Yazj ići reklam
 • TARİH: 15.09.2019
Stafine Krem

Stafine Krem

Yazj ići reklam

Stafine krem sivilce başta olmak üzeri pek çok cilt sorununda kullanılan bir kremdir. Stafine krem etken maddesi olan fusidik iltihab ve enfeksiyon oluşması önleyen antibakteriyel bir kremdir.

Stafine krem ayrıca pek çok cilt sorununda kullanılan bir kremdir. Sizlere bu yazımızda stafine krem nedir, stafine krem ne işe yarar hakkında bilgiler vererek krem hakkında ayrıntılı bilgi vermeye çalışacağım.

Stafine Krem Nedir?

Stafine kremin içersinde bulunan etken maddesi fusidik asit olarak blinmektedir. Bu etken maddesine karşı alerjiniz varsa bu kremi kullanmamanızı tavsiye ederiz. Stafine krem , cilt üzerinde ki bakterilerin çoğalmasını önleyen , öldüren veya bu bakterilerin gelişmelerini önleyen bir krem olarak bilinmektedir.

Stafine krem bakterileri yok etmenin yanı sıra , bakterilerin sebep olmuş olduğu cilt enfeksiyonlarının , hastalıkların ve yaraların tedavisin de kullanılan antibakteriyel bir krem olarak bilimekte ve tercih edilmektedir. Stafine krem , duyarlı organizmaların oluşturabileceği bir çok hastalıklarının tedavisinde oldukça etkili bir kremdir.

Stafine krem , cilt üzerinde oluşan bakteri ve mantarların etkisi ve sebebi ile tırnak kıvrımlarında ortaya çıkabilen , kötü bir görünümü olan ve cildin tırnaktan ayrılması ile belirgin iltihap sorunlarının tedavi edilmesinde de sık sık doktorlar tarafından reçete edilen bir kremdir. Stafine krem , bir çok enfekte yanık gibi hastalıkların tedavisine kullanılan bir kremdir.

Stafine krem aynı zamanda , enfeksiyon ile birlikte görülebilecek olan cilt üzerinde yara , egzama , sivilce , siyah noktalar , akne gibi derideki ter bezlerinin iltihabı durumu oluşabilecek deri ve cilt rahatsızlıklarının tedavisinde de kullanılmakta ve oldukça iyi ve olumlu bir etki göstermektedir.

Stafine krem Ne İşe Yarar?

Stafine krem , doktor önerisi ile reçete yazılıp satılan cilt ve deri hastalıklarında tercih edilen etkili bir kremdir. Stafine krem , etken maddesi fusidik olmanın yanı sıra bu etken maddesine alerjisi olan insanların kullanmaması gerekmektedir.

Fusidik yani stafine kremin etken maddesi antibakteriyel bir etkiye sahiptir.stafine krem cilt üzerin de bakteri ve mikrop oluşmasını önleyerek daha sağlıklı ve doğal bir cilde sahip olmanızı sağlar. Stafine krem cilt üzerinde k, bir çok problemde olumlu etki gösterir. Stafine krem , eczanelerde 15 gramlık ve 20 gramlık kutularda doktor reçetesi ile satılmaktadır.

Stafine krem , egzamaya oldukça iyi gelen bir kremdir bu nedenle çoğu doktor egzama hastalarına bu kremi önermektedir. Aynı zamanda stafine krem sivilce lekeleri, iltihaplı sivilceye , siyah noktaya , aknelere , oldukça iyi gelmekte ve bunların tedavisinde de kullanılmaktadır. Stafine krem mantar ve enfeksiyon sebebi ile oluşan iltihaplı hastalıkların çoğunda da tercih edilen bir kremdir.

Stafine krem , birinci dereceden olan yanıklara da oldukça etkilidir. Ancak tedavi olacağınız hastalık her ne olursa olsun doktorunuza başvurmadan ilaç ve krem yazdırıp , kullanmamalısınız. İçerisin de bulunan etken maddelere karşı bünyeniz olumsuz bir tepki verirse sağlığınız çok daha kötüye gidebilir.

Stafine Krem Nasıl Kullanılır?

Doktorunuz stafine kremi , nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Tedavi süresince mutlaka doktorunuzun direktiflerine uyunuz. Yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar hastalığın seyrini olumsuz etkiler , sağlığınıza zarar verir.

Stafine kremi , uygulayacağız bölgeyi temizleyiniz. Parmağınızla ufak miktarda aldığınız kremi lezyonlu bölgeye sürünüz. Stafine kremin üzeri kapatılabilir veya açık kalabilir. Stafine krem doktorunuz aksini belirtmediği sürece günde 2-3 kez uygulanmalıdır.

Stafine Krem Yan Etkileri

Her krem ve ilaçta olduğu gibi stafine kremde de yan etkiler bulunmaktadır bu yan etkiler ile karşı karşıya kaldığınız zman stafine kremi kullanmayı bırakmalı ve hemen bir doktor ile iletişime geçmelisiniz.

Stafine krem kullanırken oluşabilecek belli başlı belirtiler aşağıda madde halinde verilmiştir. Bu yan etkiler ile karşılaştığınızda vakit kaybetmeden doktora gitmeniz gerektiğini unutmayın.

 • Cilt döküntüleri
 • Ciltte yanına, batma hissi
 • İrritasyon
 • Kuruma
 • Göz çevresinde şişlik
 • Yüzde kızarmaKullanılan bölgede ağrı
 • Kullanılan bölgede kuruma
 • Mide bulantısı
 • Baş dönmesi
 • Boğaz dil ve dudakta şişme
 • Nefes almada zorlık
 • Boğaz dil ve dudakta hissizlik
 • Kusma

Sizlere stafine krem hakkında bilinmeyen sorulara cevap vererek yardımcı olmaya çalışacağım. Sizlerde aklınıza takılan soruları yorum kısmına yazarak bizlere sorabilirsiniz.

Stafine krem yüze sürülür mü

Stafine krem yüze sürülmesinde her hangi bir sakınca yoktur. Eğer sorun yüzünüzde ise bu kremi yüzünüze sürebilirsiniz.

Stafine krem bebeklerde kullanımı

Stafine krem kesinlikle bebeklerde pişik dahil benzer sorunlarda kullanılmamalıdır.

Stafine krem sivilceye iyi gelir mi

Stafine krem sivilcelere, iltihaplı sivilcelere iyi gelen bir kremdir. Sivilceleri kurutan etkiye sahiptir.

Stafine krem göz için kullanılır mı

Satfine krem kesinlikle göze ve göz çevresine sürülmemelidir. Doktorunuz önermedikçe göz çevresine kullanmayın.

Stafine yanık için kullanılır mı

Stafine krem yanık ve güneş yanığı tedavisi için kullanılan bir kremdir.

Stafine krem emzirme döneminde kullanılır mı

Kesinlikle emzirme döneminde uzun süreli kullanımından kaçınılmalıdır.

Stafine krem sivilce için kullanılır mı

Stafine krem sivilce, iltihaplı sivilce ve ergenlik sivilcesi için kullanılan bir kremdir.

Stafine krem uçuk için kullanımı

Eğer doktorunuz uçuk için size önermedikçe bu kremi asla kullanmamalısınız.

Stafine Krem Prospektüs

Stafine krem prospektüs bilgilerini krem size reçete edildiğinde mutlaka okumayı alışkanlık haline getirmelisiniz. Krem size reçete edildiğinde mutlaka reçete kağıdını okumayı alışkanlık haline getirmelisiniz. Kesinlikle kremi reçete kağıdını okumadan kullanmayınız.

Stafine Krem Fiyatı

STAFINE %2 krem 15 gr Fiyatı

Etken MaddeFusidik Asit9.62 TL
Geri Ödeme KoduA092228.91 TL

Yazj ići reklam
Sosyal Medyada Paylaşın:
Önceki Yazı
Sonraki Yazı

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?