Temre Hastalığı Nedenleri ve Tedavisi

Temre Hastalığı Nedenleri ve Tedavisi

Temre hastalığı nedir halk arasında Demre hastalığı adı denilmektedir. Bu hastalık çok sık olmasına karşılık bir cilt hastalığıdır cilt üzerinde görüldüğünde kırmızı ile küçük olarak hastalıklı yere dokunulduğu zaman pütürlü bir his uyandırmak da ve bu hastalığa Temre adı verilmektedir oldukça sık olarak Bu hastalık karşımıza çıkmaktadır. Cildin tahriş olmanın dışında kalabalık yerlerde hijyenik olmayan […]

Temre hastalığı nedir halk arasında Demre hastalığı adı denilmektedir. Bu hastalık çok sık olmasına karşılık bir cilt hastalığıdır cilt üzerinde görüldüğünde kırmızı ile küçük olarak hastalıklı yere dokunulduğu zaman pütürlü bir his uyandırmak da ve bu hastalığa Temre adı verilmektedir oldukça sık olarak Bu hastalık karşımıza çıkmaktadır.

Cildin tahriş olmanın dışında kalabalık yerlerde hijyenik olmayan ortamlarda temas ettiğimiz yerlerin temiz olmadığından vücudumuza temas eden mikroplardan ortaya çıkmaktadır. Kozmetik malzemelerin kullanılmasından dolayı bu hastalık daha kolay ortaya çıkmaktadır ortak kullanılan malzemelerin çok kullanılması Temre hastalığının ortaya çıkmasına neden olmaktadır.

Terme hastalığı dünyada birçok insanda oldukça fazla görülmektedir bu Temre hastalığı Her yaştaki insanlarda ortaya çıkmaktadır yine de en fazla çocuklarda çok sık olarak görülmektedir.

Temre Hastalığı Belirtileri

Bu hastalığın belirtileri kişilerde büyük rahatsızlıklara neden olmaktadır bu hastalık genel olarak el ve yüzlerde görülmektedir

Temre hastalığı neden olur?

 • Temre hastalığının nedenleri şunlardır havası kirli olan yerlerde bulunmak
 • Toplu alanlarda birçok insanların temas ettiği hijyenik olmayan yerlere temas etmek
 • Kişisel kullanımlarda hijyenik ortamı sağlamak gerekir
 • Piyasada bulunan kimyasal madde içeren temizlik maddelerinin çok fazla kullanılması ve hijyenik olmaması Temre hastalığının nedenleridir

Temre hastalığı kişide psikolojik bozukluğu neden olur bu hastalık halk arasında batıl inanç olarak nazardan kaynaklandığı söylenmektedir bu inancın Yanlış birini aç olduğunu cilt uzmanları Kanıt almışlardır Temre hastalığı cildin tahriş olmasından dolayı meydana gelmektedir

Temre hastalığı nasıl geçer?

Bu hastalığın korkulanın aksine kolay bir şekilde kontrol altına alınarak geçirilmesi sağlanmaktadır.

Temre Nasıl Geçer Doğal

Bu hastalıktan kurtulmak için doğada bulunan Gül yapraklarını kurutup ufak haline getirerek süt mısır nişastası ve bal ile karıştırılarak macun haline getirilip bu karışım 15 dakika bekletildikten sonra hastalıklı bölgeye yavaş bir şekilde sürülmelidir bu tedavi yöntemi ile Demre hastalığından kurtulmak kolay olmaktadır

Temre Tedavisi İbrahim Saraçoğlu

 • Ispanak yaprağını 3 dakika boyunca bir fincan süt ile karışım yapılarak kaynatılır kaynatma işlemi yapıldıktan sonra suyunu süzerek hastalıklı olan yere sürülmelidir yarım saat kadar beklemekten sonra sürülmüş olan sıvıyı sütle temizleyin.
 • Diğer bir yöntem Sedef çiçeği ile balı karıştırıp hastalıklı bölgeye sürülmelidir bu uygulamaları yaptıktan sonra hastalık geçmiyorsa doktora başvurmakta yarar vardır.

Temre Nasıldır?

Temre hastalığı çok sık olarak görülen bir cilt hastalığıdır doğal yollarla yapılan tedaviler. Temre hastalığının geçmesini sağlamaktadır Temre hastalığı cilt üzerinde meydana gelen boyutu küçük görünüm olaraksa kırmızı bir renk alır pütürlü bir yapıya sahiptir çok yaygın bir şekilde insanlarda görülmektedir.

Temre hastalığı kozmetik ürünler cilde temas ettiğinde kimyasal maddeler Temre hastalığının oluşmasına neden olmaktadır Temre hastalığına yakalanmamak için cildin temiz olmasına çok dikkat etmek gerekir tedavi yöntemleri bitkisel yöntemlerle olmaktadır.

Temre Nasıl Geçer?

Temre hastalığının giderilmesi bitkisel çözümler ile yapılmakta diğer bir yandan Temre duası ile de bu hastalıktan kurtulmak en basit bir yöntemdir Temre duası ile bu hastalıktan kurtulan birçok kişi bulunmaktadır

Antibiyotik kullanarak bu hastalıktan kurtulmak pek fazla yarar sağlamaz cilt temizliği bu hastalıktan kurtulması gerekenler için çok önemlidir cildin temiz olması Bu hastalığı a yakalanma riskini yok eder cilt üzerinde yani deride koruyucu olarak floresan bir madde bulunmaktadır Bu madde cildin tahriş olmasını engeller iyileşme aşamasında tedavi yarım bırakılırsa tam olarak bu hastalıktan kurtulmak imkansızdır hastalık tekrar nüks eder yapmış olduğunuz tedavi yöntemleri işe yaramaz.

Temre den kurtulmak için bir dermatolog tarafından hastalıklı olan yerden bir parça alınmaktadır bu parça mikroskopta incelenecek ve bir sonuca var olacaktır temrenin mantardan veya diğer Hep genlerden mi meydana geldiğini araştırmak gerekir.

Temre Bitkisel Tedavisi

 1. Kuzu kulağı ile sirke lapa yapılarak hastalıklı olan yere konur
 2. Günlük ve ördek yağı merhem yapılarak yaralı bölgeye sürülür
 3. Yaralı bölgeye kükürt tozu konur
 4. Nohut yağı konur ve yaralı bölgeye sürülür
 5. Erik sirkeye batırılarak Yaralı bölgeye sürülür
 6. Sedef Çiçeği bal ile karıştırılarak macun yapılır ve yaralı bölgeye sürülür
 7. Turp tohumu sirke ile lapa yapılarak yaralı bölgeye konulur
 8. Mersin yaprağı kaynatılarak birer bardak günlük olarak içilir
 9. Sarımsak kürü bal ile merhem yapılır ve yaralı bölgeye sürülür
 10. Çöpleme sirke ile merhem yapılarak yaralı bölgeye sürümü yapılır

Temre hastalığı tedavi edilmesinde ciddi bir hastane fiziksel ve kimyasal travmalar sonucunda karşı olmasından dolayı kaynaklar Temre hastalığının günümüzde çeşitli yöntemler Başarılı bir şekilde Gerçekleştirilir. Başarılı şekilde gerçekleştirilen bu yöntemler sayesinde hastalar sıkıntılardan kurtulmuş olacaktır. Emre’nin son yıllarda yaygın bir cilt hastalığı olarak karşımıza çıkması kişinin estetik olarak ciddi manada kötülük görünmesinin sebebi gelmektedir.

Temre’den hızlı bir şekilde kurtulmak isteyenler için yazımızın devamında ve tedavisi dair bilgiler yer alır Terme tedavisini başlayacağı tedavi yardımcısı dermatologlar tarafından Kızarık olan bölgeden örnek alınması ile başlar Bu örnek mikroskobik İncelemeden sonra   sorun neden olduğu ortaya çıkmış olur.

Temrenin bakterilerden mi veya mantardan mı meydana geldiği öğrenildiği durumda doktor Size uygun bir ilaç tavsiye edecektir ve yazacaklar alınan Bu ilaç düzgün bir şekilde kullanıldığında Temre hastalığından Kurtulmuş olacaksınız.

Temre hastalığı Kozmetik malzemeler kullanıldığında  cilde zarar vermekte yani tahriş olabilmektedir Bu da Temre hastalığının nedenlerinden birisidir. Temre hastalığından korunmak için  cilde çok önem vermek gerekir yani  cildin temizliği ön plana çıkmaktadır halk arasında temrenin ortaya çıkmasının nedeni nazardan kaynaklandığı söylenmektedir Temre hastalığı tedavisini yapmak için ilk önce bu hastalığa neden olan durumları öğrenmek gerekir. Bu hastalığa neden olan faktörler belirlendiğinde bu faktörleri yok etmek için hemen tedaviye başlamak gerekir.

Temre tedavisinde en önemli çözüm bitkisel çözümler de olmaktadır halk arasında Temre den kurtulmak için Temre duası okunmalıdır Temre duası ile Temre hastalığından  Kurtulmuş olan kişiler oldukça çok fazladır Temre duasının faydaları da olmaktadır temreye karşı doğal çözümler sağlamak mümkündür doğal  bitkilerden elde edilen ilaçlar her gün sürülmek şartıyla temreden kurtulmak mümkündür.

Temreden kısa ve hızlı bir şekilde kurtulmak istiyorsanız üzerine kükürt tozu koymanız yeterli olacaktır. Temre üzerine Ayrıca nohut yağı sürmeniz de Şifa bulmanıza yardımcı olacaktır nohut yağını Masaj yaparak hem de bulunan yere yapabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?