar İçin Maske

En çok siyah noktaya rastlanan bölgelerden bir tanesi olan burunda siyah noktaların temizlenmesi için maskelere ihtiyaç duyulur. Burnun üzerinde yer alan siyah noktalara evde uygulayabileceğiniz bir maske tarifi daha var.

 • Yarım çay bardağı kadar su içerisine yarım çay bardağı kadar da elma sirkesi ekleyerek oluşturacağınız karışım siyah noktalarınızdan kurtulmanızda sizlere yardımcı olacak bir karışım halini alacaktır.
 • Su ile elma sirkesini iyice karıştırdıktan sonra temiz bir pamuğu bu karışımla ıslatarak burnunuzun üzerindeki siyah noktalara masaj yaparak sürünüz.
 • Tam olarak 2 ya da 3 dakika yüzünüzde beklettiğiniz bu karışımı daha sonra ılık suyla temizleyiniz.

Siyah noktalar için evde maske hazırlayarak bu noktalardan kurtulmaya çalışan bireyler için bu elma sirkeli su doğru bir seçim görevini üstlenebilir. Kirlenen ellerimizi yüzümüze dokunmamız sonucunda kirlenen yüzümüz siyah nokta ve sivilce oluşumuna neden olabileceği için sık sık ellerimizi yıkayıp temizleyerek bu noktaların ve sivilcelerin oluşumuna engel olmaya çalışılabilir.

Siyah noktalar nasıl geçer merak edenler için siyah noktalar için maske tariflerini sizler için paylaştık. Siyah noktalar için evde maske arayanlar verdiğimiz tarifleri deneyebilir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?