Yüzdeki Sivilce Lekeleri Nasıl Geçer?

Yüzdeki Sivilce Lekeleri Nasıl Geçer?

Yüzdeki sivilce lekeleri nasıl geçer? Yüzdeki oluşan sivilceler zaman içinde kendi kendine ya da kişinin uyguladığı yöntemler ile iyileşir. Sivilcelerin yapısına göre bazı sivilceler kendileri tedavi edilse bile iyileşme sırasında ciltte lekelere neden olabilir. Sivilce lekesi ya da sivilce izi denilen bu lekeler, tedavi ile yok edilebilir. Bu yazımızda rahatsızlık veren yüzdeki sivilce lekeleri için […]

Yüzdeki sivilce lekeleri nasıl geçer? Yüzdeki oluşan sivilceler zaman içinde kendi kendine ya da kişinin uyguladığı yöntemler ile iyileşir. Sivilcelerin yapısına göre bazı sivilceler kendileri tedavi edilse bile iyileşme sırasında ciltte lekelere neden olabilir. Sivilce lekesi ya da sivilce izi denilen bu lekeler, tedavi ile yok edilebilir. Bu yazımızda rahatsızlık veren yüzdeki sivilce lekeleri için ilaç ve doğal maskeleri sizlerle paylaşacağız.

Sivilce Lekeleri Nasıl Geçer?

Yüzdeki sivilce lekeleri için cilt bakım uzmanları ya da doktorlar tarafından uygulanan yöntemler mevcuttur. Bu yöntem ya da maskeler ile sivilce lekelerinin büyük kısmından kurtulmak mümkündür. Profesyonel desteğin yanı sıra evde uygulana doğal yöntemler ile de bu lekelerde kurtulmak mümkün. Yüzdeki sivilce lekeleri nasıl geçer yok etmek için uygulanabilecek doğal karışımları aşağıda küçük başlıklar ile sizlerle paylaşıyoruz. Eğer sizin de bu tür bir sorununuz varsa lekeler için uygulama yapabilirsiniz.

Öncelikle yüzdeki sivilce lekeleri nasıl geçer sorusundan önce sivilce neden olur başlıklı yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

Sivilce Lekeleri Nasıl Geçer Doğal Yolla

Sivilce lekeleri için doğal yöntem tercih edenler için etkili olduğunu düşündüğümüz yöntemleri aşağıda paylaştık. Sizin için en uygun olanı deneyerek sivilce lekelerinden kurtulabilir siniz.

Sivilce Lekeleri İçin Salatalık

Sivilcelerden dolayı kızaran ve leke oluşan bölgelere salatalık maskesi uyguayabilirsiniz. Bunun için salatalığı rendeleyerek ya da dilimleyerek tek başına kullanabilirsiniz. Salatalığı istediğiniz şekilde hazırlayın ve lekelerin üzerine yerleştirin. 20-30 dakika arası bekletip soğuk su ile durulayın. Bu uygulamayı her gün yapabilirsiniz.

Sivilce Lekeleri İçin Limon

C vitamini bakımından zengin olan limon, cildin beslenmesi ve lekelerin yok edilmesinde kullanılabilir. Bunun için lekelerin üzerine direkt olarak temiz bir bez ya da pamuk ile limon suyu uygulayabilirsiniz. Her gün bu uygulamayı yapabilirsiniz. Uygulama sonrasında eğer cildinizde kuruluk hissederseniz cildinize uygun bir nemlendirici sürebilirsiniz.

Sivilce Lekeleri İçin Çilek

Cilt için etkili doğal meyvelerden birisi de çilektir. Her gün düzenli olarak çilek maskesini sivilce izlerinin üzerine sürüp kısa sürede lekelerden kurtulabilirsiniz. Cilt ağartıcı özelliği bulunan çileği bir çatalla ezip suyunu ve püresini lekelerin üzerine sürün. 20 dakika bekletip temizleyebilirsiniz.

Sivilce Lekeleri İçin Sirke

Düzenli kullanımda cilt lekeleri ve sorunlarını çözmekte etkilidir. Cildiniz için kullanacağınız sirkenin organik olmasına dikkat edin. Sirke kullanırken sirke miktarı ile aynı oranda su ile inceltip o şekilde uygulamanız gerekir. Su ile incelttiğiniz sirkeyi temiz bir bez ya da pamuk ile lekelerin üzerine sürebilirsiniz. Sirke yüzünüzde kuruduktan sonra ılık su ile durulama yapabilirsiniz.

Sivilce Lekeleri İçin Portakal

C vitamini içeriği ile besleyici özelliği bilinen portakal, cilt lekelerinde de etkilidir. Portakal suyunu tek başına kullanmak yerine yoğurt ile kullanmanız daha etkilidir. Bu maske için çeyrek çay bardağı kadar taze sıkılmış portakal suyunu yoğurtla karıştırıp yüzünüze sürün. 15 dakika bu maskeyi yüzünüzde bekletip sonrasında durulayabilirsiniz. Bu maskeyi haftada 2 kere uygulayabilirsiniz.

Sivilce Lekeleri İçin Yoğurt

Cilt lekelerine en iyi gelen doğal malzemelerden biridir. Sivilcelerin neden olduğu kızarıklıklar için yüzünüze sade soğurdu yayarak sürün ve 15 dakika bekletin. Sonrasında yıkayıp temizleyin. Eğer daha yoğun etkili bir maske isterseniz, az miktar yoğurt içine 4-5 damla taze sıkılmış limon suyu ve 1 tatlı kaşığı kadar toz haline getirilmiş yulaf ezmesi ekleyip karıştırabilirsiniz. Bu karışımı da aynı şekilde 15 dakika yüzde bekletip temizleyebilirsiniz. Bu maskeyi düzenli uygulayıp lekelerden kıs asürede kurtulabilir, daha pürüzsüz bir cilde sahip olabilirsiniz.

Yukarıda verdiğimiz doğal yöntemlerin yanında sivilce lekelerinin oluşmaması için de bir kaç ufak öneriyi sizlerle paylaşmak istiyoruz. Sivilce lekeleri genelde büyük ve akneli sivilcelerden kaynaklanır. Bu sivilcelerin oluşmaması için cilt yapınıza uygun ürünler ya da doğal malzemeler ile her gün yüzünüzü temizlemeye dikkat edin. Buna rağmen oluşan sivilcelerin çabuk iyileşmesi sakın sıkmayın. Bu hem cildinizi bozacaktır hem de iz kalmasına neden olacaktır. Sivilceden ne kadar rahatsız olursanız olun doğal akışında yok olmasını bekleyin.

Yüzdeki Sivilce Lekeleri İçin Krem

Yüzdeki lekeler nasıl geçer krem arayanlar için etkili sivilce kremleri neler paylaşmak istiyorum. Yüzdeki sivilce lekeleri nasıl geçer, sivilce lekelerine kesin çözüm nedir, sivilce kremleri işe yarıyor mu yazılarımızın içeriğinde detaylı olarak anlatılmıştır.

Sivilce kremleri

Yüzdeki Sivilce Lekeleri İçin Maske

Yüzdeki sivilce lekeleri için maske arayışındaysanız aşağıda vermiş olduğumuz sivilce maskeleri işinize yarayabilir. Sivilce maskelerini denerken önce cildinizin küçük bölümüne uygulayın. Tahriş ya da aksi bir netice oluşursa cildiniz maske içeriğindeki maddelere hassas demektir farklı bir maske uygulamanız gerekir.

Sivilce Maskeleri

Bunların dışında piyasada bulabileceğiniz diğer ürünler de aşağıdaki gibidir;

Yüzdeki Sivilce Lekeleri İçin İlaç

Sivilce izleri nasıl geçer ilaç tedavisiyle mümkün olmaktadır. Sivilceye lekelerine kesin çözüm için ilaç kullanımı doktorlar tarafından tavsiye edilmektedir. En çok kullanılan sivilce ilaçları ise şu şekilde.

Sivilce İlaçları

Yüzdeki Sivilce Lekeleri İçin Peeling

Yüzdeki sivilce lekeleri için kimyasal peeling tercih edilebilir. Kimyasal peeling kısaca cilt üzerindeki yaşlı derinin giderilmesi için kullanılan bir yöntemdir. Yüzdeki sivilce lekelerini yok etmek için uygulanan yöntemleri aşağıda sizler için verdir. İlgili yazılarımızı linke tıklayarak okuyabilir siniz. Sivilce lekeleri için peeling 3 şekilde uygulanır (Yüzeysel, orta ve derin).

Peeling Çeşitleri

Sizlere bu yazımızda yüzdeki sivilce lekeleri nasıl geçer doğal ve diğer yöntemler hakkında bilgi vermeye çalıştık. Yüzdeki sivilce lekeleri nasıl geçer krem ve maske tarifleri de yazımızda yerini almıştır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?