• TARİH: 19.07.2019
Yağlı Saçlı Kadınlar için Saç Modelleri

Yağlı Saçlı Kadınlar için Saç Modelleri

Yağlı saçlar için yapılabilecek saç bakımı ipuçlarının yanında bu tarz saç tipleri için şekil vermek ve özel saç modelleri için bilgilere ulaşabilirsiniz….

Saçların her gün yıkanması tavsiye edilmez. Ancak saç dipleri yağlı olan kadınlar bu konuda zor durumlar yaşayabiliyorlar. işte haberimizde saçları yağlı kadınlar için alternatif saç ve makyaj örneklerini görebilirsiniz.

Klasik At Kuyruğu Stilleri

Bu tarz saçlar yağlı saçlar için ideal bir seçenektir. Eksantrik ve zarif bir görünüm sağlayabilirsiniz. Bu klasik at kuyruğu modellerine ayrıca dolgu vererek yağlı saçların en kötü tarafı olan basık ve ince görünüm yerine kabarık ve dolgun görünüm sağlayabilirsiniz. Ayrıca at kuyruğu bağlarken eşarp kullanırsanız son görünümü tamamlamış olursunuz. 

Klasik At Kuyruğu Stilleri

Yağlı Saçlar için Balerin Topuz Modeli

Yağlı saçlarınızda kullanacağınız balerin topuzu çok şık ve etkileyici durabilir. Topuzu bağlama noktalarında kullanacağınız ufak örgüler ile topuz modelinizi daha etkileyici hale getirebilirsiniz.

Yağlı Saçlar için Balerin Topuz Modeli

Yağlar Saçlar için Kabarık Saç Modeli Seçenekleri

Saçları yağlı kadınların uygulayabileceği en mükemmel model kabarık saç modelleridir. Hayal gücünüzü kullanarak yapacağınız modelde saç bantı ve tokalar ile zahmetsiz ve kolay bir model oluşturabilirsiniz.

Yağlar Saçlar için Kabarık Saç Modeli Seçenekleri

Yağlı Saçlar için Şelale Örgü Saç Modelleri

Yağlı saçlar için gfantastik bir model düşünüyorsanız şelale örgü modeli tam size göre. Oluşturacağınız bu mükemmel örgüleri sabitleştirmek için saç spreylerini kullanmayı ihmal etmeyin yoksa yağlı saçlarda örgü modeli çok kalıcı olmayabilir.

Yağlı Saçlar için Şelale Örgü Saç Modelleri

Yağlı Saçlar için Düğüm Saç Bağlama Seçenekleri

Şık modellerden biride düğüm saç stilleridir. Daha çok uzun saçlı kadınların kullandığı bir seçenektir. Düz ve asimetrik düğümler kullanabileceğiniz gibi saç fırçası ile kısa sürede pratik şekilde saçlarınızı kabartarak dağınık bir düğümde deneyebilirsiniz.

Yağlı Saçlar için Düğüm Saç Bağlama Seçenekleri

Yağlı Saçlar için Yalancı Topuz Modelleri 

Yağlı saçlar için tepeden oluşturacağınız bir düğümün ardından geri kalan kısmı bükerek daha kabarık ve yağlı saçları gizleyen bir görünüm sağlayabilirsiniz. Hem salaş bir tarz hemde şık bir stil oluşturabilirsiniz.

Yağlı Saçlar için Yalancı Topuz Modelleri 

Yağlı Saçlar için Özel Öneriler

Yağlı saçlar için etkili ve bitkisel formüller ile en iyi şampuan kullanım seçenekleri ile saçlar neden yağlanır dair genel bilgiler….

Yağlı Saçlar için Yanlış Yorum

Yağlı saçlar ile ilgili yapılan en yanlış yorum daha parlak göründüğü için daha sağlıklı ve güçlü olduğu yorumudur. Güya saçtaki yağ oranı onun dış görünüşüne parlaklık katıyor. Parlak saçlar ile yağlı saçlar arasında çok ince ama çok değerli bir çizgi vardır. O zaman yağlı saç nasıl oluşur ? Aslında yağlı saç diye bir kavram yoktur. Yağlı olan cildin ta kendisidir. Öyle ki, saçları düz kişilerde deriden salgılanan yağ gün içinde hızla yayıldığı halde kıvırcık saçlılarda bu süre daha yavaş ilerliyor.

Yağlı Saçlar için Şampuan Seçimi

Bu nedenle kullanılacak şampuan çok dikkatli seçilmelidir. Aşırı yağlı saçları yıkarken şampuanı iki kez uygulamak gerekebilir.

Yağlı Saçlar için Saç Şekli Seçimi

Ayrıca, yağlı saçlara sahip olan kadınların saçlarını nasıl yaptıkları da çok önemlidir.Çünkü saçı sık sık fırçalamak ve taramak yağlanmayı hızlandırıyor. Aynı zamanda saçların mümkün olduğunca az toplanmasında da fayda var. Saç uzmanlarının görüşüne göre, yağlı saçlara sahip olan kadınlar kısa saç kesimine önem vermelidirler.

Yağlanma dış görünüşü etkileyen bir sorun gibi görünse de, aslında başka sorunların da başlangıcı sayılır. Saçın aşırı yağlanmasının önüne geçilmediği takdirde, bu, tüylerin dökülmesine, hatta kepek ve seboreik egzamanın oluşmasına neden olabilir

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?