• TARİH: 19.07.2019
Yüzdeki Benler Nasıl Geçer?

Yüzdeki Benler Nasıl Geçer?

Yüzdeki benler nasıl geçer? Yüz bölgesinde yer alan benler kişiden kişiye değişiklik gösterir. Boyutu, yapısı, rengi ve yüzde bulunduğu yere göre değişiklik gösteren bu benler, genelde zararsızdır. Ancak bazen, benlerin renk değiştirmesi ya da kişinin sürekli bu benler ile oynayıp kanatması, bölgede cilt kanseri riskine neden olabilir. Bu durumlarda ya da kişinin görüntü olarak kendisini kötü hissetmesi durumunda yüzdeki benlerin yok edilmesi gerekir. Yüzdeki benler nasıl yok edilir konusunu sizler için araştırdık.

Ben Tedavi Yöntemleri

Yüz bölgesinde yer alan benler genelde siyah ya da kahverengidir. Kişinin kimi zaman yüz güzelliğine güzellik katan bu benler, bazense rahatsızlık verir. Büyük boyutlu ve çok sayıdaki kahverengi benlerin mutlaka tedavi edilmesi gerekir. Yüz bölgesinde yer alan benlerin tedavisi sırasında cerrahi müdahale yapılabilir. Bu cerrahi müdahalede yakma, kesme ya da kurutma yöntemleri uygulanabilir.

Cerrahi müdahale genelde tehlikeli ve büyük benlerde tercih edilir. Daha küçük boyutlu ama alınması gereken yüz benleri için lazer uygulamaları yapılabilir. Bu uygulamaların mutlaka uzman kontrolünde ve hijyenik merkezlerde uygulanmasına dikkat etmek gerekir. Cerrahi ve lazer uygulamalarının dışında evde bazı bitkisel yöntemler ile de yüzdeki benlerden kurtulmak mümkün. Şimdi de bitkisel yöntemler yüzdeki benler nasıl geçer sorusunun cevabını ayrı başlık altında inceleyelim.

Yüzdeki Benler için Maske Tarifleri

Yüzdeki benler nasıl geçer Ahmet Maranki tarafından araştırılıp doğal çözümler üretilen bir konudur. Bu konu için uygulanabilecek çok sayıda doğal ve bitkisel yöntem mevcuttur. Bu doğal ve bitkisel yöntemlerin uygulanması sırasında ilk olarak cildin tamamen temizlenmesi gerekir. Bu temizlik için doğal sabun ve sade çeşme suyu kullanabilirsiniz. Cildinizi sabun ile güzelce yıkayın, durulayın. İyice kuruladıktan sonra aşağıda verdiğimiz doğal malzemeler ile uygulanan yöntemleri uygulayabilirsiniz.

Yüzdeki Benler Nasıl Geçer Ahmet Maranki

Prof. Dr. Ahmet Maranki tarafından yüzdeki benlere çözüm olarak şu yöntemler ve malzemeler verilmiştir.

Kişniş
Bir tutam kişniş ile benlerden kurtulmak mümkün. Bunun için kişnişi iyice öğüterek benlerin üzerine uygulayın . Özellik aniden çıkan benlere bitkisel çözüm kişniş masajı ile birkaç günde benlerden kurtulmak mümkün .

Yüzdeki Benler Nasıl Geçer İbrahim Saraçoğlu

Yüzdeki benler nasıl geçer İbrahm saraçoğlu keten tohumu kullanımını aşağıda paylaştık.

Keten Tohumu

Bir avuç keten tohumu ve keten tohumu yağını karıştırarak benleri yok edebilirsiniz. bunu için keten tohumu ve yağını birlikte ezin, karıştırın . İçerisine de bir tatlı kaşığı bal ekleyin . Benler üzerine bu karışımı sürün ve her gün tekrarlayın. İnatçı kahverengi benler için bile etkili olacaktır.

Yüzdeki Benler Nasıl Geçer Suna Dumankaya

Yüzdeki benlere ne iyi gelir diyenlere Suna Dumankaya tarifimiz.

Sarımsak

Sarımsak benleri yok eder mi? Bir baş sarımsak ezerek ben bölgesine sürün. Üzerini bir bandaj ile kapatın . Bu yöntem ben lekesi rehabilitasyonu olarak en basit bitkisel tedavi yollarından birisidir. Zaman zaman cildi tahriş eden bu yöntemi uygularken hassas cildi olanların mutlaka doktora danışması gerekir.( Sarımsağın faydaları için linki tıklayın.)

Yukarıda verdiğimiz benler için benler için doğal çözümlerin yanı sıra, ben tedavisinde bitkisel yağların da etkisi büyüktür. Bu konuda da en etkili bir kaç yağ ve benler için bitkisel yağlar hangileri sizlerle paylaşmak istiyoruz.

Yüzdeki Benler Nasıl Geçer Doğal

Yüzdeki Benler İçin Çay Ağacı Yağı

Çay ağacı yağı ben lekeleri tedavisinde etkili bir doğal çözümdür. Yaklaşık bir hafta 10 gün uygulanacak olan çay ağacı yağı kürü ile benler düşmez. Ancak renkleri açılarak dikkat çekmez bir hal alması sağlanır. (Ayrıca çay ağacı kremi hakkında detaylı bilgi için linki tıklayınız.)

Yüzdeki Benler İçin Elma Sirkesi

Elma sirkesi benleri yok eder mi? Bitkisel yollarla ben rehabilitasyonu için doğal maddelerden biri de elma sirkesi. Bu yöntem için bir parça pamuğa emdirilmiş elma sirkesi ben meydana gelen bölgeye uygulayın ve yüzünüzü kurumaya bırakın. 20 – 30 dakika sonra yüzünüzü sabunsuz ılık su ile durulayın.

( Evde elma sirkesi nasıl yapılır merak edenler ilgili başlıklı yazımızı okuyabilir.)

( Elma sirkesi sivilceye iyi gelir mi yazımız da bulunmaktadır.)

Yüzdeki Benler İçin Greyfurt

Greyfurt da ciltteki benlerin yok edilmesi için etkili doğal bir meyvedir. Bu yöntem için bir dilim greyfurtu 3 – 4 hafta boyunca ben lekesi meydana gelen bölgeye koyun ve greyfurtun üstünü bir yara bandı ile kapatın. Ben ve cilt lekeleri için etkili bir bitkisel çözümdür.

Bu yazımızda yüzdeki benler nasıl geçer, yüzdeki benlere ne iyi gelir, yüzdeki benlere kesin çözüm arayanlar için İbrahim Saraçoğlu, Suna Dumankaya ve Ahmet Maranki doğal ben tedavi yöntemlerini paylaştık.

Benleri Yok Eden Krem

Piyasada benleri düşüren ya da benleri yok eden krem adı altında bir çok krem satılmaktadır. Bunlardan en fazla öne çıkanı Benisilin ben kremidir. Benisilin İbrahim Saraçoğlu tarafından da incelemeye alınmıştır. Benisilin kullananlar ve benisilin işe yarıyor mu soruları sıklıkla dile getiriliyor.

Benisilin nedir diye küçük bir araştırma yaptık; Benisilin ciltte oluşan benlerin yok dilmesi ya da etkileriniz azaltılması için üretilmiş bir krem.

Benisilin kullanımı; Günde 1 defa benlerin üzerine kulak çöpü yardımı ile az miktarda sürünüz. 1 adet sadece 1-5 ml’dir.

Benisilin nasıl kullanılır; Gün içinde 1 kere ben üzerine kulak çöpü ile çok az miktarda sürün. 1 Defa 1,5 ml olacak şekilde.

Ben için Benisilin kullanımı hakkında herhangi bir önerimiz yoktur.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?