Yüzdeki Kırmızı Lekeler Nasıl Geçer?

Yüzdeki Kırmızı Lekeler Nasıl Geçer?

Yüzdeki Kırmızı Lekeler Nasıl Geçer? Yüz bölgesinde ortaya çıkan kırmızı lekeler hem kadınların, hem erkeklerin ortak sorunudur. Bayanların makyaj ile geçici olarak kapatabildiği kırmızı yüz lekelerinin kesin olarak çözümü de mevcuttur. Özel güzellik merkezleri ya da cilt bakımı merkezlerinde farklı uygulamalar ile tedavi edilebilen bu lekeler, evde de cilt lekesi kremleri ile tedavi edilebilir. Makalede […]

Yüzdeki Kırmızı Lekeler Nasıl Geçer? Yüz bölgesinde ortaya çıkan kırmızı lekeler hem kadınların, hem erkeklerin ortak sorunudur. Bayanların makyaj ile geçici olarak kapatabildiği kırmızı yüz lekelerinin kesin olarak çözümü de mevcuttur. Özel güzellik merkezleri ya da cilt bakımı merkezlerinde farklı uygulamalar ile tedavi edilebilen bu lekeler, evde de cilt lekesi kremleri ile tedavi edilebilir.

Yüzdeki Kırmızı Lekelerin Nedenleri

Yüz bölgesinde sıklıkla görülen lekelerden olan kırmızı lekeler, zaman zaman ciltteki başka problemlerden de kaynaklanabilir. Örneğin, ergenlik döneminde oluşan yoğun sivilce sorunu sivilcelerin geçmesinden sonra kalıcı olarak kırmızı lekelere neden olabilir. Buna benzer şekilde döküntülü deri hastalıkları da kırmızı lekelerin nedenlerindendir. Bu tür lekelerin tedavisinde ilk olarak neden olan sorunların çözülmesi gerekir. Ardından lekelere uygun leke geçirici yöntemleri deneyebilirsiniz.

Yüzdeki Kırmızı Lekelere Kesin Çözüm

Yüzde kırmızı lekeler çıktığında nedenlerinin iyi araştırılması gerekir. Sonrasında tedavi için lazer uygulamaları ya da krem uygulamaları yapılabilir. Bu krem uygulamaları sırasında isterseniz hazır kozmetik ürünlerden kullanabilir, isterseniz de evde kendi kreminizi kendiniz hazırlayabilirsiniz. Her iki krem seçiminde de mutlaka cilt tipinize ve cilt hassasiyetinize uygun ürünler tercih etmenizi öneririz.

Yüzdeki Kırmızı Lekeler için Maske Tarifleri

Yüzdeki kırmızı sivilce lekeleri ve başka nedenler ile oluşan kırmızı cilt lekeleri için hazır krem, losyon ve maskeler uygulanabilir. Ancak cildine kimyasal içerikli ürünler kullanmak istemeyenler, evde doğal malzemeler ile kendi krem ve maskelerini kendileri hazırlayabilir. Sizler için kırmızı cilt lekelerinde kullanılabilecek en etkili doğal cilt maskelerini araştırdık.

Limon Suyu ve Elma Maskesi

Kırmızı cilt lekelerinin tedavisinde etkili bir karışımdır. Düzenli olarak her gün günde 1 kere bu maskeyi uygulayıp kısa sürede lekelerden kurtulabilirsiniz.

Maske için gerekli malzemeler:

Gerekli malzemeleri hazırladıktan sonra ilk olarak limonun suyunu sıkın. Elmayı da rendenin ince kısmı ile rendeleyin ve limon suyu ile karıştırın. Diğer malzemeler ile birlikte küçük bir cezveye alın ve cezvede malzemeleri pişirin. Maske soğuyunca yüzünüze uygulayın. 1 saat kadar bekletin ve sonrasında duş alın.

Elma sirkesi ve sivilceler başlıklı yazımızı okumanızı öneririz.

Mantar ve Salatalık Maskesi

Kırmızı sivilce lekeleri ve diğer cilt lekeleri için her gün bu karışımı uygulayabilirsiniz.

Maske için gereken malzemeler:

  • 1 dal maydanoz
  • 1 adet salatalık
  • 5 adet mantar
  • 1 adet gül yaprağı

Maske için gereken malzemeleri küçük küçük doğrayın. Mantar, salatalık ve maydanozu bir tava içine alın. Pişirdiğiniz bu malzemelerin içine en son gül yaprağını ekleyin ve karıştırın. Geceleri yatmadan önce bu karışımı uygulayabilirsiniz.

Havuç Maskesi

Kırmızı cilt lekelerinde etkili şekilde kullanılan havuç maskesini günde 1 kere her gün lekelerin üzerine uygulayın. Sonrasında yıkamayın ya da silmeyin.

Havuç maskesi için gereken malzemeler:

  • 2 adet havuç
  • Biraz zeytinyağı
  • Bir miktar kil

Maske için ilk olarak havuçların suyunu sıkın. Havuç suyunun üzerine bir miktar zeytinyağı ve kıvamı sağlayacak kadar killi toprak ekleyin. Karıştırın. Elde edilen karışımı sadece lekelerin üzerine günde 1 kere uygulayın. Düzenli uygulamada lekelerden kurtulabilirsiniz.

Kırmızı sivilce izleri nasıl geçer ve kırmızı cilt lekeleri nasıl geçer hakkında bilgileri sizlerle paylaştık. Yukarıda verdiğimiz doğal maskelerden cildinize uygun olanlarını uygulayıp kısa sürede pürüzsüz bir cilde kavuşabilirsiniz. Bu maskelerin uygulanmasında süresine ve sonrasında yıkanıp yıkanmamasına dikkat edin.

Bazı maskelerin temizlenmesi gerekirken, bazılarının ciltte kalması daha önemlidir. Bu maskeler ile tedavi uygularken sadece bir maskeyi uygulamaya dikkat edin. Etkisini göremezseniz bir kaç gün bekleyip yeni maske uygulamasına geçmeniz gerekir.

Bu yazımızda yüzdeki kırmızı lekeler nasıl geçer, yüzdeki sivilce lekeleri nasıl geçer yöntemleri ve maske tariflerini paylaştık.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?