Yüzdeki Lekeler Nasıl Geçer?

Yüzdeki Lekeler Nasıl Geçer?

Yüzdeki lekeler nasıl geçer? Vücutta en fazla görülen lekelerdendir. Farklı nedenlere bağlı olarak ortaya çıkan bu lekeler, rengi, büyüklüğü ve çıkma nedenine göre değerlendirilebilir. Türüne göre tedavisi belirlenen cilt lekeleri, özellikle bayanların en rahatsız olduğu konulardan biridir. Farklı makyaj ürünleri ve teknikleri ile kapatılabilen cilt lekelerinin tedavisi de mümkündür. Makalede Neler Var Yüz Lekeleri Neden Olur?Yüzdeki […]

Yüzdeki lekeler nasıl geçer? Vücutta en fazla görülen lekelerdendir. Farklı nedenlere bağlı olarak ortaya çıkan bu lekeler, rengi, büyüklüğü ve çıkma nedenine göre değerlendirilebilir. Türüne göre tedavisi belirlenen cilt lekeleri, özellikle bayanların en rahatsız olduğu konulardan biridir. Farklı makyaj ürünleri ve teknikleri ile kapatılabilen cilt lekelerinin tedavisi de mümkündür.

Yüz Lekeleri Neden Olur?

Ciltteki lekeler genel olarak yaşlanma ya da güneş ışınları nedeni ile ortaya çıkar. Kimi zaman tek ve büyük bir alanı kaplayan bu lekeler, kimi zamansa küçük boyutlu ve birden fazla olabilir. Cilt lekeleri, türleri, renkleri ve büyüklüklerine göre farklı tedavi yöntemleri ile yok edilebilir. Genel olarak lazer ve krem uygulamaları ile bu lekelerin önüne geçilebilir.

Yüz bölgesinde yer alan lekelerin tedavisinde kullanılan kremler, hazır olarak tek ya da setler şeklinde satılabiliyor. Çoğu zaman işe yarayan bu kremlerden kullanmak istemeyenler evde, doğal malzemeler ile kendi kremlerini kendileri hazırlayabilir. Bu kremlerin hazırlanıp kullanılmasında cilt lekesinin türü kadar, cildin genel yapısı ve hassasiyeti mutlaka göz önüne alınmalı.

Yüzdeki kırmızı lekeler bu bölgedeki kan damarlarının genişlemesi ve daha fazla kanın bu alana iletilmesi ile oluşur. Cildin renk dengesinin bozulması sonucu da oluşabilen bu lekelerden kurtulmak için bitkisel kremler kullanabilirsiniz. Kozmetik ürün satışı yapılan yerlerde bu lekeler için özel kremler bulunsa da kimyasal içeriklerinden dolayı çok fazla tercih edilmiyor.

Yüzdeki Lekeler Nasıl Geçer Doğal

Bunun yerine bayanlar, evde kendi cilt kremlerini kendileri hazırlamayı tercih ediyor.

Bu kırmızı lekeler için;

  • havuç
  • salatalık
  • maydanoz
  • limon, mantar
  • yumurta

gibi doğal ürünler ile elde edilen maskeler kullanılabilir.

Yüzdeki kahverengi lekeler daha çok yaşlanma ya da hamilelik döneminde hormonal bozukluklar nedeni ile ortaya çıkar. Farklı büyüklüklerde oluşabilen bu lekeler için hazır kremler kullanılabilir. Ancak kozmetik ürün kullanmayı sevmiyorsanız, yine doğal malzemeler ile kendi kreminizi kendiniz hazırlayabilirsiniz. Bunun yanında kozmetik ürün satışı yapan yerlerdeki hazır kremlerin üzerini okuyup bitkisel içerikli olanları da tercih edebilirsiniz.

Yüzde yer alan bir diğer leke türü ise yara lekeleridir. Bu lekelerin bazıları çok küçük olup kremler ile tedavi edilebilir. Bazı yara lekeleri ise daha büyük boyutludur ve mutlaka cerrahi müdahale ya da lazer uygulaması ile tedavi edilmesi gerekir.

Yara lekelerinin lazer ya da cerrahi müdahale ile tedavisi için uygun merkez ve uygulama için mutlaka uzman birinden yardım alınması gerekir. Kısaca yüzdeki yara lekeleri nasıl geçer sorusuna da değindikten sonra kısaca leke kremleri konusuna da değinmek istiyoruz.

Yüzdeki Lekeler için Krem

Leke tedavisi için farklı içeriklere sahip çok sayıda krem türü bulunuyor. Bu kremler genel olarak eczane ya da kozmetik ürün satışı yapılan yerlerde satılıyor. Aşağıda yüz lekeleri için en iyi leke kremi çeşitlerinden 4 tanesini sizlerle paylaşıyoruz.

Isis Pharma Unitone 4 Krem

Kahverengi lekeler için etkili bir kremdir. Yaşlanmaya bağlı lekelerin önlenmesi ve tedavisinde kullanabilirsiniz. Cilt rengini dengeleme özelliği bulunur.

Sinoz Leke Kremi

Sivilce lekeleri ve çiller için de kullanılan bir cilt kremidir. Cilt lekelerinin hemen hemen tümünde etkili olan yüz lekeleri için krem ürününü bu tür ürün satışı yapan her yerde bulabilirsiniz. Sinoz leke kremi.

Erica Leke Kremi

Cilt lekelerinin yok edilmesinde etkili kremlerden birisi olan bu kremi günde sadece 1 kere kullanmak yeterlidir. Uygun fiyatı ile dikkat çeken bu cilt kremini kullanırken mutlaka talimatlarını okumayı unumayın.

Natura House White Perfection Krem

Doğal malzemeler ile elde edilen bu cilt maskesi, lekeler için etkili çözümlerden biridir. Kullanma talimatlarına göre kullanıldığında kısa sürede yüzdeki lekelerden kurtulmanız mümkün.

Yüzdeki Lekelere Ne İyi Gelir?

Yüzdeki lekeler günümüzde hem kadınların, hem erkekleri şikayetçi oldukları ortak cilt sorunlarındandır. Bu sorunun çözümü için farklı yöntemler uygulanabilir. Uzman destek almak isteyenler için güzellik merkezlerinde farklı uygulamalar yapılabiliyorken evde kendi imkanları ile bu lekelerden kurtulmak isteyenler için de doğal çözüm yolları mevcuttur. Bu doğal çözüm yollarında en fazla maske ve krem uygulamalarına yer verilir.

Yüzdeki Lekelere Ne İyi Gelir Bitkisel?

Yüzdeki lekeler hangi renkte olursa olsun rahatsız edici bir görüntüye neden olur. Evde uygulanabilecek doğal yöntemlerde en fazla kullanılan malzemeleri araştırdık. Yüz lekelerine ne iyi gelir sorusuna cevap olarak verebileceğimiz bu maddeleri aşağıda sizler için kısaca açıkladık.

Yüzdeki Lekeler Nasıl Geçer Limon Suyu

Ciltte oluşan her tür leke için limon suyu etkili bir maddedir. Doğal olması ve her zaman bulunması yönü ile de pek çok leke karışımında yer alan limon suyu cildi temizleme ve yumuşatma özelliğine de sahiptir. Lekelerin renklerini yavaş yavaş açan limon suyunu hassas bir cildiniz varsa bal, gül suyu ya da sade su ile inceltip o şekilde yüzünüze uygulayabilirsiniz. Cildinizi düzenli olarak günde 2 defa bu karışım ya da sadece limon suyu ile temizleyerek 2 ayda lekelerde gözle görülür bir açılma elde edebilirsiniz.

Yüzdeki Lekeler Nasıl Geçer Aloe Vera

Yapraklarından elde edilen doğal suyu kullanılan aloe vera, fazla güneşte kalmaktan meydana gelen güneş yanığı ve lekeleri için etkilidir. Yanmanın neticesinde ortaya çıkan güneş lekelerinin üzerine düzenli olarak aloe vera özü sürün. Yarım saat beklettikten sonra soğuk su ile durulayın. Bu uygulamayı günde 2 kere uygulayarak 1 ayda lekelerden kurtulabilirsiniz.

Yüzdeki Lekeler Nasıl Geçer Elma Sirkesi

Elma sirkesi çok sayıda cilt sorunu için etkili doğal bir maddedir. Bu doğal malzemenin kullanımı sırasında isterseniz içine bir kaç damla portakal suyu da ekleyebilirsiniz. Elma sirkesi ile temizlenen cilt, portakal suyu ile beslenerek daha sağlıklı ve pürüzsüz olacaktır.

Elma sirkeli karışımı yüzünüze sürdükten sonra iyice kurumasını bekleyin ve sonrasında soğuk su ile durulayın. Elma sirkesini gündebir ya da iki kere yapabilirsiniz. Bu şekilde 4-5 haftada cilt lekelerinden kurtulabilirsiniz. Elma sirkesinin doğal olmasına özen gösterin.

Yüzdeki Lekeler Nasıl Geçer Kırmızı Soğan

Kırmızı soğanın suyu cilt lekelerinin giderilmesinde etkilidir. Bu uygulama için yeterli miktarda kırmızı soğanı rendeleyin. Rendelenen karışımın suyunu sıkın. Bu karışımı makyaj pamuğu yardımı ile lekelerin üzerine sürün. Yüzünüzün iyice kurumasını bekleyin ve sonrasında durulama yapın. Bu uygulamayı her gün 1 kere yapabilirsiniz. Soğan kokusundan rahatsız olmamak için yatmadan önce uygulayabilirsiniz.

Cilt lekelerini açmak ve zamanla yok olmasını sağlamak için yukarıda verdiğimiz doğal yöntemleri deneyebilirsiniz. Eğer bu karışımları uyguladıktan sonra cildinizde her hangi bir kızarıklık ya da kaşıntı oluşuyorsa uygulamayı bırakıp mutlaka bir kaç gün ara verdikten sonra yeniden başka bir malzeme ile uygulamaya başlamalısınız.

Yüz Lekeleri için Kesin Çözüm

Yüzdeki lekeler için kesin çözüm olarak lazer uygulamalarını verebiliriz. Bu uygulamalar lekenin büyüklüğü, rengi ve türüne göre farklı seans sayısı ve süresine sahiptir. Bu süre ve seans sayısına cilt lekeleri üzerinde yeterli bilgisi olan cilt uzmanlarının karar vermesi gerekir.

Yüzdeki lekeler nasıl geçer için eğer profesyonel bir destek almak isterseniz, mutlaka alanında uzman merkezlerden yardım almanızı öneririz. Bu merkezlerdeki özel uygulamalar ile lekelerden kesin olarak kurtulabilirsiniz.

Yüzdeki lekeler nasıl gider konusu hakkındaki detayları sizlerle paylaştık. Bu yazımızda verdiğimiz bilgilerden yararlanarak siz de evde doğal malzemeler ile yüz lekelerini gidermek için uygulamalar yapabilirsiniz.

Yüz lekeleri nasıl geçer konusu hakkında bilgileri sizlerle paylaştık. Bu lekelerden kurtulmak için yukarıda paylaştığımız ürünleri araştırıp deneyebilir ya da diğer konularımızda bahsettiğimiz bitkisel maskelerden yararlanabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?