Tranko Buskas Draje Nedir, Ne İşe Yarar, Yan Etkileri, Nasıl Kullanılır?

Tranko Buskas Draje Nedir, Ne İşe Yarar, Yan Etkileri, Nasıl Kullanılır?

Tranko Buskas draje nedir, ilaç piyasasında endişe ve kaygı durumları için kullanılan, gerginlik ve stresi ortadan kaldıran, sakinlik veren ilaçlar hayli fazla. Ama mühim olan bu ilaçların hekim kontrolünde ve belirlenen dozda kullanılması. Aksi takdirde bu haplar da tıpkı diğerleri gibi, şifa vereceği yerde zehire dönüşebiliyor. İşte bu rahatlatıp, gevşeyen haplarsan birisi de Tranko Buskas drajedir. […]

Tranko Buskas draje nedir, ilaç piyasasında endişe ve kaygı durumları için kullanılan, gerginlik ve stresi ortadan kaldıran, sakinlik veren ilaçlar hayli fazla. Ama mühim olan bu ilaçların hekim kontrolünde ve belirlenen dozda kullanılması. Aksi takdirde bu haplar da tıpkı diğerleri gibi, şifa vereceği yerde zehire dönüşebiliyor.

İşte bu rahatlatıp, gevşeyen haplarsan birisi de Tranko Buskas drajedir. Bu yazıda Tranko Buskas nedir, ne işe yarar, nasıl kullanılır, Tranko Buskas draje yan etkileri nelerdir sorularının yanıtlarını bulabilirsiniz.

Tranko Buskas Nedir?

Tranko Buskas draje, hiyosin-N-butilbromid ve medazepam içeren bir haptır ve turuncu renkte, kokusuz, temiz, düzgün, yuvarlak ve bikonveks formda 20 yahut 40’lık drajeler halinde satılmaktadır.

Tranko Buskas Ne İşe Yarar?

Tranko Buskas draje içindeki etken madde medazepam, kas gevşeten ve endişe gideren bir etkiye sahiptir. Hiyosin-N-butilbromür ise sindirim, üreme ve idrar yolları ve sistemlerini oluşturan organlardaki düz kasları gevşeterek spazm çözücü bir etki gösterir.

Tranko Buskas draje ruhsal gerilimlere bağlı olarak vücutta meydana gelen spazmlarda kullanılır. Bunun dışında sinirsel kökenli mide yanmaları ve krampları; safra yollarındaki şişkinlik ve kramp ağrıları, yine asabi faktörlere bağlı olarak gelişen spazm, hıçkırık, ağrılı adet görme ve rahimde spazm; kadınlarda adet dönemi öncesi yaşanan gerginlik, hırçınlık ve menopoz dönemi şikayetlerinde de etkili bir ilaçtır.

Tranko Buskas Yan Etkileri

Tranko Buskas draje, ilacın etken maddesine karşı alerjisi olan kişilere önerilmez. Tranko Buskas draje terlemeyi azaltan bir etkiye de sahip olduğundan ateşli hastalarda daha dikkatli kullanılmalıdır.

Tranko Buskas Yan Etkileri Nelerdir?

  • Tranko Buskas draje, tedavi edilmemiş göz tansiyonu olan hastalarda, göz içi basıncının artmasına sebep olabilir. İlaç kullanımından sonra gözlerde ağrı, kızarıklık ve görme kaybı yaşanırsa hiç vakit kaybetmeksizin bir göz doktoruna başvurmak gerekir.
  • Tranko Buskas drajenin kullanımı sindirim ve boşaltım sisteminde yavaşlamaya sebep olabileceği için bağırsak enfeksiyonu olan kişilerin, ilaç kullanımında dikkatli olmaları gerekir.
  • Böbrek ve karaciğer yetmezliği, hepatit ve alkole bağlı karaciğer fonksiyon bozukluğu, koroner yetmezlik, tedavisi yapılmamış dar açılı göz tansiyonu, hipertiroidizm, alkol bağımlılığı, idrar yapma sıkıntısına da yol açan prostat büyümesi, idrar kesesinde boşaltım zorlukları, mide çıkışında ve sindirim sisteminde mekanik darlık gibi rahatsızlıkları olan kişiler, bu durumlardan hekimlerini haberdar etmelidirler. Hekiminiz Tranko Buskas kullanımının sizin için uygun olup olmadığını söyleyecektir.

Tranko Buskas Alkol

Tranko Buskas kullanırken alkol almaktan kaçınmalısınız; zira alkol kullanımı ilacın yan etkilerini daha da belirgin hale getirecektir.

Tranko Buskas Bağımlılık Yapar Mı?

Tranko Buskas bağımlılık yapıcı bir etkiye sahiptir. Uzun vadeli kullanılması sakıncalıdır.

Tranko Buskas, düşünce ve tepkileri bozacak yan etkilere de sahip olduğundan, araç yahut makine kullanırken son derece dikkatli olunması gerekmektedir.

Tranko Buskas Gebelik ve Emzirme Döneminde Kullanımı

Tranko Buskas draje, gebelik ve emzirme dönemlerinde hekime danışmadan asla kullanılmamalıdır. Hekiminiz ilacı nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. İlacın her dozu 1 bardak dolusu su ile ve yemekten önce alınmalıdır.

Tranko Buskas, nefes almada güçlük, karın ağrısı, kurdeşen; yüz, dudaklar, dil ve boğazda şişlik, ağız kuruluğu, mide bulantısı, baş dönmesi, baş ağrısı, idrar yapmada güçlük, ciltte döküntü gibi nadir de olsa karşılaşılan yan etkiler oluşturbilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?