• TARİH: 22.08.2019
Terkur Krem

Terkur Krem

Terkur kremin etken maddesi , aluminyum hidrosiklorit’tir. Eğer bu etken maddesine alerjiniz varsa terkur kremi kullanmamalısınız.

Terkur Krem Nedir?

Terkur krem , vücudumuz da her türlü karşılaşacağımız terleme problemlerinin önlenmesinde işe yaramaktadır. Özellikle yaz döneminin gelmesiyle çok fazla karşılaştığımız koltuk altı terlemesi , ayak ve ellerde , avuç içinde görülen aşırı terleme nedeniyle meydana gelene ve oluşan uygun ortamda yani terli sıcak ve kötü kokunun olduğu ortamda üreyebeilen bazı mikroorganizmaların faaliyeti , üremesi sonucu ortaya çıkmış olan kokunun yayılmasına ve çevreye rahatsızlık vermemek için kullanılan ve üretilen bir ilaçtır.

Terkur krem özellikle deri kıvrımlarında , çok fazla göürlen terleme sonucu ile deri de meydana gelen hastalıkların tedavisinde de kullanılmaktadır. Deri de oluşan mantar ( el ve ayak mantarı ) gibi rahatsızlıkların tedavisinde de kullanıldığı bilinmektedir.

Terkur Krem Ne İşe Yarar?

Terkur koltuk altı terlemesinde sıkça kullanılmaktadır. Terkur krem aynı zamanda el ve ayak terlemesi için de tercih edilmektedir. Terkur krem ile terlemenin önüne geçmek ve ter problemini azaltmak için kullanılan yöntem el, ayak ve koltuk altlarında aşırı terleme sorunu olanlar için alternatif bir yöntem olarak sunulmaktadır.

Terkur krem bazı deodorantların etki göstermediği ve kişinin kendini rahat hissetmediği durumlarda başvurabileceği bir kremdir. Terkur krem deodorantlar da da olduğu gibi herkeste aynı etkiyi göstermeyebilir. Ancak terkur krem deodorantlara göre kat kat daha etkili bir yöntemdir , bazı terkur krem kullanıcıları 3-4 günde etkisini görmeye başlarken bir diğer grup ise 8-10 günde etkisini görebilir. Bunun sebebi bünyeden bünyeye değişiklik gösterebiliyor olması veher cilt tipinin farklı reaksiyonlar sergileyebiliyor olmasından kaynaklanmaktadır.

Terkur krem kullanırken bir deodoranttan farksız olduğunu aklınızdan çıkarmayın terkur krem koltuk altı , el , ayak terlemelerini kalıcı olarak kesmiyor , kesemiyor yalnızca geçici bir etki yaratıyor tıpkı deodorant gibi . Bu nedenle terkur kremi de deodorant kullanımı gibi düzenli ve belirli aralıklarla kullanmanız gerekebilmektedir.

Terkur Krem Nasıl Kullanılır?

Terkur krem nasıl kullanılır?  terkur krem sivilce tedavilerinde kullanılır mı?  terkur krem ayak kokusunuz giderir mi?  terkur krem zararları nelerdir? terkur krem koltuk altında nasıl etki gösterir? gibi soruları terkur krem kullanıcıları ya da terkur krem kullanmak isteyen kişiler tarafından sıkça duymaktayız.

Terkur krem ter problemini oldukça fazla yaşayan insanlar tarafından tercih edilmektedir. Terkur kremi doktorunuzun reçete etmiş olduğu sekilde kullanmanız gerekmektedir. Kullanmadan önce terkur kremi koltuk altınıza uygulamadan önce ya da diğer sorunlu bölgelere uygulamadan önce temizlemeniz ve dezenfekte etmeniz gerekmektedir. Temizledikten sonra terkur kremi sorunlu bölgeye ince bir tabaka halinde uygulamanız gerekmektedir.

Uyguladıktan sonra herhangi bi şeyle hava ile temasını kesmeye çalışmamalısınız. Terkur kremi kullanamamanız gereken durumlar vardır. Bunlar ; İlacın etken maddesine karşı bir alerjiniz varsa bu ilacı kullanmanız sakıncalıdır. Terkur kremi yani ilacı ağzınıza, gözünüze temas ettirmeyiniz. Terkur krem teması halinde , temas edilen yüzeyi bol su ile yıkayınız.

Terkur kremi , kurumuş , çatlamış , rüzgar yanığı , güneş yanığı ya da açık yaralı ciltlerde kullanmanız tavsiye edilmez . Bu tür durumların tamamen iyileşmesini bekleyiniz. İyileştikten sonra terkur kremi uygulayınız.Tedavi edilen bölgeyi hava almayacak şekilde kapatmayınız ya da bandajlamayınız. Eğer çocuğun bebek bezi bölgesi tedavi ediliyorsa sıkı ve dar bezler kullanmayınız.

Terkur krem içerinde bulunan etken maddeden dolayı g ebelik ve emzirme dönemlerinde terkur krem kullanmak istiyorsanız doktorunuza danışmalı ve doktorunuzdan onay almadan kullanmamalısınız.

Terkur Krem Yan Etkileri

Terkur kremin de diğer tüm ilaç ve kremlerde olduğu gibi belli başlı yan etkileri bulunmaktadır. Bu yan etkilerle karşılaştığınız zaman bir doktor ile iletişime geçmeniz ve terkur kremi kullanmayı bırkamanız gerekmektedir.

Terkur krem kullanırken şiddetli karın ağrısı , halsizlik , nefes almakta güçlük çekme , uygulanan bölgelerde incelme ve kuruma , dilde boğazda ve yüzde şişlik gibi yan etilker ile karşılaşabilirsiniz bu tür durumlarda bir doktor ile görüşmeniz tavsiye edilir.

Terkur Krem Kullananlar

Terkur krem kullananlar yaptıkları yorumlarda kremin terlemeyi etkili bir biçimde yok ettiğini söylemişlerdir. Ayak terlemesi, el ve koltuk altı terlemesini çok sık yaşayanlara bu krem doktorlara tarafından önerilmektedir. Terkur krem yan etkileri arasında en sık görülen zararı ise cildi kurutmasıdır. Aslında terkur sivilce sorunu yaşayanların cildini kurutarak sivilceleri yok ettiği bu konuda kullananların olduğu bilinmektedir.

Terkur krem terleme sorunu için pek çok kişi tarafından tercih edilmesine karşın kesinlikle doktorunuza danışmadan bu kremi asla kullanmayınız.

Terkur Krem Soruları

Terkur krem reçetesiz alınır mı

Terkur krem reçetesiz olarak kesinlikle kullanılmamalıdır. Krem size reçete edildiğinde eczaneden almanız mümkün.

Terkur krem nereden alınır

Terkur krem reçete ile eczanelerde satılmaktadır.

Terkur krem yüze sürülür mü

Terkür krem yüz dahil bütün vücutta kullanılan bir kremdir. Eğer yüzünüzde aşırı terleme varsa bu kremi yüzünüze sürebilirsiniz.

Terkur krem sivilce için kullanılır mı

Terkur krem cildi kuruttuğu için sivilce sorununu etkili bir biçimde kurutarak yok etmektedir.

Terkur ayak kokusu için kullanılır mı

Terkur krem ayak kokusunu sorunu yaşayanların rahatlıkla kullanabileceği bir kremdir. Ayak kokusu sorunu yaşıyorsanız bu kremi kullanabilirsiniz.

Terkur koltuk altı terlemesini geçirir mi

Koltuk altı terlemesi en çok rahatsızlık veren terlemelerden biridir. Hem kötü kokması hemde mantar oluşmasına sebep olacağından terkur krem koltuk altı terlemesini önlemek için kullanılabilir.

Terkur cildimi kuruttu sorunu

Terkur krem yan etkilerden biride cildi aşırı derece kurutmasıdır. Genelde bu şekilde bir sorun yaşarsanız nemlendirici krem kullanabilirsiniz.

Terkur zararları

Terkur krem cilde zararı olan bir krem değildir. Kremi doktor tavsiyesi ile kullanırsanız asla zarar ve yan etkilerini görmezsiniz.

Terkur el terlemesi

El terlemesi ciddi sorunlardan biridir. Rahatsızlık veren el terlemesi için doktorunuz size terkür kremi önerecektir.

Terkur mantar için kullanılır mı

Terlemenin neden olduğu en ciddi sorunlardan biride mantar’dır. Terkur krem mantar oluşumunu önleyen etkiye sahiptir.

Terkur vajinaya sürülür mü

Genital bölge kaşıntı ve terlemesini geçirmek için bu vajina bölgesine sürebilirsiniz.

Terkur krem muadili

Terkur krem muadili bulunmayan bir kremdir.

Terkur Krem Fiyatı

TERKUR 30 gr krem Fiyatı
Etken Madde Aluminyum Hidrosiklorit 7.07 TL
Geri Ödeme Kodu A07819 7.07 TL

Terkur Krem Prospektüs

Terkur krem prospektüs bilgilerini krem size reçete edildiğinde kesinlikle okumayı alışkanlık haline getirmelisiniz. Terkur krem reçete bilgilerini reçete kağıdından okuyabilirsiniz. Terkur reçete kağıdından terkur ne işe yarar, ne için kullanılır, etkileri ve yan etkilerini en doğru ve güncel şekilde bulabilirsiniz.

Sizlere bu yazımızda terkur krem hakkında bilgiler vermeye çalıştım. Sizlerde aklınıza takılan soruları yorum kısmına yazarak bizlere sorabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın:
Sonraki Yazı

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?