Home

Üstüne Görme Ne Anlama Gelir?

Üstüne görme nedir, üstüne görme zararlı mıdır bu soruların yanıtlarını yazımızda ele alacağız. Kadınlar için önemli olan bu durumu sade bir dille açıklamakta fayda olacaktır. Üstüne Görme ne anlama gelir başlayalım.

Üstüne Görme Nedir?

Öncelikle bunu sizlere açıklayalım: Üstüne görmek, kadınlarda görülen adet (regl, mens) kanaması, regl durumu ya da mensturasyon olmamaktadır. Üstüne görme hamileliğin başlangıç durumunda gebeliğin rahim iç tabakası içerisinde yerleşmesinden kaynaklanan bir kanama problemidir.

Bu kanamaya implantasyon kanaması adı verilmektedir. Ancak üstüne görme, her gebelikte görülmemektedir.  Üstüne gören hastalar, gebeliğin başlangıç durumunda hemen hemen adet dönemine denk oluşan günlerde, gebeliğin durumuna bağlı kanamayı fark edebilmektedir.

Fakat hamile olduğunun farkında olmadığı zamanlarda bunu adet kanaması sanabilmektedir. Üstüne görme nedir? Bir sonraki adet zamanında, yaklaşık gebelik iki aylık duruma geldiğinde, bu sefer adet görmeyince fark edebilmektedir. hamile olduğunu. Geçen ay gördüğü kanamayı ise, üstüne görme olarak yorumlamaktadır.

Üstüne durumu asla,  adet kanaması değildir. Çoğu zaman, kanamanın miktarı ve rengi de normal adetten farklı olarak bulunmaktadır. Üstüne görme kanaması normal şekilde oluşan adet kanamasından çok daha hafif ve daha düzensiz olmaktadır. Bu kanama durumu genellikle döllenmeden yaklaşık 10 gün sonra gerçekleşmektedir. Bu her zaman fark edilmemektedir.

Sizlere önerimiz, hamilelik şüpheniz bulunuyorsa, korunmasız ilişki sonrası, normal adet durumundan farklı kanamalarda bir kadın doğum uzmanına başvurmanızdır. Anne adaylarının üstüne görme diye bir şüphesi bulunuyorsa ve doktora gitme imkânı da yer almıyorsa, en azından idrar veya kanda gebelik testi yaptırması tavsiye edilmektedir.

Üstüne Görme Zararlı Mıdır?

Üstüne görme nedir? Zararlı mıdır? Gebelik durumunun rahim duvarına gömülürken yani implante duruma geldiğinde, üstüne görme kanaması gebeliğe zararlı olmamaktadır. Bebeğe de zarar verecek bir durum teşkil etmemektedir. Üstüne görmenin yaratmış olduğu problem ise,  gebeliğin anne tarafından çok daha geç fark edilmesidir.

üstüne görme yaşayanlar
üstüne görme kadınlar kulübü
üstüne görme adet gününde mi olur
üstüne görme adet kanaması gibi olur mu
üstüne görme belirtileri kadınlar kulübü
üstüne görmede gebelik testi ne zaman yapılmalı
üstüne görme kaç gün sürer
üstüne görmede kaç ped kullanımı
üstüne görme yaşayanlar
yerleşme kanaması
üstüne görme adet gününde mi olur
üstüne görme adet kanaması gibi olur mu
üstüne görme belirtileri kadınlar kulübü
üstüne görmede gebelik testi ne zaman yapılmalı
üstüne görme kaç gün sürer
üstüne görmede kaç ped kullanımı

Gebelik durumları geç fark ettiği için de, radyasyon ya da bazı ilaçlar alabilme olasılığı olmaktadır. İstenmeyen gebelikler durumları için de bu durum sorun yaratabilmektedir. Gebeliğin sonlandırılması istenmesi durumunda, bunun için geç kalınmaktadır.

Sonuç olarak, hamile olduğunuzu tahmin ediyorsanız, her türlü kanama durumunu mutlaka doktorunuza danışmanız gerekmektedir. Doktorunuz kanama durumunun herhangi bir ciddi sorundan kaynaklanıp kaynaklanmadığını araştırarak çeşitli tahliller istemektedir.

Üstüne Görme

  • üstüne görme yaşayanlar
  • üstüne görme kadınlar kulübü
  • üstüne görme adet gününde mi olur
  • üstüne görme adet kanaması gibi olur mu
  • üstüne görme belirtileri kadınlar kulübü
  • üstüne görmede gebelik testi ne zaman yapılmalı
  • üstüne görme kaç gün sürer
  • üstüne görmede kaç ped kullanımı

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
Close